Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamieszanie z "Polskim Ładem". Witucki: Urzędnicy popełnili wykroczenie

Polski Ład uderzył po kieszeniach nauczycieli i policjantów. Kolejny chaos obejmie przedsiębiorców? - Domykając osoby indywidualne - nie trzeba byłoby aż tak podnosić kwoty wolnej od podatku, gdyby równolegle nie podnoszono składki zdrowotnej. Umarł chyba system opowiadania, że mamy składki, podatki i daniny. Komplikacji jest tak dużo, że trzeba to wywrócić, a nie opowiadać, że składka zdrowotna podniesie wydatki na koszty zdrowia, a podatki ich nie podniosą. To jest ten sam worek, z którego później rozdaje się pieniądze - powiedział w "Money. To się liczy" Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. - Zła wiadomość jest taka, że dla przedsiębiorców to będzie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt miesięcy niepewności. Kiedy ogłoszono "Polski Ład", w Ministerstwie Finansów były osoby, które publicznie popełniały co najmniej wykroczenie, zalecając przedsiębiorcom optymalizację podatkową, bo mówiły, że jeśli 19 proc. podatku liniowego to jest za wysoko, to...

rozwiń
0
0
20
Podziel się
Komentarze (20)
zobacz więcej komentarzy (20)
KOMENTARZE
(20)
old44
9 miesięcy temu
Ja kupiłem ziemniaki w dowolnej ilości w Kauflandzie za o,69 zł za kilogram. W Auchanie i w Lidlu widziałem po 0,85 zł. Nie rozumiem skąd te wymysły.
w,r,,,OC,,ek
9 miesięcy temu
A śmiali się że mnie jak napisałem że ten kraj skończy na kolejnym rozbiorze, albo ogłosi upadłość jak Grecja, Islandia czy Irlandia. Tak to się skończy.
Dzisij
9 miesięcy temu
nadpłacone 100zł, za rok, po rozliczeniu będzie warte 50zł
Stop klatka s...
9 miesięcy temu
Pan prezes gada głupoty...ale on może bo nikt go z tego nie rozliczy. A tak serio to każdy oboje spełnia warunki może co roku zmienić sposób rozliczenia się z fiskusem w podatku dochodowym. Po drugie jakby przedsiębiorcy zaczęli wreszcie płacił podatku to PŁ nie byłby potrzebny. Wystarczy spojrzeć na strukturę budżetu państwa i widać to jak na dłoni kto w tym kraju płaci podatki... etatowcy.
Destan
9 miesięcy temu
Ten "Polski Lad" mozna porownac tylko do sytuacji w gospodarstwie po przejsciu huraganu.Ci ktorzy doprowadzili do tego balaganu nazwanego" ladem" powinni odpowiedziec dyscyplinarnie i karnie.