Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Walków
Marcin Walków
|
aktualizacja

Zagubiony bagaż. Mogą przydać się... paragony za zakupy sprzed kilku lat

- Na nas ciąży obowiązek udowodnienia szkody, mimo wszystko - podkreśla Karol Muż z Europejskiego Centrum Konsumenckiego przy UOKiK. Jeśli nasz bagaż podczas podróży lotniczej zostanie zgubiony, trzeba będzie wykazać wartość tego, co w nim było. I tu przydają się... paragony. Problematyczne może być ustalenie wartości rzeczy używanych po kilku latach, na przykład odzieży. Ekspert podkreślił, że starając się o odszkodowanie, warto zrobić arkusz i umieścić w nim nawet linki do tych samych lub porównywalnych artykułów wraz z cenami w sklepach internetowych. Limit odpowiedzialności linii lotniczej za bagaż to około 7,5 tys. zł. - Przewoźnik nie zawsze zwróci nam maksymalną kwotę - zaznaczył.

18
Podziel się:
KOMENTARZE
(18)
Gamma
5 miesięcy temu
Mam gdzies ich odszkodowania, chce moje ubraniaa, nie dlatego ze sa wyjatkowo drogie ale sa b.dobre jakosciowo Co jest wyjatkiem w tych czasach I nie mam checi szukac ich znowu po sklepach.
J-------
5 miesięcy temu
Durna gadka dla naiwnych! Paragon w kopercie schowanej w szufladzie jest nieczytelny już po trzech miesiącach!
Obiezyswiat
5 miesięcy temu
Przedwczoraj na nierównej płycie lotniska Rodos z wózka spadly dwie walizki podczas transportu pod samolot ,następny transporter przejechał podskakując jakby poprostu pokonywał te nierówności ...śmiechom i chichom nie było końca ...no normalnie boki zrywać ...ale nie dla właścicieli ...
obywatelka
5 miesięcy temu
włożyłam paragon na siateczkę kieszeni plecaka tekstem do światła. nieczytelny był NASTĘPNEGO dnia :)
dziadek
5 miesięcy temu
oni nie gubią , oni kradną