Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Kostecki
|

Spekulanci postawili na spadek wartości funta

3
Podziel się:

Wygląda na to, że sprawa Brexitu może zaszkodzić brytyjskiej gospodarce bardziej, niż wcześniej zakładano.

Spekulanci postawili na spadek wartości funta
bEKiTYzp

Wygląda na to, że sprawa Brexitu może zaszkodzić brytyjskiej gospodarce bardziej, niż wcześniej zakładano, co jest głównie widoczne po odczytach indeksów PMI.

Opublikowany w poniedziałek wskaźnik dla przemysłu Wielkiej Brytanii za lipiec wyniósł 48,2 pkt., co jest najniższą wartością od marca 2013 roku, a z kolei wskaźnik indeksu PMI dla usług jest na najniższym poziomie od kwietnia 2009 roku (odczyt wstępny, finalny poznamy w środę).

To wszystko przekłada się na duże oczekiwania odnośnie cięcia stóp procentowych przez Bank Anglii, gdzie sama obniżka o 25 punktów bazowych jest w cenach niemalże w 100 proc., jednak wciąż oczekuje się dalszych działań ze strony BoE np. poprzez zwiększenie programu skupu aktywów.

bEKiTYzr

W konsekwencji spekulanci (m.in. fundusze hedgingowe) już wcześniej, bo w tygodniu zakończonym 26 lipca, posiadali najwięcej pozycji krótkich na kontrakcie terminowym na funta od co najmniej 25 lat, w oczekiwaniu na pierwszy ruch ze strony Banku Anglii na stopach procentowych od ponad 7 lat. Pozycje krótkie, czyli takie, które pozwalają zarobić na spadku wartości funta, przewyższają pozycje długie o 80 572 kontrakty – wynika z danych CFTC.

Decyzję Banku Anglii poznamy już w czwartek, a oczekiwania są bardzo wygórowane. Stawką jest nie tylko los funta, ale przede wszystkim nastroje i zaufanie przedsiębiorców, a co za tym idzie i los brytyjskiej gospodarki, która według prognoz w 2017 roku może rozwijać się w tempie zaledwie 0,5 proc. w ujęciu rocznym.

HFT Brokers

bEKiTYzS
komentarze walutowe
wiadomości
KOMENTARZE
(3)
Igor
5 lata temu
właśnie widzę na xsocial że sporo osób czeka na czwartek kiedy będzie coś wiadomo. Jak dla mnie funty to teraz zbyt mało stabilna waluta i lepiej sobie darować "gre" w nią
ola
5 lata temu
Czy będzie uwłaszczenie działek w ogródkach ROD?
stefan
5 lata temu
Patrzcie barany na pożytki a nie na szkody. Polecam kurs pozytywnego myślenia.
bEKiTYzT