Notowania

vat
17.06.2019 20:54

Komisja ds. VAT. Do punktowania Horały dołączył Rostowski

Podczas przesłuchania przed komisją śledczą ds. VAT Donald Tusk wytknął Marcinowi Horale błędy. Do raportu o luce VAT, na który powołał się przewodniczący komisji, odniósł się również Jacek Rostowski. "Czy nie umie liczyć, czy nie umie mówić prawdy?" – pytał były minister finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

"W Raporcie UE z 2012 o luce VAT, na który powołał się Horała w pytaniu do Donalda Tuska, czternaście krajów miało wyższą lukę niż Polska, a nie siedem, jak to twierdził Horała" – napisał na Twitterze Jacek Rostowski, były minister finansów.

Rostowski odniósł się tym wpisem do przesłuchania Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. VAT oraz do plansz prezentowanych przez komisję w trakcie pytań do świadka.

Przewodniczący komisji Marcin Horała z PiS powołał się na korekty luki VAT-owskiej zamieszczone w raportach Komisji Europejskiej. - Tutaj wszystko mamy - stwierdził.

Zobacz: Komisja ds. VAT. Tusk punktuje Horałę

Były premier Donald Tusk zaskoczył jednak przewodniczącego. - Jestem już stary i to nie jest moja pierwsza komisja. Bywałem w trudniejszych sytuacjach w życiu i mnie nie tak łatwo zbyć tego typu komunałami. Czy może pan precyzyjnie powiedzieć, na jaki raport się powołuje i jaka jest data ogłoszenia tego raportu? Jak wyglądała ocena skali zjawiska w roku 2011, 2012, 2013 i 2014. Będziemy wtedy bliżsi prawdy - odparł Tusk.

Horała stwierdził, że te informacje doprecyzuje i zamieści je na stronach sejmowych komisji.

Marcin Horała podczas wyliczania krajów z raportu KE wyliczał kraje z raportu KE i wspomniał m.in. o Andorze, Malcie i Liechtensteinie. - Liechtenstein nie jest członkiem Unii Europejskiej, Andora także - sprostował bez wahania szef Rady Europejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-06-2019

prestidigitatorTyle w temacie tego cyrku - nic dodać nic ująć. Standardowa buta i bezczelność PiSu. Plus ewidentne kłamstwa lub zwykła ignorancja. Żałosne. Ale … Czytaj całość

17-06-2019

lolRostowski główny ekonomista wybitny ekonom. Pinidzy niem i nie będzie.Polskę trzeba sprzedać lasy góry rzeki.

17-06-2019

asiulkaHAHAHAHA, Vincent ................stróż moralności i prawości. Profesor po magisterce............... litości

Rozwiń komentarze (45)