Notowania

zus
14.11.2019 10:36

Zniesienie limitu 30-krotności ZUS. Reakcja PO-KO: "Polacy, trzymajcie się za portfele"

Koalicja Obywatelska reaguje na złożony w Sejmie projekt posłów PiS ws. zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS. Posłanki KO apelują do wicepremiera Gowina, by spełnił obietnicę i wstrzymał projekt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zniesienie limitu 30-krotności. PO apeluje do Gowina

- Trzymajcie się za portfele, bo PiS zaczyna realizować swoje obietnice wyborcze. Na pierwszy ogień idzie ok. 400 tys. pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, którzy mają szanse sprawić, że polska gospodarka stanie się rzeczywiście konkurencyjna i innowacyjna, a dystans do Zachodu będzie malał - powiedziała w Sejmie Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej.

- Mimo że w kampanii wielokrotnie słyszeliśmy, że tej ustawy nie będzie, to pierwszy projekt, jaki wpłynął do Sejmu. Dlaczego PiS to robi? Bo budżet na 2020 r., który przyjęli, nigdy nie był zrównoważony - dodała. Jej zdaniem, PiS tym działaniem "robi okrutną rzecz dla przyszłych pokoleń Polaków", podkreśliła też, że "system emerytalny trzęsie się w posadach". Posłanka Leszczyna stwierdziła ponadto, że PiS - realizując obietnice wyborcze - sprawi, że Polakom będzie ubywało pieniędzy.

- PiS w panice szuka pieniędzy do przyszłorocznego budżetu i wprowadza, drogą poselską, ustawę systemową, dla systemu ubezpieczeń społecznych. Nie możemy na to pozwolić bez oceny skutków regulacji w dłuższym okresie - wtórowała jej Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej. Jak dodała, posłowie PO-KO jeszcze w czwartek zwrócą się z wnioskiem do przewodniczącego sejmowej komisji finansów publicznych Henryka Kowalczyka o zwołanie specjalnego posiedzenia tejże komisji w tej sprawie.

- Oczekujemy również od premiera Gowina spełnienia jego obietnicy wyborczej. Niemal każdego dnia podkreślał, że zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS nie będzie - podkreśliła Hennig-Kloska.

Obejrzyj: 30-krotność ZUS. Gowin: obronię przedsiębiorców

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zus, limit 30-krotności, składki zus, po, izabela leszczyna, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-11-2019

Stary dziad JarosławNaszym wzorem Wenezulea

14-11-2019

OpSprawa dotyczy wyłącznie zarabiających powyżej 8367 zł netto miesięcznie czyli 142,9 tys. zł rocznie. Dla mnie? Niech bulą jak wszyscy!

14-11-2019

stary ladnykobieto ogarnij sie,zrob cos z tymi kudlami na glowie ,bo strach na ciebie patrzec nie mowiac sluchac

Rozwiń komentarze (322)