Notowania

Zmiana reguły wydatkowej. Resort finansów dementuje

W Ministerstwie Finansów nie toczą się żadne prace ws. zmiany reguły wydatkowej - poinformował wiceminister finansów Leszek Skiba.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wiceminister finansów Leszek Skiba. (Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

- Jesteśmy zadowoleni, że reguła wydatkowa jest dyskutowana, bo zawsze jest pole do tego, by w tym zakresie przeprowadzić prace i analizy - ale to świat akademicki. W świecie ministerstwa finansów nie ma żadnych decyzji, by cokolwiek zmieniać - mówił podczas środowej konferencji prasowej wiceminister Leszek Skiba cytowany przez PAP.

Jak przyznał, reguła wydatkowa potrzebuje dyskusji o sposobie jej działania. - Bardzo poważna dyskusja jest na poziomie europejskim - dodał.

Ekonomiści: zmiana reguły wydatkowej po to, by PiS mogło spełnić obietnice

Odnośnie wydatków, chwalił również widoczny skok środków, jakie rząd kieruje do kieszeni Polaków - z 35 mld zł w 2018 r. do 86 mld zł w 2020 r. - To ponad 50 mld zł więcej dla Polaków w ujęciu dwurocznym - wyliczał.

Jak podkreślił, dochód rozporządzalny statystycznej rodziny z dwójką dzieci stale wzrasta. W 2018 r. wynosił ok. 90 tys. zł, a w bieżącym roku wzrósł do ponad 100 tys. zł. - To efekt wzrostu wynagrodzeń, dobrej sytuacji gospodarczej, obniżenia podatków i wprowadzenia 500+ na pierwsze dziecko - wyjaśnił.

Minister odniósł się również do założeń nowego projektu budżetu na przyszły rok. Jak zapowiedział wiceminister, resort utrzyma założenie 3,7-proc. wzrostu PKB Polski w przyszłym roku.

Podatek handlowy jeszcze nie teraz:

- Na razie nie mamy nowych informacji, by rewidować te założenia. Przyglądamy się sytuacji - wyjaśniał wiceminister Skiba.

Partia Jarosława Kaczyńskiego obiecała wielomilionowe programy socjalne, których realizacji teraz nie może odkładać
PiS potrzebuje pieniędzy na realizację obietnic. Nawet kosztem naruszenia reguł fiskalnych

Dodał, że w ciągu 2 tygodni MF przekaże nowy projekt budżetu pod obrady rządu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: leszek skiba, reguła wydatkowa, wydatki, budżet, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-12-2019

NIE POJMUJEDLACZEGO MAMY TYLE CIEMNEGO LUDU GLOSUJACEGO NA PIS , BEDA CIEMNY LUDZIE TAK DLUGO KLAMAC AZ W TE KLAMSTWA UWIERZYCIE, OTWORZCIE W KONCU SZEROKO OCZY

11-12-2019

Obywatel 50+Mnie nie rośnie.Nie otrzymuję żadnych dodatków.Jestem człowiekiem 50+i płacę tylko podatki.Od państwa tylko podwyżka podatków i kolejki do lekarza … Czytaj całość

11-12-2019

pietjaróbcie tak dalej , rozdajcie wszystko czego nie zdążycie ukraść a grecja przyjdzie za dwa lata

Rozwiń komentarze (36)