Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Konrad Ryczko
|
aktualizacja

Kursy walut. Euro tkwi nad "wsparciem" powyżej 4,50 zł

5
Podziel się:

W najbliższym czasie notowania walut w dużej mierze będą zależne od banków centralnych. We wtorek w kalendarzu mamy niewiele istotnych danych gospodarczych, które mogłyby wyrwać złotego z konsolidacji.

Kursy walut. Co ze złotym?
Kursy walut. Co ze złotym? (Flickr, Marco Verch, (CC BY 2.0))

Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenach zarówno w przypadku eurodolara jak i złotego. Kurs euro wynosi około 4,54 zł, za dolara trzeba dać blisko 4,19 zł, a franka 4,29 zł.

Ciekawiej było na szerokim rynku gdzie amerykańskie indeksy rosły na bazie oczekiwań co do znoszenia kolejnych, globalnych obostrzeń w ramach lockdown'u. Z drugiej strony, w dalszym ciągu, pod presją znajdują się notowania ropy naftowej. Sygnały lekkiej korekty pojawiły się również na wycenie złota.

Wydarzenia te w nikłym stopniu jednak rzutują na eurodolara czy koszyk walut rynków Europy Środkowo-Wschodniej. Inwestorzy czekają na posiedzenia EBC oraz FED.

Zobacz także: Tarcza antykryzysowa 3.0. "Przedsiębiorców pokonuje biurokracja"

Regionalnie warto dziś bliżej przyjrzeć się posiedzeniu MNB (Węgry) gdzie poznamy najpewniej dane dot. skali i warunków tamtejszego skupu aktywów.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań z gospodarki krajowej. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się danym dot. stopy bezrobocia w Hiszpanii oraz popołudniowemu Conference Board z USA.

Z rynkowego punktu widzenia kursy związane ze złotym "tkwią" w ramach lokalnych konsolidacji. Euro pozostaje nad istotnym wsparciem w rejonie 4,50 zł.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

forex
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(5)
PIS ADRIAN PI...
3 lata temu
TEN NIERZĄD ZACZĄŁ RUJNOWAĆ GOSPODARKĘ POLSKĄ OD 2015 ROKU, NIC NIE USZCZELNIŁ TYLKO ROZTRWONIŁ TO CO ZOSTAWIŁ MU RZĄD PO+PSL. OKRADŁ MAŁY I ŚREDNI BIZNES I OSZCZĘDZAJĄCYM, KTÓRYM OBNIŻYŁ WARTOŚĆ LOKAT O 50%. GŁOSUJCIE NADAL NA TYCH ZŁODZIEJI
ja
3 lata temu
Najwięcej złotówce „pomogła” RPP i prezes NBP.. Obniżka stóp % i gadanie przez rządzących o tym, że na rynek mogą wrzucić każdą ilość gotówki. Lepiej nie można było zrujnować złotówki. Raty kredytów złotówkowych niższe o 50 zł, a frankowych i w euro wyższe o 200 zł dzięki osłabieniu złotówki. Frankowicze już mu dziękują. Poza tym rozdawanie pieniędzy, zadłużanie państwa, podnoszenie podatków, majstrowanie przy OFE, ciągła niepewność co nowego rząd wymyśli prowadzą do osłabienia złotówki. By uniknąć problemów finansowych, potrafić wykryć pułapki zastawiane przez instytucje finansowe potrzebna jest finansowa wiedza. Przynajmniej na podstawowym poziomie. Dlaczego w szkole się tego nie uczy? Przeczytajcie sobie ksiażke pt. Emery tura nie jest Ci potzerbna. opisano w niej jak dojść o wolności finansowej pomimo nie najwyższych zarobków.
Felek
3 lata temu
Za 2-3 miesiące Euro będzie w okolicach 6 zł, a USD 5,2 zł. Inflacja i kryzys przypomną wszystkim, że rząd powinien składać się z fachowców, a nie pyskaczy. Będziemy wspominać dobrobyt, jaki pis roztrwonił.
Nick
3 lata temu
przepraszam, niczego nie zrozumiałem z tego artykułu. A szkoły kończyłem.
Bolo
3 lata temu
Poczekajmy jeszcze dwa miesiące, złotówka będzie warta mniej niż zero, jesteśmy jednym z nielicznych krajów bez Euro - dlaczego - dla wygody pisowskiego dyktatorka.