Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
DSŁ
|

Kursy walut. Złoty trzyma poziom

1
Podziel się

Podczas wtorkowej sesji złoty pozostawał w trendzie bocznym. Kurs euro dzień kończył blisko 4,55, a dolar pod poziomem 3,78 zł.

Kursy walut. Złoty trzyma poziom
Kursy walut. Co ze złotym? (money.pl, Rafał Parczewski)
bDYOVvUB

Kwietniowe wzrosty rentowności europejskich obligacji, w kontraście z poprzednim kwartałem, wzmacniają popyt na europejską walutę, co w krótkim terminie jest impulsem do tendencji wzrostowej pary EUR/USD.

Wspólną walutę wspierają również pozytywne informacje z koncernu Johnson&Johnson, który ma zamiar wznowić szczepienia w Europie kontynentalnej po pozytywnej opinii od Europejskiej Agencji Leków.

bDYOVvUD

Wraz z przyspieszeniem procesu szczepień, gospodarka strefy euro jest na dobrej drodze do odbicia gospodarczego, w ślad za doświadczeniami z odbudowującej się po kryzysie Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Pozwala to na założenie materializacji podobnego scenariusza na rynku europejskim, co dodatkowo wspiera euro.

Zobacz także: Nowy Ład PiS. Kto zyska, kto straci? Ekspert wyjaśnia

Lepsze uwarunkowania makroekonomiczne w USA oraz perspektywa szybszego odbicia zostały zdyskontowane w poprzednim kwartale oraz przyczyniły się do ograniczenia krótkich pozycji w kontraktach futures na dolara, które w ujęciu netto wynoszą obecnie ok -6 mld USD wobec walut G10, co jest najwyższą wartością w tym roku.

bDYOVvUJ

We wtorek, wzrosty na parze EUR/USD zostały przyhamowane w drugiej połowie europejskiej sesji. Co prawda, waluty Antypodów umacniały się wobec dolara w dalszym ciągu, jednak traciły już EMFX, w tym rosyjski rubel, południowoafrykański rand czy turecka lira.

Z kolei waluty z regionu Europy Środkowo-Wschodniej zamknęły sesję na zbliżonym poziomie do zamknięcia z poniedziałku. Polski złoty pozostaje w tygodniowym trendzie horyzontalnym, ultra-łagodna polityka pieniężna NBP niezakładająca normalizacji prowadzonej polityki oraz prowadząca do jednych z najniższych realnych stóp procentowych spośród krajów rynków wschodzących ogranicza potencjał do silniejszej aprecjacji złotego.

Zakładamy, że para kurs euro pozostanie w przedziale 4,55-4,57 w najbliższym czasie.

bDYOVvUK

Autor: Rafał Dawidziuk, PKO BP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYOVvVe
pieniądze
forex
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
ooo
3 tyg. temu
no fakt - od czasu 6-7% dewaluacji w ostatnim roku, to jest ok