Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zdesperowani przedsiębiorcy otwierają biznesy. Co im grozi? - Sądy na szczęście same już stają po stronie obywateli. To decyzje związane z karami lub mandatami dotyczącymi łamania obostrzeń. My, prawnicy, od marca-kwietnia głośno wołamy, że nie wolno rozporządzeniem łamać naszych podstawowych, konstytucyjnych praw. Nie może być tak, że rada ministrów wydaje sobie rozporządzenie na podstawie bardzo ogólnej i niekonstytucyjnej delegacji ustawowej i rządzi naszym życiem - powiedziała w programie "Newsroom" adwokat Magdalena Wilk. - Przede wszystkim apeluję o spokój, nie wdawanie się w utarczki, tłumaczenia. To nic nie da, bo policjant i inspektor wykonują swoje obowiązki. Każdy ma prawo do nieprzyjęcia mandatu. Należy też czytać dokładnie protokół z kontroli sanepidu, czy wszystko, co tam jest zapisane, jest zgodne z prawem - dodała.

pieniądze
gospodarka
46
Podziel się:
KOMENTARZE
(46)
asp
3 lata temu
to jacyś przebierańcy przychodzą, policja to powinna znać prawo, a ci twarzy nie pokazują, bo w szmatach chodzą, prawa nie znają, czepiają się ludzi którzy prawa nie łamią.
Może się
3 lata temu
zarazi.
Andrzej
3 lata temu
Kolejna władza winna dokładnie zweryfikować policję. Wprowadzić ustawowo konfiskatę majątku dla funkcjonariuszy policji represjonujących społeczeństwo w okresie pandemii na podstawie bezprawnych przepisów niezgodnych z konstytucją. Ich majątki przydadzą się na odszkodowania i zadośćuczynienia dla poszkodowanych działaniami obecnej władzy. Do tego dożywotni zakaz zatrudniania w służbach mundurowych i administracji.
Andrzej
3 lata temu
Kolejna władza w ramach rozliczeń powinna wprowadzić konfiskatę majątków funkcjonariuszy policji którzy wystawiali mandaty represjonujące społeczeństwo posługując się niezgodnymi z prawem przepisami. Do tego dożywotni zakaz pracy w służbach mundurowych, administracji rządowej, samorządowej.
hmmm...
3 lata temu
Drogi restauratorze (itp): Czy dla ciebie liczy się tylko twój własny zysk? Żeby mieć na nowy rower dla syna, kieckę dla żony? Może choć trochę empatii.. Pomyśl o zdrowiu dziesiątek ludzi, których narazisz. Czy weźmiesz na siebie odpowiedzialność jak ktoś z nich umrze? Oni są sami sobie winni, bo przyszli do ciebie?
...
Następna strona