Notowania

podatki
29.12.2019 11:46

Szef skarbówki: już niedługo wszystko załatwimy przez internet

- Przełomem 30-lecia było wprowadzenie Twojego e-PIT-u - uważa Piotr Walczak, szef Krajowej Administracji Skarbowej. Podkreśla jednak, że to był "dopiero pierwszy krok", a niedługo wszystkie sprawy podatkowe będzie można załatwić przez internet.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
Szef KAS zapowiada dalszą część "internetowej rewolucji" w skarbówce (Fot: Forum)

- Zamierzamy iść dalej w tym kierunku i uruchomić e-Urząd Skarbowy, który docelowo skupi pełen zakres usług dla podatników - zapowiada w rozmowie z PAP Piotr Walczak, szef KAS oraz wiceminister finansów.

- Oczywiście on nie ruszy w pełni w 2020 r., ale na pewno do tego istotnie się przybliżymy. Zależy nam, aby uczciwy [podatnik] nie musiał mieć żadnego kontaktu z organami skarbowymi, a wszystkie sprawy załatwiał przez internet - powiedział również Walczak.

Zapowiedział również "odmiejscowienie" pewnych czynności skarbówki. Co się konkretnie będzie pod tym kryć?

Obejrzyj: Wiedza Polaków na temat IKE. Dlaczego nie myślimy o swojej emeryturze?

- Chodzi o to, by podatnik mógł się rozliczyć z każdego miejsca w kraju, tym samym urzędy mogłyby rozliczać firmy niekoniecznie znajdujące się na ich terenie. Dzięki temu zlikwidujemy patologię, która polega na migracji firm z jednych urzędów skarbowych do innych - dodał Walczak.

Wiceminister powiedział też o priorytetach skarbówki na nowy rok. Zapowiedział między innymi "dalsze uszczelnienie podatku CIT".

- Drugim ważnym zadaniem jest kontrola zwrotów podatku VAT. Mimo, że udało nam się tutaj już bardzo dużo osiągnąć, naszym celem jest dalsze ograniczenie luki w tym podatku - dodał. Kolejnym istotnym wyzwaniem dla KAS będzie jego zdanie "uszczelnienie podatku akcyzowego".

Szef KAS powiedział PAP-owi, że główne działania będą dotyczyły w nadchodzącym roku kilku branż, a przede wszystkim paliwowej, tytoniowej oraz alkoholowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-12-2019

Polska to stan umysłuWprowadziliśmy komputer zastępujący prace 10 urzędników ale musieliśmy zatrudnić 30 informatyków do jego obsługi

29-12-2019

starszy szeregowyA ten gostek na zdjęciu to generał skarbówki? Ale się nam generałów namnożyło.

29-12-2019

O w życiuCo to za nowy generał? Powstała nowa służba - armia uciskowa? Do czego dążymy?

Rozwiń komentarze (249)