Damian SzymańskiPaweł Orlikowski

Zamieszanie z "Polskim Ładem". Witucki: Urzędnicy popełnili wykroczenie

Polski Ład uderzył po kieszeniach nauczycieli i policjantów. Kolejny chaos obejmie przedsiębiorców? - Domykając osoby indywidualne - nie trzeba byłoby aż tak podnosić kwoty wolnej od podatku, gdyby równolegle nie podnoszono składki zdrowotnej. Umarł chyba system opowiadania, że mamy składki, podatki i daniny. Komplikacji jest tak dużo, że trzeba to wywrócić, a nie opowiadać, że składka zdrowotna podniesie wydatki na koszty zdrowia, a podatki ich nie podniosą. To jest ten sam worek, z którego później rozdaje się pieniądze - powiedział w "Money. To się liczy" Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. - Zła wiadomość jest taka, że dla przedsiębiorców to będzie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt miesięcy niepewności. Kiedy ogłoszono "Polski Ład", w Ministerstwie Finansów były osoby, które publicznie popełniały co najmniej wykroczenie, zalecając przedsiębiorcom optymalizację podatkową, bo mówiły, że jeśli 19 proc. podatku liniowego to jest za wysoko, to będą mogli przenieść się na ryczałt. To doradzanie przez urzędnika państwowego, by się przenieść na niższe podatki - dodał.

Więcej wideo
Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"
Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"
Nie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatkówNie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatków
Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.
Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"
Pieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dziejePieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dzieje
"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy
Wybrane dla Ciebie