Notowania

wiadomości
12.08.2019 10:55

Dom Wampira z Bytowa na sprzedaż. Cena wywoławcza: 50 tys. złotych

Dom we wsi Osieki, w którym mieszkał skazany z brutalne morderstwo Leszek Pękalski, wystawiono na sprzedaż. Zainteresowanie jest duże, potencjalni kupcy chcą otworzyć w nim muzeum.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Proces Wampira z Bytowa. (Fot: Stefan Kraszewski)

Piętrowy dom z czerwonej cegły stoi pośrodku wsi Osieki, w woj. zachodniopomorskim. Do niedawna mieszkał w nim stryj Pękalskiego, ale został przeniesiony do innej wsi.

Dom wystawiła na sprzedaż gmina. Cena nie jest wysoka, 50 - 70 tys. Drożej, jeśli wliczymy remont, bo dom nie jest w zbyt dobrym stanie.

- Sąsiedzi narzekają, że z dachu cieknie, że pojawił się grzyb. Nie ukrywam, że lokal wymaga remontu - mówi w rozmowie z "Super Expressem" wójt gminy Borzytuchom.

Oglądaj też: Wielka płyta nie taka zła. "Było wiele mitów"

Przetarg ma zostać rozstrzygnięty pod koniec września.

Jak informują lokalne media, zainteresowanie domem jest duże. Niektórzy potencjalni kupcy chcieliby urządzić w nim muzeum.

- Wolałbym, aby gmina była słynna z czystych jezior i powietrza, a nie z historii mordercy - przyznaje wójt w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim". - Mam nadzieję, że lokal kupi rodzina z dziećmi, że tu zamieszkają i będą się cieszyć z pięknej okolicy.

Leszek Pękalski, zwany Wampirem z Bytowa, został skazany na 25 lat za morderstwo popełnione w 1992 roku. W kodeksie karnym nie istniała wtedy kara dożywocia, a na orzekanie kary śmierci nałożono moratorium.

W czasie procesu Pękalski przyznał się do 70 zabójstw. Według niektórych źródeł, mogło ich być nawet 90. Później swoje zeznania odwołał. Przed sądem udało się udowodnić tylko jedno morderstwo.

Od 2017 roku wampir z Bytowa przebywa w zakładzie w Gostyninie. Trafił tam na mocy ustawy o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób, zwanej też "ustawą o bestiach".

Będzie tam przebywał do końca życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, wiadomości, wiadomości, pieniądze, pieniądze, pieniądze, pieniądze, nieruchomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-08-2019

JobsTo jest absurd. Ten dom powinien zostać zrównany z ziemią

12-08-2019

igaerykTo ludzie tworzą atmosferę, nie domy. Powinni go dać potrzebującej rodzinie za grosze i cieszyć się z nowej historii domu...

12-08-2019

Justyna 31Nie chciała bym mieszkać z moimi dziećmi z moja rodziną w domu czy mieszkaniu w którym kiedyś mieszkał seryjny gwałciciel i morderca!bała bym się tak … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (18)