Forum

Komentarze użytkownika "Cesar_Cesar"

Komentarze użytkownika: Cesar_Cesar

Re: Prałat Jankowski zakłada sieć komórkową

Cesar_Cesar / 2008-04-07 12:42
Szok! Brak słów...
Cesar_Cesar / 2007-09-26 12:32
Dziwne, ze to Was bawi - nalezy sobie powedziec NARESZCIE - dlugoterminowe planowanie to podstawa ekonomicznej egzystencji. Kazda prywatna, szanujaca sie spólka (te z GPW tez) przygotowuje i aktualizuje swój 5 letni Business Plan co roku.

W koncu my Polacy powinnismy z wyprzedzeniem znac plany rzadzacych - przynajmniej te fundamantalne - zeby nie byc co roku zaskakiwanym pomyslami populistów.

Milego...
Cesar_Cesar / 2007-09-26 12:34
W koncu my Polacy powinnismy z wyprzedzeniem znac plany
rzadzacych - przynajmniej te fundamantalne - zeby nie byc co
roku zaskakiwanym pomyslami populistów.

Milego...

... z tym ze Sejm, wyborcy lub najlepiej niezaleny audytor powinni rzadzacych z tych planów rozliczac.

Re: Grad z Pawlakiem stworzą plan czteroletni

Cesar_Cesar / 2007-11-19 12:01
Nareszcie, w końcu zaczynamy myśleć (i planować) o Polskiej gosporarce w perspektywie długofalowej a nie od Budżetu do Budżetu. To się nazywa tworzenie Business Planu (który najczęściej jest planem 5-cio letni). To samo powinno dotyczyć większości dziedzin a nie tylko prywatyzacji - np. Budżetu Państwa (włączając plany jego jak najszybszego zrównoważenia), rorwoju szkolnictwa i usług medycznych a także planowanych ułatwień dla przedsiębiorców wraz z terminarzem. W końcu przedsiębiorcy (i wszyscy wyborcy) powinni się wiedzieć czego mogą oczekiwać w przyszłości i czy warto wracać z UK. Takie działanie powodują stabilizację.

I proszę nie mylić Business Planu z centralnym planowaniem rodem z PRL. Kto tego nie rozumie, odsyłam do literatury. Dla przypomnienia: tam planowano ilość produkcji (państwowej oczywicie - od prosiaka do koła od roweru), nie planowano Budżetu Państwa, bo "podatków się przecież nie płaciło". Dziś planować należy ZRÓWNOWAŻENIE Przychodów Budżetowych (Podatków) z Wydatkami Budżetowymi na jak najniższym poziomie, z jednoczesnym wspieraniem strategicznych dla Polski lokomotyw gospodarczych, wykorzystujących nasze położenie w Europie jak: 1) budownicto drogowe i mieszkaniowe poprzez ulgi czy niższe podatki/VAT, Fundusze UE, 2) Energetykę - w tym rozwój technologii umożliwiających wykorzystanie alternatywnych żódeł energii (np. rzepak - ugory, rolnicy), 3) transport kolejowy/morski/śródlądowy.
No i oczywiście planowanie długoterminowe (co najmniej 10-cio letnie) ZUS z uwzględnieniem demografii, proponowanych reform, włączenia do struktur Budżetowych, zwolnienia duplikujących pracę Urzędników (Skarbówka i ZUS) oraz sprzedaż nieruchomości ZUS w celu poprawy kondycji finansowej emerytów - obecnych i przyszłych.

Długofalowe planowanie to podstawa egzystencji każdego Businessu, nawet takiego jak Budget Państwa, teoretycznie opartego jedynie na redystrybucji dochodów.

Pozdrawiam
Cesar_Cesar / 2007-11-23 13:37
Mi osobiście podoba sie jak tę sprawę rozwiązał ingdirect:
http://www.ingdirect.co.uk/

Najpierw należy wpisać login i własne nazwisko, następnie wybiera się 3 cyfry z hasła i dowolną datę dd/mm/rr. Z tym, że w tej części nie wystukuje się cyfr na klawiaturze tylko myszką klika się na szyfrator na ekranie.
Poza tym jest to konto wyłącznie oszczędnościowe, z Direct Debitem na własny rachunek bieżący (w innym banku) jako jedynym sposobem do transferu środków.

