Forum

Komentarze użytkownika "Cesar_Cesar"

Komentarze użytkownika: Cesar_Cesar

Cesar_Cesar / 2007-09-24 17:00
Ja bym raczej dał tytuł : "Kaczyńscy dali odpocząć gospodarce po rządach poprzedników". Bo im mniej politycy robią "dla gosopodarki", tym lepiej dla niej.

Miłego...

Rząd chce ulżyć kierowcom. Autostrady będą ...

Cesar_Cesar / 2008-06-23 12:29
Myślę, że jest błąd w tytule. Powinno raczej być:

"Rząd chce ulżyć kierowcom. Autostrady będą ..."

pozdrawiam

Re: Za mandat zapłacimy kartą

Cesar_Cesar / 2008-06-24 10:29
Kolejna głupota tym razem ze strony policji. Jak policja ma problemy ze ściągalnością mandatów to niech strategicznie podejdzie do zagadnienia, a nie bawi się w księgowych.

Poza tym najlepiej byłoby zatrudnic do tego firmę zewnętrzną, która zainstalowałaby kamery, zajęłaby się ściąganiem mandatów i ściganiem dłużników.

A policja niech się wreszcie weźmie za pracę w postaci pomocy obywatelom, zabezpieczaniem wypadków i ściganiem przestępców, a nie siedzeniem w krzakach z radarem.

A środki, które poszłyby na terminale, niech lepiej zostana przeznaczone na doinwestowanie systemów w komisariatach, żeby można było wreszcie zastąpić maszyny do pisania komputerami.

pozdrawiam.
Cesar_Cesar / 2008-04-28 12:43
Dobrze powiedziane....Może nie głosiłbym tak ogromnego kryzysu, ale ze wszystkimi innymi tezami zgadzam się w całej rozciągłości...

Re: Wielka Brytania: Rusza system błyskawicznych przelewów

Cesar_Cesar / 2008-06-03 13:59
Przydałoby się trochę więcej informacji (np. 7 banków -- które to banki...?) a mniej sensacji ("Jest więc nadzieja, że kiedyś i w Polsce będziemy mogli dokonać przelewu z godziny na godzinę")...

pozdrawiam
Cesar_Cesar / 2008-07-17 11:47
cytat]
Jasne - jak wiadomo każdy Polak zna się na medycynie i
finansach ;)


....co się zresztą bardzo w życiu przydaje, choć nie konieczne musi oznaczać posiadanie umiejętności w postawieniu trafnej diagnozy na morbus ulcerosus ventriculi czy też znajomości strategii hedgingowych dla funduszy emerytalnych...;-)

pozdrawiam
[
Cesar_Cesar / 2008-07-21 15:28
Niestety ani to socjal ani to demokracja...

pozdrawiam
Cesar_Cesar / 2009-01-14 11:33
Super ciekawy komentarz - dziekuje bardzo i pozdrawiam
Cesar_Cesar / 2008-06-05 17:26
Coś ta kalkulacja niezbyt poprawna. Jeśli głosowało 50% uprawnionych do głosowania, to nie znaczy 50% wszystkich Polaków. Dzieci póki co nie mają prawa głosu w referendum.

...co prawda to tylko wzmacnia kalkulację powyższą, co jest efektem niezamierzonym...

Póki co mamy demokrację i dzięki temu jesteśmy w Unii.

pozdrawiam
Cesar_Cesar / 2008-03-05 13:08
Fakt, mogli zostawić chociaż 0,1% tak dla oka. Ale faktem jest, że z łatwością można sobie otworzyć eMAXa i EMaxPlus - a te są juz nieco lepiej oprocentowane.
Co do płatności za przelewy, to uważam, że te powinny wynosić w każdym banku ok. 50gr, jak że same Banki płacą za każdy przelew ok 40gr - tak przynajmniej słyszałem, chyba że ktoś ma nowsze informacje. Stąd też na początku często przelewy są darmowe (vide mBank) ale wcześniej czy póżniej wszystkie banki przechodzą na płatne przelewy.

pozdrawiam
Cesar_Cesar / 2008-03-05 17:52
Uprzejmie informuję, że Northern Rock nie upadł, natomiast został upaństwowiony przez brytyjski rząd. Faktem jest, iż zaczęli ciąć swoją ofertę kredytową na rynku i zacieśniają politykę, w celu zmniejszenia portfela kredytów, ale bank generalnie, z punktu widzenia depozytariuszy ma się zypełnie nieźle - płaci ok 7% za depozyty, które są, jakby nie patrzeć gwarantowane obecnie poprzez udział rządu w przedsięwzięciu.

