Premier: w Kopenhadzie problemem nie Polska, a USA, Chiny, Indie
Premier Donald Tusk powiedział w przeddzień wyjazdu do Kopenhagi, że - jeśli chodzi o obrady szczytu klimatycznego - "problemem" nie jest Polska, ani Unia Europejska, tylko Stany Zjednoczone, Chiny i Indie, czyli emitenci CO2, którzy nie chcą zaangażować się w ochronę klimatu, równie intensywnie co UE.