Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MZUG
|
aktualizacja

Zwolnił 1500 osób. Jest zaskoczony zakłóceniami pracy w firmie

327
Podziel się:

W grudniu 2023 roku serwis muzyczny Spotify ogłosił, że zwolni 1500 osób, czyli 17 proc. zatrudnionych. Cztery miesiące po tej decyzji dyrektor generalny Daniel Ek przyznał, że jest zaskoczony, jak bardzo redukcja etatów wpłynęła na działanie firmy.

Zwolnił 1500 osób. Jest zaskoczony zakłóceniami pracy w firmie
Szef Spotify Daniel Ek (Getty Images,, 2023 David M. Benett)

Daniel Ek - dyrektor generalny Spotify - podczas konferencji z inwestorami po publikacji wyników finansowych Spotify za pierwszy kwartał 2024 roku wskazał, że grudniowa decyzja dotycząca redukcji 1500 etatów niosła za sobą szereg konsekwencji, których się nie spodziewał. Wśród nich wskazał aspekt finansowy, a także zakłócenia w funkcjonowaniu firmy - podaje serwis Fortune.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Fala zwolnień w Polsce. Dominują te branże. "Pęka bańka"

Ek zaznaczył, że firma odczuła finansowo pięciomiesięczne odprawy, które musiał otrzymać każdy zwolniony pracownik. Jednak nie to było największym problemem.

Chociaż nie ma wątpliwości, że była to słuszna decyzja strategiczna, zakłóciła ona naszą codzienną działalność bardziej, niż się spodziewaliśmy. Zajęło nam trochę czasu, aby odnaleźć się w nowej sytuacji, ale po ponad czterech miesiącach tego przejścia myślę, że wróciliśmy na właściwe tory i spodziewam się, że przez cały rok będziemy nadal poprawiać nasze wyniki, co doprowadzi nas do jeszcze lepszego miejsca niż kiedykolwiek - powiedział Daniel Ek.

Spotify zwolnił pracowników

W grudniu 2023 roku Daniel Ek przekazał, że muzyczny gigant zwolni 1500 osób. "Biorąc pod uwagę rozbieżność między naszym celem finansowym a obecnymi kosztami, zdecydowałem, że jest to najlepsza opcja, aby osiągnąć nasze cele" – oświadczył w komunikacie prasowym.

To nie były pierwsze zwolnienia w firmie w 2023 r. Również na początku ubiegłego roku Spotify ogłosił 6-procentową redukcję etatów. "Chociaż uważam, że jest to właściwe działanie dla naszej firmy, rozumiem, że będzie to niezwykle bolesne dla naszego zespołu" – podkreślił wówczas szef Spotify.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(327)
basia
4 tyg. temu
Tutaj potrzebny jest Lasek i Audyt CPK
Troche na tem...
4 tyg. temu
Bajka o pracowitej mrówce (autor nieznany) Codziennie wcześnie rano, mała mrówka przybywała do pracy i natychmiast rozpoczynała wykonywanie swoich obowiązków. Produkowała dużo, a to co robiła dawało jej satysfakcję. Szef lew był zdumiony widząc, że mrówka pracuje bez nadzoru. Pomyślał więc, że jeśli mrówka może wytwarzać tak dużo bez nadzoru, to czyż nie wytwarzałaby jeszcze więcej, gdyby miała nadzorcę?! Zatrudnił więc karalucha, który posiadał szerokie doświadczenie jako nadzorca i znany był z pisania znakomitych raportów. Pierwszą decyzją karalucha było wprowadzenie systemu kart zegarowych. Potrzebował także sekretarki, by pomagała mu pisać i drukować raporty oraz pająka do zarządzania archiwami i monitorowania wszystkich rozmów telefonicznych. Lew był zachwycony raportami karalucha i poprosił go o sporządzenie dodatkowych wykresów, w celu opisania tempa produkcji i przeanalizowania trendów tak, by mógł je wykorzystać w prezentacji na zebraniach Zarządu. Tak więc karaluch musiał kupić nowy komputer, drukarkę laserową i zatrudnić muchę do prowadzenia działu informatyki. Mrówka, kiedyś tak produktywna i zrelaksowana, nienawidziła nadmiaru nowej papierkowej roboty i spotkań, które zabierały jej większość czasu. Lew doszedł zatem do wniosku, że nadszedł czas mianowania osoby kierującej działem, w którym pracowała mrówka. Stanowisko dał więc cykadzie, której pierwszą decyzją był zakup do biura nowego dywanu i ergonomicznego krzesła. Nowy kierownik cykada, również potrzebowała komputera i osobistego asystenta, którego wzięła ze sobą z poprzedniego działu po to, by pomógł jej przygotować Strategiczny Plan Optymalizacji Kontroli Pracy i Budżetu. Dział w którym pracowała mrówka stał się smutnym miejscem, gdzie nikt się już nie śmiał, za to wszyscy byli nerwowi. W tym samym czasie cykada przekonała szefa lwa, co do absolutnej konieczności przeprowadzenia badania środowiska pracy. Po przeglądzie kosztów funkcjonowania działu mrówki lew stwierdził, że efektywność uległa znacznemu zmniejszeniu. Zatrudnił więc sowę, prestiżowego i znanego konsultanta, by ta przeprowadziła audyt i zaproponowała rozwiązania. Sowa spędziła w dziale trzy miesiące i przygotowała ogromny, wielotomowy raport, kończący się następującym wnioskiem: “W dziale jest przerost zatrudnienia”. Zgadnijcie, kogo lew zwolnił jako pierwszego? Oczywiście mrówkę, gdyż wykazywała „brak motywacji i negatywną postawę”.
TIM
4 tyg. temu
Koleś chyba nie ma pojęcia kto daje pieniądze firmie, to są pracownicy. Fakt że dziś jest bardzo bardzo ciężko o solidnego, uczciwego i zaangażowanego pracownika bo szczególnie młodzi mają gdzieś pracę, są roszczeniowi i żądają podwyżek co 3 miesiące. Prowadzę firmę i mam 9 pracowników i na szczęście pozbyłem się takich leniwców i mam bardzo dobry i zgrany zespół, a oni są zadowoleni z pracy u mnie i tak to działa.
Mimi
4 tyg. temu
Na rynku pracy dzieje się coś dziwnego, młodym nie zależy na pracy (nie wszystkim) robią na odpie…l, przepisy mają w jednym palcu,zwracasz uwagę? mobbing, chcesz zwolnić? Zwolnienie lekarskie na trzy msc, upominasz? Mówi że go stresujesz,że ma traumę itp Często te osoby mają po 30 l i mieszkają z rodzicami, wszystko chcą mieć już ,po roku pracy,jak tak dalej będzie coraz więcej małych firm upadnie i co wtedy?
bgaser
4 tyg. temu
Proponuję zamknąć wszystkie firmy w europie przecież i tak wszystko ciągnie się z chin
...
Następna strona