Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Kostecki
|

Dolar stabilny przed wystąpieniem Janet Yellen

1
Podziel się:

Rynek nie nastawia się na wielkie zaskoczenie, co również przedstawiają kontrakty na stopę procentową FED

Dolar stabilny przed wystąpieniem Janet Yellen
bEJwrKUl

Notowania amerykańskiej waluty od początku tygodnia stabilizują się, co możemy obserwować chociażby po zachowaniu indeksu tejże waluty.

Od poniedziałku notowania wspomnianego indeksu poruszają się w zakresie od 94,19 do 94,87 pkt., aby dziś o godzinie 16:00 wynieść 94,60 pkt. Spoglądając historycznie na wykres tego instrumentu dość łatwo można dostrzec, że mamy do czynienia z relatywnie niską zmiennością i stabilizacją w notowaniach dolara.

Zmienność ta może ulec zmianie już w piątek, ale według rynku opcji walutowych nie aż tak znacząco, jakby się można było spodziewać na pierwszy rzut oka. Otóż oczekiwana tygodniowa zmienność wynikająca z opcji dla EURUSD wyniosła dziś 8,48 proc. Jest najwyższa od 29 lipca, ale mimo to znajduje się poniżej średniej implikowanej zmienności z tego roku, która wynosi 9,22 proc. Dla GBPUSD oczekiwana tygodniowa zmienność wzrosła do 10,50 proc. wobec 12,08 proc. średniej. Tymczasem dla USDJPY tygodniowa implikowana zmienność wyniosła 10,99 proc. i także jest poniżej średniej z tego roku równej 12,23 proc.

bEJwrKUn

Stąd też można wywnioskować, że rynek nie nastawia się na wielkie zaskoczenie, co również przedstawiają kontrakty na stopę procentową FED, gdzie inwestorzy spodziewają się gołębiego tonu wypowiedzi Janet Yellen na sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole, dając blisko 80 proc. szans na brak zmian kosztu pieniądza we wrześniu.

Zatem każde stwierdzenie dotyczące możliwej podwyżki stóp procentowych jeszcze w tym roku mogłyby być dla wielu uczestników rynku dość dużym zaskoczeniem, przekładając się na rynek stopy procentowej oraz na rynek forex i notowania dolara.

HFT Brokers

bEJwrKUO
komentarze walutowe
wiadomości
KOMENTARZE
(1)
lanser
5 lata temu
czyli w podobnym duchu tego co przeczytałem na wp w analizie Stajnika z xtb. mało optymistyczne wieści, ale bez większych rewolucji