Forum

Komentarze użytkownika "infolinka"

Komentarze użytkownika: infolinka

Re: Gowin spisany na straty. "Sam się dyskwalifikuje"

infolinka / 2013-12-08 14:12
Nie wiem po co się tego jabłka ktoś czepia. Nasz kraj słynie z produkcji i eksportu dużej ilości jabłek. Użycie jabłka jako symbolu jest jak najbardziej na miejscu ...co do koloru: zielony jest jak najbardziej neutralny ...gdyby jabłko było czerwone albo żółte, komentarze też były by adekwatne do skojarzeń.

Re: Referendum edukacyjne. PO ostro o pomysłach PiS: to wrzucanie...

infolinka / 2013-11-07 15:17
Nie ma znaczenia jaki system edukacyjny przyjmiemy i nie ma znaczenia czy obowiązkiem edukacji obejmiemy 6-cio latki czy dopiero 10-latki, jeśli wynikiem procesu ogólnodostępnej edukacji nadal będzie dostarczenie kolejnego pokolenia bezrobotnych lub emigrantów zarobkowych.

Jak podzielić wspólne mieszkanie po rozwodzie

infolinka / 2009-03-17 20:29
Witam,

Rozwiodłam się z mężem bez orzekania o winie. Przed rozwodem wyprowadziłam się ze wspólnego mieszkania i wynajęłam mieszkanie w innym mieście.

W czasie trwania małżeństwa wykupiliśmy mieszkanie komunalne na własność a następnie za wspólne oszczędności wykonałam w nim generalny remont, który podniósł standard i wartość mieszkania. Obecnie mamy do spłacenia niewielki kredyt.

Mój były mąż wymienił zamki do mieszkania i nie godzi się na zabranie z mieszkania niczego poza moimi rzeczami osobistymi i dokumentami powołując się na przepisy prawa.

W jaki sposób wystąpić o podział majątku?

Czy w sprawie o podział majątku po rozwodzie i zniesieniu współwłasności strona występująca o podział wnosi opłatę stanowiącą procent wartości majątku dochodzonego w drodze sądowej?

Jak długo może trwać sprawa o podział wspólnego majątku?

Jak wygląda pomoc adwokata i jakie dokumenty powinnam przygotować?

Kasia
infolinka / 2009-03-17 19:58
Witaj Fionka,

Krytyka, epitety, ciągła kontrola i podejrzewanie o romanse których nie ma, zabranianie kontaktów z przyjaciółmi i rodziną, skrupulatne rozliczanie z każdej wydanej złotówki, obietnice poprawy które kończą się pustym śmiechem, że znowu dałaś się nabrać...

Nie ma śladów, nie ma świadków, a każda próba rozmowy na temat tego, jak zachowanie partnera Ciebie rani kończy się awanturą podczas której partner wrzuca Ci do woli, że jesteś niezrównoważona psychicznie, niebezpieczna, złośliwa, prostacka, leniwa, konfliktowa, rozrzutna, oziębła, nieczuła ...i opowiadasz ludziom niestworzone rzeczy ...

Partner czuje się bezkarny przy milczącej postawie otoczenia. Dla obcych jest miły, czarujący, dowcipny ...ma wyższe wykształcenie i jest szanowany.

Pewnego dnia zostawiasz wszystko, wyjeżdżasz z jedną walizką ...i dowiadujesz się że zniszczyłaś partnerowi życie, oskubałaś go ze wszystkiego i spowodowałaś rozstrój zdrowia.

Jeśli Twoim jedynym majątkiem jest pozytywne nastawienie do życia, Twoje doświadczenie zawodowe, dyplom ukończonej uczelni, certyfikaty i świadectwa pracy ...To masz doskonałe podstawy do tego by samodzielnie zacząć żyć od nowa.

Życie jest zbyt cenne by być dla kogoś śmieciem.

Re: Delegacja w święto

infolinka / 2008-08-27 19:31
Witam,

Jeśli umowa o pracę podlega polskiemu Kodeksowi Pracy, to obowiązują zasady tak, jakby Pan pracował w Polsce.