Innym dobrym zabezpieczeniem (np mBank) są listy kodów do zdefiniowania nowego przelewu. Z tym, że w mBanku niebezpieczne jest to, że zawsze wprowadza się całe hasło, a nie wybraną jego część.

pozdrawiam

Re: Budżetowa niespodzianka. Miał być deficyt, jest nadwyżka

Cesar_Cesar / 2008-05-07 14:48
Ale analiza niech mnie licho - i co z tego, że jest nadwyżka..? Dlaczego wyższe przychody..? Czy dlatego że lepsza koniunktura i wyższe podatki od przedsiębiorców, czy może dlatego że wyższa inflacja, czy może dlatego że przychody z akcyzy na paliwo wzrosły bo ceny ropy szaleją...?

A wydatki - czy dlatego że coś zaoszczędziliśmy czy może dlatego że jak zwykle opóźnienie w realizacji zaplanowanych celów...?

A może generalnie budżet był do bani, bo zakładał inne założenia makro, więc się nie ma z czego cieszyć, mo w sumie może wyjść dużo gorzej..? Jaka jest zatem prognoza na koniec roku..?

Artykuł który by to wyjaśniał byłby bardziej interesujący.

pozdrawiam...
Cesar_Cesar / 2008-06-12 10:26
Odpowiadając na Twoje pytania powiedziałbym, że można by na koniec roku podatkowego wrzucić wszystkie przychody z odsetek i średni kapitał w osobny PIT (takie zestawienie powinien otrzymać każdy podatnik od swojego banku), pomniejszyć kwotę koszt wynikający z rocznego("oficjalnego") wskaźnika inflacji za poprzedni rok, pomniejszyć o koszty opłat bankowych, i wreszcie od różnicy zapłacić podatek. Żeby uchronić ewentualne roszczenia wobec Państwa (np. domaganie się zwrotu różnicy w przypadku negatywnej sumy), fiskus powinien zabezpieczyc się legislacyjnie.

Jeśli się chce to wszystko się da zrobić...

pozdrawiam

PS. A w następnej kampanii znowu jakaś partia weźmie sobie Belkę na sztandary...itp, itd...

Rząd: Wzrost bezrobocia maksymalnie o 3 punkty procentowe

Cesar_Cesar / 2008-11-21 11:37
W tytule powinno być:
"Rząd: Wzrost bezrobocia maksymalnie o 3 punkty procentowe".

pozdrawiam
Cesar_Cesar / 2008-11-12 17:49
Jaki kryzys ..? Jutro bedzie w góre - hustawka i tyle - wazne ze daje zarobic...
Cesar_Cesar / 2008-11-24 15:10
Nie wiem czy kupili za 120mln, wiem że w ostatniej chwili zlecenie było na 650k akcji PKN - czyli ok. 20mln PLN.

pozdrawiam
Cesar_Cesar / 2008-04-17 18:05
Nie jestem co prawda ani anty- ani pro- ale przyznam, że przyjemnie się kolegę czyta...

Podzielam, podzielam...

szacuneczek...
Cesar_Cesar / 2008-02-25 15:06
Jeśli myslisz o inwestycji and 3-5 lat i powrocie do Polski to raczej sugerowałbym Euro. Ja część GBP zamieniłem na Euro, bo w końcu kiedyś wejdziemy do strefy Euro, więc lepiej teraz zahedgować ryzyko po znanym kursie, niż przewalutotywać dwa razy z GBP na PLN i PLN na Euro po kursach niepewnych. Problem w tym, że Funt ostatnio słabo stoi 1,32-1,33 do Euro, ale powrotu do 1,45 z sierpnia zeszłego roku to bym się raczej nie spodziewał. Raczej wręcz przeciwnie.

pozdrawiam
Cesar_Cesar / 2007-11-29 14:37
Dzięki Ci za mądry głos w dyskusji.
Cesar_Cesar / 2008-01-14 11:30
Osobiście uważam, że nie ma nic złego w tym, że dzieci rozpoczynają szkołę rok wcześniej, o ile oczywiście program byłby dostosowany do tego aby łagodnie i w formie zabawy dotrzeć do tych maluchów.

