Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
PAS
|

Zamieszanie ze szczepionkami na koronawirusa. Pfizer informuje, co z dostawami

63
Podziel się

Pfizer Polska uspokaja, że to już koniec problemów z dostępnością szczepionek. "W kolejnym tygodniu wrócimy do pierwotnego harmonogramu dostaw do Unii Europejskiej ze zwiększoną dostawą w dniu 25 stycznia i od 15 lutego" - czytamy w komunikacie firmy.

Zamieszanie ze szczepionkami na koronawirusa. Pfizer informuje, co z dostawami
Pfizer ma wrócić do pierwotnego harmonogramu dostaw szczepionek przeciw COVID-19 (PAP, Wojtek Jargiło)
bDJyTsOd

Lada dzień ma ruszyć akcja szczepienia przeciw koronawirusowi seniorów w Polsce, a ostatnie dni upływają pod znakiem ograniczonych dostaw szczepionek firmy Pfizer. Kłopoty mają być jednak jedynie przejściowe, a na dniach wszystko ma wrócić do normy.

Przedstawiciele producentów, czyli firm Pfizer Inc.i BioNTech, informują, że te "opracowały plan, który pozwoli na zwiększenie możliwości produkcyjnych w Europie i dostarczenie znacznie większej liczby dawek w drugim kwartale tego roku".

Jak tłumaczą, aby to osiągnąć, konieczne są pewne modyfikacje procesów produkcyjnych.

bDJyTsOf
Zobacz także: Szczepienia prokuratorów. Duda: jestem zbulwersowany

"Z tej przyczyny w tym tygodniu nastąpiło przejściowe zmniejszenie dostaw z zakładu produkcyjnego w Puurs, w Belgii. W kolejnym tygodniu wrócimy do pierwotnego harmonogramu dostaw do Unii Europejskiej ze zwiększoną dostawą w dniu 25 stycznia i od 15 lutego, co pozwoli zrealizować podjęte zobowiązania za pierwszy kwartał" - czytamy w komunikacie Pfizer Polska.

Biuro prasowe podkreśla, że firmy będą informowały o zaktualizowanym harmonogramie dostaw Komisję Europejską, państwa członkowskie UE oraz inne kraje, na które zmiany te będą miały wpływ.

bDJyTsOl

"Firmy Pfizer i BioNTech nieustannie pracują nad dalszym wsparciem programu szczepień na całym świecie, nie tylko rozszerzając własne moce produkcyjne, ale także pozyskując większą liczbę dostawców i producentów kontraktowych, po to, aby zwiększyć możliwości produkcyjne" - czytamy w podsumowaniu komunikatu.

Zmniejszone dostawy nie pozostały bez wpływu na szczepienia w Polsce. W poniedziałek dotarł do Polski transport, który zawierał o ok. połowę mniej dawek, niż planowano.

bDJyTsOG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(63)
KONIEC SZCZEP...
miesiąc temu
"Nie przychodźcie, nie dzwońcie. Nie będziemy mogli rejestrować nowych osób" - apelują przychodnie w Szczecinie w przededniu rozpoczęcia rejestracji osób 70+ na szczepienia przeciwko COVID-19. Choć rejestracja dopiero ma wystartować, to wolnych terminów już brakuje. To ja się pytam: Panie Dworczyk, co to ma znaczyć do qwy nędzy? Ja czekam spokojnie na termin, a tu placówki zdrowia samowolnie robią zapisy na zeszyt? Czy ktoś nad tym panuje?
tom1
miesiąc temu
Ma pis tlumaczenie, gdyby nie ograniczenia w dostawach, Janda, nowa mutacja z Wielkiej Brytani to juz narowy program szczepien by sie skonczyl a pis pierwszy na swiecie wyleczyl pierwszy sort narodu polskiego.
Zoro.
miesiąc temu
Wirus zbyt wolno wykańczał seniorów?
bDJyTsOH
A to
miesiąc temu
sama obietnica rządu nie jest wystarczająca do zbudowania odporności na Covid? No po prostu jestem zdruzgotany ... :D
Mops
miesiąc temu
No proszę... Jak tylko uruchomili fabrykę w Niemczech to już poszło! To co wcześniej nie wiedzieli jakie jest zapotrzebowanie? Po co przyjmowali zamówienia na tyle? Ja chce jonsona szczepionke
...
Następna strona