Skandia - opinie

peter29 / 83.20.58.* / 2007-08-10 11:57
Mam do zainwestowania jakies 220.000
Zdecydowlaem sie na Skandia i fundusz parasolowy. W czasie hossy chce trzymac srodki na jakims agresywnym akcji (Legg mason lub arka akcji - nic lepszego w ich ofercie nie znalazlem) a w czasie bessy tak jak jest teraz przerzucic to za darmo w cos bezpiecznego, jakis obligacji lub ochrony kap.
Co o tym myslicie? korzysta ktos z ofery skandi? moze ktos ma ochote wymienic kontakt ?
dzieki
pozdrawiam
piotr
Wyświetlaj:
karina666 / 95.48.138.* / 2010-07-25 12:53
prawda , ja prowadzilam polise w euro , zwrot mial nastapic na rachunek prowadzony w euro , a Skandia poinformowala ze moje srodki zostaly przewalutowane z euro na zl ,a nastepnie z zl na euro.... poproszeni o wskazanie pkt regulaminu . na podstawie ktorego dokonali podwojne przewalutowanie nie umieli tego wyjasnic, a ja grozac sprawa w sadzie i zwroceniemsie do rzecznika praw ubezpieczonego odzyskalam nalezne mi pieniadze.historia ze skandia trwala niecaly miesiac , zarobilam 128euro , aczkolwiek gdyby nie moja determinacja, to strata wynioslaby 130 euro. Skandia po wspomnianej interwencji zwrocila mi ok 250 euro.
Zajac420 / 2010-07-01 14:29
Ja właśnie założyłem niedawno SKANDIĘ Multiportfel Złoty Wiek. Doszedłem do wniosku, że prawdę mówiąc, jeśli chcesz długoterminowo inwestowac i oszczędzac budując kapitał to nie ma lepszej opcji, któraby wymagała mniej zaangażowania.
A) Jesteś zobligowany do oszczędzania danej miesięczenej składki przez 7 lat więc na bank zaoszczędzisz, a nie wydasz na cokolwiek
B) Procent składany jest genialnym narzędziem samym w sobie
C) SKANDIA w czerwcu oferowała promocję, że dopłaca przez 2 lata do każdej składki podstawowej 10% od siebie, więc przez 24 miesiące upraszczając masz gwarantowane 10% zysku z każdej składki
D) Masz dodatkowe konto, które również jest pod parasolem, daje dostęp do wszystkich instrumentów jakie ma SKANDIA i pieniądze nie są zablokowane umową w ogóle

Ja założyłem to jako inwestycja dla córki oraz taki drobny dodatek do mojej emeryturki, ale dzięki temu mam również możliwośc korzystania z wielu ciekawych funduszy pod parasolem na wolnym rachunku i to jest cos co mnie satysfakcjonuje i daje możliwośc podwójnego zarobku. Wszystkie konwersje jednostek za free, dowolną ilośc razy w roku, niskie koszty zarządzania (im wyższa składka tym niższe koszty)...jest to dobry produkt.

