Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polski Ład uderzył po kieszeniach nauczycieli i policjantów. Kolejny chaos obejmie przedsiębiorców? - Domykając osoby indywidualne - nie trzeba byłoby aż tak podnosić kwoty wolnej od podatku, gdyby równolegle nie podnoszono składki zdrowotnej. Umarł chyba system opowiadania, że mamy składki, podatki i daniny. Komplikacji jest tak dużo, że trzeba to wywrócić, a nie opowiadać, że składka zdrowotna podniesie wydatki na koszty zdrowia, a podatki ich nie podniosą. To jest ten sam worek, z którego później rozdaje się pieniądze - powiedział w "Money. To się liczy" Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. - Zła wiadomość jest taka, że dla przedsiębiorców to będzie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt miesięcy niepewności. Kiedy ogłoszono "Polski Ład", w Ministerstwie Finansów były osoby, które publicznie popełniały co najmniej wykroczenie, zalecając przedsiębiorcom optymalizację podatkową, bo mówiły, że jeśli 19 proc. podatku liniowego to jest za wysoko, to...

rozwiń
podatki
przedsiębiorcy
wideo
20
Podziel się:
KOMENTARZE
(20)
old44
2 lata temu
Ja kupiłem ziemniaki w dowolnej ilości w Kauflandzie za o,69 zł za kilogram. W Auchanie i w Lidlu widziałem po 0,85 zł. Nie rozumiem skąd te wymysły.
w,r,,,OC,,ek
2 lata temu
A śmiali się że mnie jak napisałem że ten kraj skończy na kolejnym rozbiorze, albo ogłosi upadłość jak Grecja, Islandia czy Irlandia. Tak to się skończy.
Dzisij
2 lata temu
nadpłacone 100zł, za rok, po rozliczeniu będzie warte 50zł
Stop klatka s...
2 lata temu
Pan prezes gada głupoty...ale on może bo nikt go z tego nie rozliczy. A tak serio to każdy oboje spełnia warunki może co roku zmienić sposób rozliczenia się z fiskusem w podatku dochodowym. Po drugie jakby przedsiębiorcy zaczęli wreszcie płacił podatku to PŁ nie byłby potrzebny. Wystarczy spojrzeć na strukturę budżetu państwa i widać to jak na dłoni kto w tym kraju płaci podatki... etatowcy.
Destan
2 lata temu
Ten "Polski Lad" mozna porownac tylko do sytuacji w gospodarstwie po przejsciu huraganu.Ci ktorzy doprowadzili do tego balaganu nazwanego" ladem" powinni odpowiedziec dyscyplinarnie i karnie.