Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Polacy coraz częściej wyłudzają odszkodowania. Nawet z polis na życie

50
Podziel się:

W 2020 roku doszło do około 23 tys. prób wyłudzenia odszkodowania z tytułu ubezpieczenia. Najczęściej oszuści próbują wyłudzić pieniądze z odszkodowań majątkowych.

Polacy coraz częściej wyłudzają odszkodowania. Nawet z polis na życie
Polacy próbowali wyłudzić odszkodowania 23 tys. razy w 2020 roku (Adobe Stock)
bEDcyksB

Polacy coraz częściej wyłudzają odszkodowania od ubezpieczycieli. W 2020 roku miało miejsce ponad 23 tys. wyłudzeń - informuje "Rzeczpospolita". Dziennik powołuje się na dane z Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Większość wyłudzeń udało się wykryć już na etapie usiłowania popełnienia przestępstwa. Analiza, na którą powołuje się "RZ", dotyczy jedynie tych wykrytych zdarzeń, dlatego oszacowanie całkowitej skali problemu jest trudne. Niestety trzeba założyć, że części przestępstw nie udaje się wykryć.

Najwięcej prób wyłudzeń dotyczyło ubezpieczeń majątkowych, w tym komunikacyjnych, informuje "RZ". Takich przypadków wykryto około 16 tys. W 7 tys. przypadków przestępcy próbowali wyłudzić pieniądze z ubezpieczenia na życie.

bEDcyksD
Zobacz także: Uwaga, emocje! Czyli jak uniknąć pułapek, zarządzając pieniędzmi- mBank x WP webinary

W 2020 roku łączna wartość wykrytych wyłudzeń to prawie 401 mln zł. Kwota ta wzrosła o 9 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Według szacunków PIU realna kwota może być nawet dziesięciokrotnie wyższa. Wykryte wyłudzenia stanowiły w 2020 roku 0,269 proc. wartości wypłaconych świadczeń. Rok wcześniej było to 0,231 proc., informuje "RZ".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDcykte
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(50)
virulent Voic...
7 dni temu
biora przykład z Góry. Popieram
Innocent
1 tyg. temu
DYKTATURA PiS uczyła jak ma postępować społeczeństwo. Przestępcy jako nauczyciele pokazali jak wykorzystywać państwo w celu osiągania korzyści. Nie dziwmy się prawie 10 mln Polaków żyje na krechę z budżetu państwa. DYKTATURA PiS okrada nas cały czas więc my także powinniśmy ją okradać a nie budżet państwa ale w końcu dorwiemy się jako naród do ich kasy partyjnej jak i ich sympatyków i członków. Naród jest cierpliwy i wykona co postanowi. Już wstajemy z kolan aby zniszczyć tych co doprowadzają kraj do ruiny. DYKTATORZE Jarosławie K. nie uciekniesz dopadniemy ciebie wszędzie jak wielu DYKTATORÓW się już o tym przekonało.
OtoDobrocPiS
1 tyg. temu
Bawić się a życie w bimbaniu kosztuje,robota to głupota,w tym kraju nauczyli lenistwa bo rozdaja więc na owoce tego długo nie trzeba było czekać.
bEDcyktf
HerrFlick
1 tyg. temu
Inne nacje są natomiast czyste jak łza. Macie informacje z WP.
Aska
1 tyg. temu
No tak Polacy wyludzaja ubezpieczenia za ktore calymi latami czasami duze kwoty placa.Pieniadze ida do ubezpieczyciela jak w pusty worek a jak trzeba wyplacic to juz krzyk i Polacy sa przestepcami za ciezko zarobione pieniadze.
...
Następna strona