Notowania

komentarze walutowe
07.10.2015 18:00

Spada zmienność eurodolara. Jak to wykorzystać?

Rozwiązaniem jest strategia carry trade.

Podziel się
Dodaj komentarz

Środa to kolejny dzień spadku zmienności na parze EURUSD, co wciąż zachęca inwestorów do korzystania ze strategii carry trade, które są bardziej opłacalne właśnie w momentach wspomnianej spadającej zmienności.

3-miesięczna implikowana zmienność na podstawie opcji na EURUSD spada dziś do najniższego poziomu od początku marca (9,49 proc.). Z kolei indeks zmienności CVIX notowany przez Deutsche Bank jest na poziomach najniższych od wakacji 9,18 proc. M.in. dzięki temu obserwujemy dziś kolejny silny ruch na najwyżej oprocentowanych walutach (NZD czy AUD).

Para NZDUSD zwyżkuje o 1,34 proc. do poziomu 0,6629, a AUDUSD o 0,88 proc. do 0,7217. Niemniej jednak cały indeks dolara jest dziś na plusie (0,12 proc.), a to za względu na spadek na parze EURUSD o -0,26 proc. To właśnie euro ma największą wagę w indeksie i stąd taki wynik.

Obecnie inwestorzy rozpoczynają powoli spekulacje przed jutrzejszą publikacją protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC, po którym to dowiedzieliśmy się, że Rezerwa Federalna ma zamiar podnieść poziom stóp procentowych jeszcze w tym roku. Przynajmniej za taką opcją opowiada się większość członków Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Z kolei inwestorzy FEDowi nie wierzą i grudniową zmianę poziomu kosztu pieniądza szacują na 39,3 proc. Z kolei podwyżka w październiku jest możliwa z 8 proc. prawdopodobieństwem – wynika z wyliczeń na podstawie kontraktów terminowych na stopę procentową FEDu.

Na rynku surowców obserwujemy kolejne wzrosty w cenach ropy naftowej. Baryłka Brent pnie się w górę o 2 proc., a WTI o 1,8 proc. To z kolei wspiera notowania dolara kanadyjskiego, który umacnia się względem USD o +0,34 proc.

Tymczasem na giełdy ostatnio zawitała wiosna i większość indeksów świeci na zielono. Niemiecki DAX rośnie o +1,78 proc., zbliżając się do poziomu 10100 pkt. Amerykański S&P500 rośnie o +0,84 proc. i jest w pobliżu 2000 pkt.

Złoty z kolei nie zmienia dziś wartości względem amerykańskiego dolara 3,76. Natomiast traci wobec funta (którego wspierają świetne dane o produkcji przemysłowej) -0,51 proc. (5,76). Para EURPLN dociera dziś do poziomu 4,23, a CHFPLN do 3,88.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz