Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Kłamstwo VAT-owskie. Rząd przemilczał ważną rzecz

- Rząd mówi jednym tchem o ograniczeniu luki VAT-owskiej o połowę i o 60 mld zł, które z tego tytułu popłynęły do budżetu. Oczywiście, lukę udało się ograniczyć, ale o 20 mld zł. Pozostałe 40 mld zł to efekt wzrostu gospodarczego i inflacji. Problem w tym, że wzrost gospodarczy przesunął się w stronę konsumpcji. Powinniśmy patrzeć na wartości w relacji do PKB, a nie na same wartości nominalne. Do tego dochodzi nam kłamstwo budżetowe. Rząd twierdzi, że będzie miał niższy deficyt niż w czasie, gdy rządziła PO. Prawa jest taka, że rząd ukrywa deficyt w funduszach poza budżetem, np. w wydatkach i inwestycjach takich instytucji, jak Bank Gospodarstwa Krajowego czy Polski Fundusz Rozwoju – mówił w programie "Money. To się liczy" dr Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR.

89
Podziel się:
KOMENTARZE
(89)
ciekawy
3 lata temu
Kiedyś 2015 śpiewali kolędy na mównicy okupowali sejm przez święta Bożego Narodzenia a w tym roku olali uchwalanie budżetu, debatę. Dlaczego teraz jakaś czkawka wspomnieniowa po fakcie? Teraz to se POgwizdajcie i przyznajcie jaką PIS przypisał dotację na PO!!!
Wak
3 lata temu
a wartykule zapomnieli napisaż, że ich 'ekspert' pracuje dla PO, bo czyim tworem jest FOR? Dopóki nie będzie normalnej opozycji, nic się nie zmieni a głosowanie na nieudaczników tylko pogorszy sprawę
VAT
3 lata temu
do likwidacji jeden niski podatek dla każdego bez odpisów, bez kombinacji wszyscy płacą . Prosto i już . A jak wprowadzali VAT to mówili ,że praktycznie nikt go nie zapłaci bo będzie można sobie odpisać , a teraz to główne źródło państwa . Uważajcie co mówią niby dla naszego dobra a wychodzi po latach.
Ręcznik
3 lata temu
Czy można przepisać majątek na kota albo pieska. Z cyklu najbogatsze zwierzęta świata i rozdzielczość majątkowa.
jerzy
3 lata temu
Pewnie doliczono te kwoty które należało zwrócić podatnikom i do dzis kontrole się toczą od lat.A jak nić niema to dają do swojej prokuratury a ta od początku to samo w koło byle nie zwracać ,a jak do końca przejmą sądy to tylko ulica i płonące opony,albo sądy się obronią.
...
Następna strona