Re: Abolicja może zniechęcić do powrotu z emigracji

infolinka / 2008-04-15 22:58
Abolicja podatkowa dla Polaków pracujących w dwóch krajach Unii? A reszta będzie nadal płacić jak za zboże? Uważam że to nie tylko DYSKRYMINACJA.

Pracuję w Finlandii. Rozliczyłam się jak należy za zeszły rok. W Finlandii płaciłam 6% podatku. Tutaj każdy podatnik sam deklaruje ile planuje zarobić i według tego znajduje w odpowiednich widełkach wysokość podatku dla siebie.

Ustaliłam w tym roku podatek 19% chociaż nie zarobię takiej kwoty i będę miała dużą nadpłatę. Jeśli mam gdzieś płacić podatek, to tam gdzie zarabiam pieniądze.

Sam fakt że musiałam emigrować za pracą z kraju "miodem i mlekiem płynącym" jest dla mnie wystarczającą karą za bycie Polką. Nie trzeba mnie łupić dodatkowo podatkiem od pensji, skoro i tak zarobione pieniądze wydam w Polsce i z tego 22% odejdzie jako VAT w zakupionych przeze mnie artykułach.

Przyłączyłam się do protestu umieszczonego na Money.pl przeciw nierównemu traktowaniu Polaków i domagam się korzystnych rozwiązań podatkowych dla wszystkich pracujących za granicą.
infolinka / 2007-12-15 12:01
Witam,

Jeśli poprosiłeś właściciela o internet, to nawet jeśli nie ma tego w umowie, zawarliście umowę ustną i właściciel ma prawo do potrącenia z tego tytułu odpowiedniej kwoty z Twojej kaucji. Tylko w gestii właściciela pozostaje, czy w przypadku wynajęcia mieszkania innej osobie, odciążyć Ciebie z opłaty za końcówkę umowy.

Właściciel wykazał się dobrą wolą podpisując umowę o internet na siebie i jeśli poprosi Ciebie o zapłatę to zapłać.

Na przyszłość: możesz sprawdzić którzy operatorzy oferują internet na zasadach:

1. Umowę o internet możesz podpisać na podstawie umowy najmu lub użyczenia mieszkania.
2. Umowa o świadczenie dostawy internetu kończy się wraz ze zmianą miejsca zamieszkania (koniec lub wypowiedzenie umowy najmu lub użyczenia).

Neostrady nie można przenieść pod inny adres i z tego względu bez konsekwencji dla odbiorcy następuje zerwanie umowy również w okresie trwania promocji. W nowym miejscu można zawrzeć nową umowę.

Chello "możesz zabrać ze sobą" gdy przeprowadzasz się do innego mieszkania gdzie ten operator działa. Nie wiem jak to jest w przypadku przeprowadzki do innej miejscowości.

Kasia

Re: Emigracja zarobkowa szkodzi polskiej gospodarce

infolinka / 2007-04-16 14:57
Ideały ideałami, a rachunki i podatki płacic trzeba. Jeśli dla znormalnienia polskiego rynku pracy musi jeszcze wyemigrowac kilkanaście milionów Polaków, to podatnik na to nic nie poradzi, tylko wyjedzie płacic podatki do innego skarbu państwa.
infolinka / 2007-04-16 14:55
Ideały ideałami, a rachunki i podatki płacic trzeba. Jeśli dla znormalnienia polskiego rynku pracy musi jeszcze wyemigrowac kilkanaście milionów Polaków, to podatnik na to nic nie poradzi, tylko wyjedzie płacic podatki do innego skarbu państwa.

Re: Nieobecność nieusprawiedliwiona w pracy.

infolinka / 2007-03-19 22:23
Witam,

W moim poprzednim miejscu pracy, było przyjęte że pracownik w pierwszym dniu swojej obecności w pracy, wypisywał druk urlopowy na tzw. "urlop na żądanie". L-4 też trzeba dostarczyc w przepisowym terminie, ale najlepiej jest wręczyc je pracodawcy w drodze od lekarza do domu.

