Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Pawłowski
|
aktualizacja

Rząd zdecydował ws. VAT na żywność. "Te pieniądze do nas wrócą"

Od 1 kwietnia rząd nie przedłuży zerowej stawki VAT na żywność - tak zdecydował rząd. Po co państwu pieniądze z VAT? - To jest ponad 50 proc. dochodów państwa, a więc bardzo ważna pozycja w budżecie - mówił w programie "Newsroom" WP prof. Paweł Wojciechowski, były minister finansów. - 330 mld zł - taki może być wpływ z VAT do budżetu w tym roku. Państwo potrzebuje pieniędzy chociażby na zbrojenie, na wzmacnianie obronności, a także na inne cele fiskalne, np. na szkolnictwo, na wielkie inwestycje, szpitale. Pieniądze są potrzebne, by rozwijać gospodarkę i mam nadzieję, że Polacy to zobaczą. Rząd, który obecnie mamy, jest prorozwojowy i chce zwiększać poziom inwestycji. Pieniądze z VAT zatem do nas wracają. Ważne jest to, by pokazywać, na co idą pieniądze Polaków, na co idą pieniądze z podatków - dodał prof. Wojciechowski.
gospodarka
podatki
62
Podziel się:
KOMENTARZE
(62)
GOŚĆ2
1 godz. temu
NIC NOWEGO, ŻEBY COŚ DAĆ NAJPIERW TRZEBA ZABRAĆ
zibi56
2 godz. temu
Był ministrem finansów 2 tygodnie
dziki
11 godz. temu
I co z tego? Jak zwykle NIC nie będzie! Wylatał, przejadł, przepił, wydał na własne przyjemności i NIC mu nie zrobicie. Czcze gadanie. Jest takie stare przysłowie: " Krowa, która głośno ryczy, mało mleka daje". I z Wami jest podobnie, gadu, gadu i nic dalej!!!
fggg
2 dni temu
utrzymanie koryta jest drogie, niezliczona masa ministrów, urzedników i ciepłych posad dla polityków kosztuje.. kasa potxrebna od zaraz, zxaplaca najbiedniejsi
Jurek
3 dni temu
Do nas wrócą??? Wrócą do was. Będziecie mieli na ratowanie niemieckiej gospodarki
...
Następna strona