Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bitcoin leci w kosmos. Niecodzienny kontrakt na satelity

0
Podziel się

Ich zadaniem ma być zapewnienie bezpiecznej kopii zapasowej dla bazy danych cyfrowej waluty.

Bitcoin leci w kosmos. Niecodzienny kontrakt na satelity
(fdecomite/CC BY 2.0/Flickr.com)
bEreFXxh

Firma Dunvegan Space Systems podpisała kontrakt z Deep Space Industries Inc. na zbudowanie 24 niewielkich satelitów BitSat. Zadaniem satelitów ma być zapewnienie bezpiecznej kopii zapasowej dla bazy danych cyfrowej waluty Bitcoin.

24 satelity, które już niedługo pojawią się na orbicie, będą miały za zadanie tworzyć kopię zapasową publicznego rejestru Blockchain w którym zapisane są wszystkie transakcje od samego początku powstania sieci. Oznacza to, że w wypadku dużego kataklizmu na ziemi możliwe będzie wznowienie działania sieci.

Pomysł Jeffa Garzika, szefa Dunvegan Space Systems nie jest nowy, już przed rokiem opowiadał on o swoich planach. Satelity BitSat mają być także oferowane klientom którzy potrzebują bezpiecznego miejsca na przechowywanie swoich wrażliwych plików. Taka usługa ma kosztować milion dolarów za jednego satelitę, albo 19 milionów za pełną 24-częściową konstelację.

bEreFXxj

Satelity BitSat są bardzo małe, mają wymiary jedynie 10cm x 10cm x 30cm. Ich niewielki rozmiar pozwala na znaczącą redukcję kosztów. Deep Space Industries Inc. znana jest już z ambitnego planu komercyjnego górnictwa na asteroidach.

Czytaj więcej w Money.pl
Platforma Bitcoinowa współpracuje z Nasdaq Jest to kolejna informacja o współpracy giełd kryptowalutowych z tradycyjnymi .
Bitcoin znowu w centrum uwagi. Jest rekord Coraz większe znaczenie wirtualna waluta ma w Afryce. Sprawdź dlaczego.
Zniknęło prawie 400 milonów dolarów w bitcoinach Giełda z Hongkongu oferowała nawet 300 procent zysków rocznie i luksusowe samochody. 3 tys. klientów zostało z niczym.
bEreFXxK
wiadomości
waluty
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)