Proponuję też nie siać paniki, że banki będą padać, bo jest mnóstwo wolnych środków na świecie (patrz petrodolary z Bliskiego Wschodu i Rosji), które chętnie są inwestowane w globalne banki.

pozdrawiam
Cesar_Cesar / 2008-01-24 17:51
Tu masz rację, wysokie ceny nieruchomości przysparzają korzyści głównie bankom...

pozdr...
Cesar_Cesar / 2008-07-14 12:29
Kiedy wchodziliśmy do Unii Europejskiej wiele przepisów było na siłę zmieniane, żeby dostosować sie do wymogów Unii. W tym całym zamieszaniu ktoś "zapomniał", że wejście do Uni oznaczać powinno wolny przepływ siły roboczej i kapitału. Po to, aby Unia mogła swobodnie i nieskrępowanie się rozwijać, a konkurencja kwotnąć, dla dobra klientów. Niestety, w Polsce ktoś "zapomniał", że jak Polak wyjedzie za granicę i będzie chciał pracować uczciwie, to PRL-owskie prawo podatkowe mu na to nie pozwoli, żeby uczciwie konkurował z tubylcami w tymże krajo - bo on, jak tylk spróbuje wrócić, to będzie musiał dopłacać podatek na "polskich" zasadach. Bo PRL-owskie prawo po to było stworzone, że "te plusy nie przesłoniły nam minusów", a obywatel czuł się rozgrzeszony, że co parawda sobie tam popracował, ale w polsce podatek zapłacił - bo jak mówi bajka: "A to przepraszam, Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem najwyższym dobrem narodu - 70 złotych sie należy".

I tu dochodzimy do sedna sprawy. Ta kwestia powinna być rozwiązana kompleksowo przed 1 maja 2004 i takie same, uproszczone umowy o unikaniu powójnego opodatkowania powinny były być podpisane ze wszystkimi krajami członkowskimi z Unii. I nikt nie robi łaski, że te nadpłaty będzie zwracał.

Warto też zauważyć, jak wielce niesprawiedliwe i cyniczne jest/było nalicznie tychże nadpłat podatkowych:
- w Polsce, zanim się zapłaci podatek można odliczyć wydatki na ZUS. W rozliczeniu dochodów z zagranicy nie można odliczyć kwoty, któr Państwo obce zabrało na ubezpieczenie społeczne. I chociaż pracownik nigdy nie widział tych pieniędzy, w Polsce wpadał w 40% próg i musiał dopłacać.
- Podatnik mógł wliczyć w koszty co najwyżej 50 diet i pomniejszyć o to podstawę do opodatkowania... nawet jeśli ktoś przebywał za granica 365 dni to mógł jedynie odliczyc te 50.

Dzięki Donek za naprawienie błędów poprzedników.

pozdrawiam.
Cesar_Cesar / 2008-07-14 13:00
Mientek, po co Ty się rzucasz - wyjedź, zapomnij, odpocznij, zrelaksuj się. Po co Ci te nerwy.

A przecież w Warszawie nie masz np. osobnego/innego ubezpieczenia społecznego niz w Biłgoraju tylko masz jeden ZUS, który sobie odliczysz od podatku. A w UK musisz zapłacić osobne ubezpieczenie społeczne, bo jest obowiązkowe, a w "polskiej" dopłacie podatku juz go sobie nie rozliczysz.

pozdrawiam

Re: Brytyjskie podatki zawrócą emigrantów?

Cesar_Cesar / 2008-04-23 14:38
Generalnie największym problemem jest słaby kurs GBP.
Co do podatków, to znaczenia tej zmany bym za bardzo nie przeceniał, bo różnica jest nieznaczna.

W tym artykule brakuje podstawowych informacji.

W zeszłym roku stawki były następujące:
- 0-5,225 GBP -- stawka 0%
- 5,225 - 7,445 GBP -- stawka 10%
- 7,445 - 34,600 GBP -- stawka 22%
- 34,600 + GBP -- stawka 40%

Obecnie:
- 0-5,435 GBP -- stawka 0%
- 5,435 - 36,000 -GBP - stawka 20%
- 36,000 + GBP --stawka 40%

Zatem półprawdą jest, że stawkę 10% zastąpiono 20% - bo jednocześnie stawkę 22% zastąpiono 20% oraz podniesiono limity.

Przy zarobkach bardzo niskich (12,000GBP rocznie) podatek jest wyższy o 136 GBP, przy zarobkach średnich (24,000 GBP) podatek już jest niższy o 104 GBP. Breakeven jest na poziomie 18,800GBP rocznych przychodów, gdzie zmiana ta nie ma żadnego znaczenia. Obliczenia powyższe nie biorą pod uwagę różnicy w limitach.

Dlatego też nie przeceniałbym znaczenia tej zmiany podatkowej z punktu widzenia życiowych decyzji co do powrotu bądź pozostania w UK. Obciążenia tego rzędu nie mają żadnego znaczenia...ale może być to dodatkowa słomka dla przysłowiowego wielbłąda.

pozdrawiam
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy