Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

Najważniejsza obietnica Tuska. Mamy problem. Ekspert: nie stać nas

W rządzie trwają prace nad podwyższeniem kwoty wolnej od podatku. Rozważane są trzy warianty. Pierwszy z nich to tzw. degresywna kwota wolna. Mechanizm ten zakłada, że im większe zarobki podatnika, tym stopniowo mniejszym miałby być beneficjentem kwoty wolnej. Drugi wariant to rozłożenie reformy w czasie i stopniowe podwyższanie kwoty wolnej do 60 tys. zł w ciągu np. czterech lat. Wariant trzeci to wdrożenie kwoty wolnej 60 tys. zł przy jednoczesnym usunięciu pewnych ulg podatkowych, czyli "coś za coś". Który z nich jest najlepszy? - Trzeba powiedzieć, że to podniesienie kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł było taką trochę lekkomyślnie złożoną obietnicą, bez wiedzy o tym, jak będzie wyglądać inflacja, dochody nominalne, finanse państwa - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Witold Orłowski z Akademii Finansów i Biznesu Vistula. - Dzisiaj, gdyby tak po prostu to zrobić z dnia na dzień, dochody z podatku spadłyby o połowę. A to są podstawowe dochody,...
rozwiń
KOMENTARZE
(654)
Zibi
2 tyg. temu
Jestem emerytem 76 lat zawierzyłem tej obietnicy , ale Tusk zrobił z tej obietnicy slogan propagandowy (drugi to druga waloryzacja ) ja już się na to nie dam nabrać!! Chwyt wyborczy !! Więcej na Tuska już nie zagłosuję, może być tego pewien!!!!!
Emeryt M
3 tyg. temu
Gdyby nie obiecywali, to nie wiem czy oddałabym swój głos. VAT na żywność do góry , cena za energię do góry, składka zdrowotna 9% to nic innego jak podatek , a jak do lekarza to prywatnie , bo rezonans magnetyczny czekać , scyntygrafia kości czekać, tomografia czekać lub płacić po 950 zł za usługę jak chcesz żyć.Kto w tej polityce jest? Tylko chlubią się rozdawnictwem z naszych podatków
Marek emeryt
miesiąc temu
Obietnice wyborcze powinny być zrealizowane dosłownie.W przeciwnym wypadku powinno być wykluczenie z polityki. Znowu w kampanii obietnice będziemy budować mieszkania…….. Wyborcy zacznijcie rozliczać obiecujących z tej lipy.
akl
2 miesiące temu
Najważniejsza obietnica Tuska. Mamy problem. Ekspert: nie stać nas Piniędzy nie ma i nie bedzie - wszystko to już było - Gamonie wybrały największych GAMONI - i proszę , można? - można ! O czasach złodziejstwa i grabieży pamiętamy ! Wiemy jak to się robi i to zrobimy! Potrafimy . KO, PSL, PO i banda potrafi , do dzieła !
Obywatel
2 miesiące temu
To po co obiecywać coś na co nie stać?
...
Następna strona