Notowania

zakupy
12.12.2019 15:20

Zakupy w Internecie – jak nie dać się naciągnąć?

Korzystanie ze sklepów internetowych i serwisów aukcyjnych to jedna z najwygodniejszych form robienia zakupów, jednak ma także i wady. Wraz z wzrostem popularności zakupów online dochodzi do coraz większej ilości oszustw w sieci. Najpowszechniejszym problemem jest wyłudzenie danych, szerzej znane pod angielską nazwą phishing. Pozyskane w ten sposób dane mogą być wykorzystane wbrew woli użytkownika. Zdarza się także, że sprzedawcy zatajają niektóre informacje o produkcie lub warunkach umowy transakcyjnej. Co możesz zrobić, aby ustrzec się przed tymi zagrożeniami?

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały partnera)

Zacznij od sprawdzenia wiarygodności

Każdy może założyć sklep internetowy, a więc nic dziwnego, że decydują się na to także osoby nieuczciwe. Zanim przystąpisz do zakupów sprawdź więc dane przedsiębiorcy i informacje o firmie. Jeżeli nie ma do nich dostępu bezpośrednio na stronie sklepu, powinna zaświecić Ci się czerwona lampka. Uczciwi przedsiębiorcy nie mają problemu z upublicznianiem takich informacji jak adres kontaktowy czy NIP.

Potem sprawdź regulamin

Wielu konsumentów nie czyta regulaminów sklepów internetowych, a to duży błąd. W regulaminie powinny być bowiem zawarte wszelkie informacje na temat kosztów czy czasu dostawy towaru, a także informacje o ewentualnej reklamacji i zasadach odstąpienia od zakupu. Nieświadomość może doprowadzić do sytuacji, w której nie będziesz miał szansy na wszczęcie postępowania wobec kontrahenta, a co za tym idzie, będziesz miał problem z dochodzeniem swoich praw. Zakup produktu wiąże się zawsze z akceptacją regulaminu, dlatego należy go przeczytać – w końcu chcesz wiedzieć na co się godzisz, prawda?

Wybierz bezpieczną formę płatności

Wybierając formę płatności także nie powinieneś zapominać o swoim bezpieczeństwie. Decydując się na skorzystanie z opcji szybkich płatności online, sprawdź kto jest dostawcą systemu płatności – np. gdy jest to Blue Media, nie ma powodu do obaw. Bezpiecznym modelem rozliczenia się za zrealizowane zamówienie będzie także zapłacenie za towar przy odbiorze, czyli tzw. przesyłka za pobraniem.

Zachowując czujność i uwagę podczas zakupów online możesz uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji związanych z niebezpiecznymi transakcjami oraz z kontaktu z nieuczciwymi sprzedawcami. Pamiętaj, że największe źródło wiedzy masz w zasięgu swojej ręki. Jest nim Internet! Sprawdź informacje o przedsiębiorstwie, opinie o sklepie internetowym oraz upewnij się, czy wybrana przez Ciebie forma płatności należy do tych najbezpieczniejszych. Miłych zakupów!

Tagi: zakupy
Źródło:
Artykuł sponsorowany
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-12-2019

tomaszekNiestety oszuści są wszędzie i przez takich ciężko pozyskać zaufanie klienta. Dlatego korzystam z narzędzia od bazo.io, które w prosty sposób pomaga … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)