Odnośnie pytania, co może zrobic pracodawca w Pana sytuacji? Moim zdaniem po takim zdarzeniu powinien się zastanowic, czy pracownik nie zacznie szukac nowego miejsca pracy. Jeśli ta informacja rozejdzie się po firmie, to inni pracownicy stracą do przełożonego zaufanie i przy okazji zaczną wychodzic skrywane urazy i lęki pracowników, a to źle wpływa na morale w miejscu pracy.

Kasia
infolinka / 2007-03-19 22:01
Witam,

Zastanawiam się nad kilkoma sprawami:

Nietrzeźwego pracownika nie można dopuścic do pracy, więc jest wyjście z sytuacji: powołujemy zazwyczaj stałą kilkuosobową komisję zakładową i "od ręki" prosimy komisję i delikwenta na rozmowę ostrzegawczo-dyscyplinującą (czy jak ją nazwiemy) i przedstawiamy mu zarzut stawienia się w pracy w stanie nietrzeźwym, w związku z czym nie zostaje w dniu dzisiejszym dopuszczony do pracy. Podsuwamy gotowy firmowy formularz z wydrukowanym jego nazwiskiem i ma możliwośc podpisac, lub nie. Jak podpisze, to jest to podstawa do ukarania dyscyplinarnego i zwolnienia. Jeśli nie podpisze, to ta rozmowa może trwac nawet godzinę, a w tym czasie policjanci zdążą do firmy dojechac. Z przebiegu rozmowy spisujemy protokół.

Jeśli to co napisałam jest niezgodne z prawem, to proszę o sprostowanie, bo byc może jestem w błędzie.

Katarzyna Siuda

Re: Dyscyplinarka dla szefa

infolinka / 2007-03-19 21:47
Witam,

Na wstępie zaznaczę, że mam niewielkie pojęcie z zakresu prawa.

"Pracodawca ma 30 dni od chwili powzięcia informacji o naruszeniu obowiązków i rozwiązanie umowy , czyli zastosowaniem dyscyplinarki",

ale jeśli mnie pamięc nie myli, możliwośc ukarania pracownika za ciężkie naruszenie obowiązków przedawnia się z upływem jednego roku od zaistnienia zdarzenia.

Czyli jeśli pracodawca dowiedział się o zdarzeniu po upływie pełnego roku kalendarzowego lub w przypadku gdy dowiedział się np. równo dwa tygodnie przed upływem roku od zaistnienia zdarzenia i ociągał się z ukaraniem pracownika dwa tygodnie i jeden dzień, to sprawa jest przedawniona i pracownik nie może byc ukarany.

Nie wiem, czy dobrze interpretuję przepisy Prawa Pracy.

Ten 30 dniowy okres można wykorzystac w przypadku nie do końca jasnej, niezręcznej, patowej sytuacji, która dzięki przedawnieniu może byc pokojowo rozwiązana bez ujmy na honorze pracodawcy i pracownika.

Z pozdrowieniami, Katarzyna Siuda
infolinka / 2007-03-15 10:46
Wystarczy, że wspomnę o fakcie, że jeśli dłużnik alimentacyjny wpłaci jedną, czy dwie zaległe raty, cała procedura jest wstrzymywana i zaczyna się od nowa.

Mam w rodzinie matkę dwójki dzieci, która po takim wybiegu ze strony byłego męża, który nie płaci alimentów na dzieci od ponad dwóch lat, straciła prawo do zaliczki alimentacyjnej z gminy, a komornik nie może ściągnąc zaległości, ponieważ dłużnik oficjalnie nigdzie nie pracuje i żyje na koszt rodziców.

Dziewczyna ma jeszcze opory przed podaniem rodziców dłużnika o zapłatę zaległych alimentów, bo to emeryci i mieszkają w sąsiedniej klatce schodowej.

Patowa sytuacja, a wychowanie dwójki dzieci z pensji księgowej w budżetówce, to nie lada wyzwanie. Dziewczyna urządza sobie życie od nowa i jest pełna nadziei, że tym razem jej się uda.

Najnowsze wpisy