Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.06.2020 21:01

Zmiany w ubezpieczeniach. Na zwlekających z wypłatą odszkodowań KNF nałoży kary

Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych oraz o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, która ma zapewnić Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) skuteczne mechanizmy nadzoru nad zagranicznymi zakładami ubezpieczeń i reasekuracji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)
Nowelizacja zwiększa nadzór nad zagranicznymi ubezpieczycielami.

Nowelizację poparło 98 senatorów. - Te przepisy będą dotyczyły tylko podmiotów, które działają i sprzedają ubezpieczenia w Polsce, a uzyskały licencję w innym kraju. One nie uzyskały licencji do sprzedaży nadzorowanej przez KNF, bo nie ma takiego wymogu - powiedział wiceminister finansów Piotr Nowak.

Nowelizacja wdraża do polskiego prawa przepisy dyrektywy unijnej w sprawie podejmowania i prowadzenia działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Zmiany w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych dotyczą środków nadzorczych wobec zakładów ubezpieczeń z tytułu naruszenia terminu na wypłatę odszkodowania.

Tesco znika z Polski. "Konkurencja się zaostrzy, to dobra wiadomość dla kosumentów"

KNF będzie mógł sprawniej przeciwdziałać naruszeniom interesów ubezpieczających i ubezpieczonych. Za sprawą tych zmian w prawie otrzymał kompetencje do zastosowania nadzwyczajnych środków nadzorczych wobec zagranicznych zakładów ubezpieczeń oraz reasekuracji.

"Dudowe". Tomasz Grodzki złożył dwie poprawki do dodatku solidarnościowego.
Dodatek solidarnościowy powiększony do 1500 zł. Senat głosował nad "Dudowym"

W założeniu ma to też doprowadzić do ograniczenia liczby dokumentów, skrócenia procedury interwencji oraz czasu jej trwania. Nowelizacja doprecyzowuje również przepisy ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych,

Głównie chodzi tu o naruszenia przepisów, określających termin na wypłatę odszkodowania. W przypadku jego niewypłacenia w terminie, organ nadzoru będzie nakładał kary pieniężne.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, gospodarka, ubezpieczenia, oc ac
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz