Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Zawiercie: nadal nie można korzystać z wody z wodociągów

4
Podziel się:

Trwają prace nad uzdatnieniem wody skażonej bakterią coli. Służby dostarczają mieszkańcom wodę, ponieważ ta z kranu nie może mieć kontaktu z pożywieniem - nawet po przegotowaniu.

Upały w Zawierciu i woda z beczkowozu. Służby pracują nad uzdatnieniem wody
Upały w Zawierciu i woda z beczkowozu. Służby pracują nad uzdatnieniem wody (FB Miasto Zawiercie, FB Miasto Zawiercie)

W mieście obowiązuje zakaz korzystania z wody wodociągowej, a woda wydawana jest w specjalnych punktach poboru. Jest też rozdawana w miejskich autobusach. Osoby, które nie mogą same po nią dotrzeć, są proszone o zgłaszanie na bieżąco potrzeb na dyspozytornię Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pod numerem 503 030 422.

"Przez całą sobotę miejskie służby nadal będą pracowały, aby dostarczyć mieszkańcom wodę pitną oraz wodę gospodarczą. W akcji będą brały udział jednostki Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Ochotniczych Straży Pożarnych i Straży Miejskiej. W dalszym ciągu działa sztab kryzysowy, który dysponuje jednostkami" - poinformowało na stronie internetowej RPWiK.

Zobacz także: Obejrzyj: Podczas upałów nie pij zimnej wody

Służby pracują też intensywnie przy dezynfekcji i płukaniu sieci wodociągowej. Woda jest niezdatna do użytku na osiedlach: Centrum, Stary Rynek, Argentyna, Borowe Pole, Zuzanka. Na stronach internetowych miasta i RPWiK opublikowano wykaz prawie 180 ulic, których mieszkańcy nie mogą korzystać z wody pobieranej w domu – informuje PAP.

Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu przypomina: ze względu na zanieczyszczenie woda jest niezdatna do spożycia, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń oraz mycia rąk i do kąpieli. Nie nadaje się do spożycia nawet po przegotowaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Loki
3 lata temu
A mnie interesuje dlaczego nie można korzystać z wody po przygotowaniu... coś mi tu śmierdzi bardzo skarzeniem nie tylko bakteriami coli... ale o tym już nik oficjalnie nie mówi.
ale to już by...
3 lata temu
Kto panuje nad wodą, ten panuje nad miastem. Babilon przypomnę.
oolloo
3 lata temu
Informacje z MONEY są wiarygodne !!! , czy były weyfikowane , W Zawierciu panuje bezwład informacyjno - organizacyjny . Próbki wody były 11.06 dopiero 14.06 ogłoszono zakaz na stronie UM , wielu mieszkańców do tej pory prawdopodobnie nie wie o tym , tylko poczta pantoflowa działa .Na całe miasto blisko 60tys .uruchomiono 4 beczkowozy z wodą pitną . Dziwne jeżeli miasto nie radzi sobie z tym , czemu Urząd Wojewódzki nie działa . Zakłady pracy pracują , firmy spożywcze również a są zakazy . Czy UW nie powinien natychmiast podjąć działań całościowych od powołania zespołu ludzi kompetentnych do tej sytuacji . Zespół musi szybko działać a wnioski dyscyplinarne i prokuratorskie winny być po rozwiązaniu tej sytuacji .
Ryszard
3 lata temu
Zawiercie, tam zawsze jakieś problemy, przekręty :)