Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Polski Ład uderza w samotnych rodziców. "Mam czwórkę dzieci i nie widzę, bym coś tracił"

Polski Ład zostaje, a minister finansów Tadeusz Kościński odchodzi. Jak ocenia to "Solidarność"? - Nas sprawy personale nie interesują - stwierdził w programie „Newsroom WP” Marek Lewandowski, rzecznik "S". - Przypomnę jeszcze raz, co jest generalną zasadą Polskiego Ładu, o którą postulowała "Solidarność". […] Do tej pory mieliśmy tak, że wszyscy pracujący na etatach byli obciążani wszystkimi daninami publiczno-prawnymi. Natomiast osoby bardzo majętne, często prowadzące działalność gospodarczą, ze względu na różne ryczałty, ulgi i możliwości, płaciły dużo mniej - zaznaczył i dodał, że dzięki Polskiemu Ładowi w końcu uda się częściowo wyrównać te dysproporcje. Błędy reformy podatkowej nazywa "chorobami wieku dziecięcego", które z czasem uda się wyeliminować. Gość WP przyznał też, że program gospodarczy miał poprawić notowania Prawa i Sprawiedliwości.

13
Podziel się:
KOMENTARZE
(13)
Iza
2 lata temu
Rzecznik S nie traci, ponieważ za niego podatek zapłacą samotni rodzice. On jako rodzina 4+ odliczy od podatku 52 tys. , samotna matka z 2 dzieci jedynie 1,5 tys. Wstydu nie ma, żeby zabierać głos!
Olska
2 lata temu
Do przewodniczącego pańskiego związku zawodowego zostały przesłane dokumenty przedstawiające expertyze senacką i expertyzy wykonane przez profesjonalnych analityków podatkowych. Proszę się zapoznać z danymi. Proszę się nie wypowiadać się na temat samotnych rodziców dopóki nie zapozna się Pan z ich stanowiskiem. Wypadałoby jako związkowcom zaprosić ich do rozmowy.
Olska
2 lata temu
Rodzie samotni tracą na polskim Ładzie już od kwoty 4045 brutto. Nie uważam, by osoby zarabiają ce tyle zaliczały się do klasy bogaczy,szczególnie samotni mający 2 dzieci a jest ich 1,25 mln. Samotnych mam jest 2,5mln z czego 1,25 wychowuje jedno dziecko a druga połowa dwoje dzieci. 1mln dzieci nie dostaje zasądzonych alimnetów. Aktywnych zawodowo jest 1,25mln. Rodzice dzieci niepełnosprawnych proszę pana muszą wybierać albo świadczenie i opieka nad dzieckiem albo praca i brak opieki ograniczenie świadczeń i praca.
Krzysztof
2 lata temu
Ciekawa jestem czy rozmawiał Pan że środowiskiem lub jakims stowarzyszeniem reprezentującym stronę samotnych rodziców tj. EURYDYKA, która na swojej stronie wystosunkowała listy do rządu w sprawie samotnych rodziców??? Pan może jedynie przedstawić stanowisko osoby mającej 4 dzieci. Czyli nasówa się pytanie, żeby dać na 4 dzieci czy odebrano samotnym rodzicom pomimo, że te dwie grupy chroni art. 71 Konstytucjij
Paula księgow...
2 lata temu
A jesli chodzi o traktowanie dzieci i ulgi na dzieci 1 dziecko = 1112 4 dzieci = 60 000 (52 tys z ulgi 4+ oraz 7 tys ulgi na dzieci) 4 dzieci = 60 x 1 dziecko A szczegolowiej: 1 dziecko = 1112 2 dzieci = 2224 -> 2 dzieci = 1 dziecko x 2 3 dzieci = 4224 -> 3 dzieci - 1 dziecko x 3.7 4 dzieci = 60 000 -> 4 dzieci = 1 dziecko x 60 Nie wiem jakich macie analityków podatkowych... Ale zapewniam kto ma 4+ nie straci. Jest 110 rodzin w tym 5% mieszka na wsiach (większość w skrajnej biedzie) zaś w miastach 1,6% zapewne tylko nieliczne rodziny zarabiające wiecej niż średnia krajowa na tym zyskają najbardziej