Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|
aktualizacja

1 bilion 250 mld zł. Tyle oszczędności trzymają Polacy na kontach. "Szukajcie innego banku"

- Polacy trzymają w bankach 1 bilion 250 mld zł. Te pieniądze "zjada" inflacja - powiedział w programie "Newsroom" WP Maciej Samcik, autor bloga subiektywnieofinansach.pl. - One nie muszą tracić na wartości, można oszczędności inwestować. Warto zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze radzę rozejrzeć się za bankiem, który daje więcej zarobić. Jedna trzecia pieniędzy, a może nawet połowa leży w bankach, które płacą najmniej. Zatem tracimy tylko i wyłącznie przez nasze lenistwo. Po drugie radzę zwrócić uwagę na obligacje antyinflacyjne. To jest sposób na ochronę oszczędności przed inflacją, z pewnością lepszy niż trzymanie pieniędzy w bankach, zwłaszcza tych, które płacą mało. Są banki, które oferują oprocentowanie na poziomie 7-8 proc., ale są także i takie, które dają 2-3 proc. - przestrzega Samcik.

wideo
pieniądze
179
Podziel się:
KOMENTARZE
(179)
Gościu.
rok temu
I z tych oszczędności finansowane jest zaniżone w stosunku do inflacji oprocentowanie kredytów mieszkaniowych. Stopa WIBOR nie odzwierciedla wzrostu wartości nieruchomości. Wszyscy płaczą nad kredytobiorcami, a nikt nie chce się ująć nad oszczędnymi, których jest znacznie więcej niż kredytobiorców. Takie komunistyczne okradanie jednych na rzecz drugich.
Senator
rok temu
Tyle jeszcze zostało Kaczorowi do ukradzenia Polakom !! będziecie rodacy goli i szczesliwi
Polak
rok temu
Całe szczęście że PiS jeszcze ma pięć miesięcy złodziejskich rządów i koniec ,koniec reżimu Kaczora ,czas na Konfederację
antypis
rok temu
PiS okradł Polaków posiadających oszczędności. Już tłumaczę: Obniżenie stóp (!) przez Super Jastrzębia zamiast podniesienie, wiosną 2020 (czyt. ratowanie patodeweloperki) spowodowało dalszy wzrost cen mieszkań do niedorzecznych poziomów i wyssanie w ten sposób traconych inflacją oszczędności na rzecz biorących kredyty. Ci zachęceni w ten sposób do popierania szczodrych komunistów 2.0, czyli tzw. "prawicy", pomogli w okradzeniu oszczędzających, ale dostali niebawem w prezencie zwyżkę stóp i wysokie raty kredytów. Tak się doi najbardziej pożyteczną cześć społeczeństwa podcinając nawis inflacyjny, którego oni byli buforem. Chaos na niespotykaną skalę. Pisowski komunizm, "każdemu wyborcy wg potrzeb" posłużył im do zbudowania ich rodzinnych majątków.
lol
rok temu
Artykuł pod dofinansowanie kraju. Wiadomo, że jak wyciągniemy z banku i wpakujemy w obligacje rządowe, to państwo będzie mieć więcej kasy na rozwalenie ;)
...
Następna strona