W Polskiej szkole brakuje powiązania pomiędzy nauczaną teorią a jej przydatnością w życiu. O ile w trzech pierwszych latach nauki powinno się nauczyć czytać, pisać i liczyć (po ukończeniu 8 lat dziecko nie ma szans na płynne przyswojenie tych dziedzin), to w starszych klasach powinno być więcej przedmiotów uczących jak:
- żyć w rodzinie (o empatii, wzajemnej pomocy i odpowiedzialności za własne postępowanie lecz również o seksie - odpowiedzialności i zagrożeniach jak niechciana ciąża, gwałty, pedofilia), jak robić zakupy w sklepie i co jest zdrową żywnością, jak załatwić sprawę przez telefon.
- żyć w społeczeństwie (zrozumienie podstawowych norm społecznych - zarówno praw i obowiązków, tolerancji (wolność przekonań, religii, wyznania i orientacji seksualnej) i ukazanie rzeczywistych kar grożących za ich nieprzestrzeganie np. wandalizm, kradzieże, narkomania, przestępstwa w necie, ruchy nacjonalistyczne plus do tego codzienne polityczne i gospodarcze spojrzenie na Polskę). Jak zmieniać świat na lepsze tu i teraz (począwszy od wspierania działalności samorządu w szkole, decyzje co do wyglądu mundurków we własnej szkole itp.). jak być miłym, życzliwym i traktować innych ze zrozumieniem.
- żyć w/z przyszłej pracy ( 1) jakie są możliwości pracy i zarobków po ukończeniu studiów, jakie po szkole średniej, a jakie po zawodówce, 2) spotkania z ludźmi (np rodzicami) którzy wykonują różne zawody – pokażmy ich sukcesy i problemy, ich stosunki w pracy, współpraca z kolegami i przełożonymi).

Jest całe mnóstwo możliwości. Pozwólmy dzieciom dyskutować na te tematy i znajdźmy na to jak najwięcej czasu w szkole. Prezentacje (rozwijające ich zdolność do wygłaszania poglądów), dyskusje, burze mózgów, to coś co wciągnie te dzieciaki do aktywności życiowej i zaangażowania w szkołę. Dajmy im szansę odkrycia prawdziwego świata, bo większość z tematów to dla szkoły tematy tabu. Dajmy głos rodzicom, wśród których znajdziemy wielu chętnych do pomocy, znających wiele historii, które mogą pomóc w życiu młodym ludziom.

Dzięki temu ukształtujemy świadomych obywateli a nie przerażonych abiturientów, z dyplomem, którzy po wyjściu ze szkoły z najwyższą maksymalną średnią ocen przechodzą załamania nerwowe nie mogąc poradzić sobie w realu. Bo nagle się okazuje, że poza szkołą wszyscy są równi i już sie nie jest prymusem, a o wszystko trzeba zabiegać od nowa.

Takiej szkoły życzyłbym dzieciom swoim i Waszym.

Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku.

PS Historia, geografia, biologia, fizyka i chemia też są ważne, ale uczone z umiarem, niekoniecznie w podstawówce na poziomie uniwersyteckim. Jeśli znajdą się chętni na zgłębianie tych tematów, to twórzmy dla nich "kółka zainteresowań", za które rodzice (lub gmina za biedniejszych) chętnie zapłacą.
Cesar_Cesar / 2008-07-14 13:09
I tu się Mientek z Tobą nie zgodzę - i odsyłam do ustawy. Bo tam jest napisane, że jeżeli przenosisz swój ośrodek życiowy do UK, to nie podpadasz pod dopłatę. Ale w Polsce urzędnik skarbowy zdecyduje, czy przeniosłeś ośrodek życiowy. Mało, że wziąłeś żonę i dzieci, i że do Polski nie zaglądałeś przez parę lat, że nie byłeś zameldowany i w ogóle miałes zamiaru wracać. Ale życie nie jest czarno białe, bo po 5-6 latach wracasz bo np. tęsknisz - z tym, że w Pit-cie nie ma na to rubryczki. i wtedy urzędnik przyjdzie do Ciebie wieczorową porą i Ci powie, że sobie wymyśliłeś, że przeniosłeś ośrodek życiowy, bo znowu jesteś. I mu nie udowodnisz, bo najpierw Cię skasuję na 75% Twojego majątku, a potem to spbie możesz apelować...

Brak pewności bardziej mnie niepokoi tu niż nieprzestrzeganie wcześniej ustalonych zasad, króre są otwarte na interpretacje urzędników...

pozdrawiam
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy