Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
DSŁ
|

Kursy walut. Złoty osłabia się do głównych walut

5
Podziel się:

W ostatnich dniach obserwujemy umocnienie amerykańskiej waluty, co niekorzystnie odbija się na polskim złotym. Dziś o poranku USD także radzi sobie bardzo dobrze wśród walut G10.

Kursy walut. Złoty osłabia się do głównych walut
Kursy walut. Co z euro i dolarem? (iStock)
bEClaOvF

Jeśli chodzi o dane makro, dziś nie poznamy żadnych danych z Polski, niemniej inwestorzy będą się skupiać na rynku amerykańskim - po południu opublikowane zostaną dane o inflacji.

Odczyty inflacji z Niemiec, które poznaliśmy o poranku wypadły zgodnie z oczekiwaniami, co nie przełożyło się na właściwe na żaden ruch na euro, niemniej popołudniowe dane z USA powinny zapewnić nieco większe ruchy na dolarze, co w konsekwencji może mieć także przełożenie na pary walutowe z polskim złotym.

bEClaOvH

Jeśli chodzi o główną parę walutową - EURUSD, notowania coraz śmielej zbliżają się do kluczowej strefy wsparcia, która wypada przy 1,1700. Jeżeli doszłoby do jej przekroczenia, niewykluczone będzie przyspieszenie przeceny, nawet w kierunku 1,1600, gdzie znajdują się minima z września i listopada ubiegłego roku.

Zobacz także: Polski Ład. Premier złożył nową propozycję przedsiębiorcom. "Poprzemy reformę tylko pod takimi warunkami"

Z drugiej strony, jeśli kupujący zdołają doprowadzić do odbicia od wspomnianego poziomu 1,1700, większa korekta wzrostowa może mieć miejsce. W przypadku realizacji takiego scenariusza, jako krótkoterminowy opór należy traktować strefę przy 1,1750 zł.

bEClaOvN

Patrząc z kolei na polskiego złotego, notowania USDPLN zdołały przekroczyć poziom 3,90 zł, a także lipcowe szczyty, przez co kurs znalazł się na poziomach niewidzianych od kwietnia. Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, to w średnim terminie niewykluczony będzie ruch nawet w kierunku tegorocznych maksimów, które znajdują się przy 3,98 zł.

Jeżeli jednak strona popytowa nie zdoła utrzymać kierunku do końca sesji i na interwale D1 pojawi się świeca z długim górnym cieniem, będzie istniała szansa na korektę spadkową.

Sporo będzie zależało do dzisiejszej publikacji danych z USA. Oczekiwania co do CPI wskakują na delikatny spadek dynamiki w ujęciu rocznym - z 5,4 do poziomu 5,3 proc., z kolei wskaźnik bazowy ma wynieść 4,3 proc. (poprzednio 4,5 proc.).

bEClaOvO

W ujęciu miesięcznym także oczekuje się spadku dynamiki, oczekiwania co do wskaźnika CPI wynoszą 0,5 proc. (poprzednio 0,9 proc.), a do bazowego wskaźnika CPI 0,4 proc. (poprzednio 0,9 proc.).

Po godzinie 10 rano PLN traci w ujęciu do głównych walut, za dolara zapłacimy 3,9140 zł, euro kosztuje 4,5870 zł, kurs franka kształtuje się na poziomie 4,2397 zł, a GBPPLN jest notowany dokładnie na poziomie 5,41 zł.

Autor: Łukasz Stefanik, XTB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEClaOwi
pieniądze
forex
Źródło:
xtb
KOMENTARZE
(5)
heh
miesiąc temu
Wczoraj rząd wysłał jasny sygnał inwestorom z całego świata - wycofujcie się, prawo niestabilne, demokracja fasadowa. Idę kupić popcorn i wychodzę ze złotówki. Będzie jazda.
astrolog
miesiąc temu
od dzisiaj wycofywanie się inwestycji i dump na PLN, do wieczora dolar będzie po 4zł
adam
miesiąc temu
kara za bycie niezależnym macie efekt. Polska musi być zniewolona wtedy dadzą nam spokój!!!!!!
bEClaOwj
jaśniak
miesiąc temu
po pierwszych głosowaniach wygranych przez anty-pis w Sejmie, od razu PLN się wzmacnia !
pięćpiećdzies...
miesiąc temu
raczej był sztucznie zawyżony do tej pory