Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zawiercie: nadal nie można korzystać z wody z wodociągów

Trwają prace nad uzdatnieniem wody skażonej bakterią coli. Służby dostarczają mieszkańcom wodę, ponieważ ta z kranu nie może mieć kontaktu z pożywieniem - nawet po przegotowaniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(FB Miasto Zawiercie)
Upały w Zawierciu i woda z beczkowozu. Służby pracują nad uzdatnieniem wody (Fot: FB Miasto Zawiercie)

W mieście obowiązuje zakaz korzystania z wody wodociągowej, a woda wydawana jest w specjalnych punktach poboru. Jest też rozdawana w miejskich autobusach. Osoby, które nie mogą same po nią dotrzeć, są proszone o zgłaszanie na bieżąco potrzeb na dyspozytornię Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pod numerem 503 030 422.

"Przez całą sobotę miejskie służby nadal będą pracowały, aby dostarczyć mieszkańcom wodę pitną oraz wodę gospodarczą. W akcji będą brały udział jednostki Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Ochotniczych Straży Pożarnych i Straży Miejskiej. W dalszym ciągu działa sztab kryzysowy, który dysponuje jednostkami" - poinformowało na stronie internetowej RPWiK.

Obejrzyj: Podczas upałów nie pij zimnej wody

Służby pracują też intensywnie przy dezynfekcji i płukaniu sieci wodociągowej. Woda jest niezdatna do użytku na osiedlach: Centrum, Stary Rynek, Argentyna, Borowe Pole, Zuzanka. Na stronach internetowych miasta i RPWiK opublikowano wykaz prawie 180 ulic, których mieszkańcy nie mogą korzystać z wody pobieranej w domu – informuje PAP.

Upały mają negatywnym wpływ na gospodarkę.
Upały w Polsce. Ekstremalna temperatura szkodzi firmom

Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu przypomina: ze względu na zanieczyszczenie woda jest niezdatna do spożycia, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń oraz mycia rąk i do kąpieli. Nie nadaje się do spożycia nawet po przegotowaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: woda, zawiercie, skażenie wody, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-06-2019

oollooInformacje z MONEY są wiarygodne !!! , czy były weyfikowane , W Zawierciu panuje bezwład informacyjno - organizacyjny . Próbki wody były 11.06 dopiero … Czytaj całość

15-06-2019

RyszardZawiercie, tam zawsze jakieś problemy, przekręty :)

15-06-2019

ale to już byłoKto panuje nad wodą, ten panuje nad miastem. Babilon przypomnę.

Rozwiń komentarze (4)