Jeżeli nie masz czasu na codzienne śledzenie giełdy, informacji ze świata, itd... i chcesz inwestowac w długim okresie pod parasolem to jest to genialny produkt.
baripi / 79.189.198.* / 2010-12-14 14:42
a w jakim mieście to sprzedajesz, po co się wiązać na wiele lat skoro można mieć to samo bezterminowo, taniej i z lepszymi wynikami,
rabber / 81.15.149.* / 2010-09-09 11:36
Świetna reklama! Ale chyba tylko reklama! Skoro Szanowny Zającu właśnie założyłeś Skandię, to skąd wiesz dlaczego jest taka genialna. Przecież Twoje wyniki będą dopiero za jakiś czas! :-)
arturek77 / 89.231.105.* / 2010-07-01 19:51
Zapomniałes jeszcze podac numeru swojej komórki lub maila, gdyby ktos chciał się dowiedziec więcej. Wymieniłes akurat kilka zalet nie mówiąc o wadach czyli między innymi: wysokie opłaty za zarzadzanie, prowizje, kary za wycofanie sie przed czasem. Ta tzw. promocja dokładania 10% składki podstaowej przez pierwszy rok jest ciągle odnawiana i trwa już nieprzerwanie chyba od kilkunastu miesiecy. ( mi w każdym bądź razie kilka miesiecy temu też oferowali taką "atrakcje".
baripi / 79.189.198.* / 2010-12-14 14:44
mi też , teraz ta "promocja jest tylko do końca roku" haha
cml / 83.13.69.* / 2010-03-05 13:22
Odezwij się do mnie (513 400 200), a przedstawię jeszcze jedną propozycję i myślę że lepszą od oferty Skandii.... A do tego doradztwo profesjonalne, a nie sytuacja gdzie musisz się zastanawiać w co lokować itd....
tedchom / 2010-03-05 16:21 / Tysiącznik na forum
cml widzę że łosi poszukujesz. Napisz w co teraz lokować co pójdzie Up :) ? doradź mi :)
max1224 / 2010-12-14 20:16 / Tysiącznik na forum
mi też mi też ;-)) please
juwel / 188.147.231.* / 2010-03-04 00:45
A mam pytanko. Ja mam skandię od miesięca i ponoć(tak mi agent powiedział) do 2 miesięcy mogę zrezygnować bez konsekwencji i odzyskać całą gotówkę..czy to prawda??
baripi / 79.189.198.* / 2010-12-14 14:47
do 30 dni można odstąpić od dnia OTRZYMANIA polisy, tak jest w OWU, a praktyka mówi że skandia od podpisania wniosku dostarcza polisę aż PRZEZ miesiąc to w sumie niby wychodzi te 60 dni...
Mario020 / 83.19.121.* / 2010-07-28 14:18
Za przeproszeniem gówno prawda niby jest 60 dni na wycofanie ale niestety jest dzielone na 30 dni od podpisania wniosku i 30 dni od otrzymania polisy. Chciałem zrezygnować to mój niby agent odezwał się dopiero jak minęło drugie 30 dni.
agentskand / 83.15.162.* / 2010-07-28 14:47
co ty piszesz p******* zrezygnować można do 30 dni od daty podpisania ODBIORU POLISY i nie ma do tego nic agent to klient rezygnuje drukujesz sobie ze strony skandi pismo o odstąpienie podpisujesz wysyłasz do Skandi i wszystko. po prostu dalej nie odkładasz kasy i masz tyle na emeryture co masz :)
mario020 / 83.19.121.* / 2010-07-28 16:23
chodzi mi o przysłowiowe 60 dni że nie ma się co sugerować 60 dniami
Mario020 / 83.19.121.* / 2010-07-28 16:31
W żadnym wypadku nie wypowiadam się o produkcie oraz o firmie Skandia!!! Małe niedomówienie ale biorąc pod uwagę fakt że zdecydowało się na oszczędzanie długoterminowe to czas pokaże czy było warto. I gdybym p….. to bym tyłkiem ruszał ;) pozdrawiam
agentskand / 83.15.162.* / 2010-07-28 17:36
to faktycznie niedomówienie sorki w takim razie:)
margokk / 91.188.97.* / 2010-08-18 14:24
co z tymi składkami, w tym roku kończę piąty rok i chcemy zrezygnować z miesięcznych składek. Opłaty regularne są b. duże a zysków na razie ni ma, zatem mamy mniej niż wpłaciliśmy, akcje najpierw szły w górę a później już nie :(((( a teraz nie chcę już płacić regularnie, ale mam stracha że to się samo zje - wpłaciliśmy już ponad 15.000. Proszę o radę, oczywiście mój doradca zniknął......... Polisa obejmuje jeszcze okres dwudziestu lat ale w perspektywie ogólnej zaliczyła jakieś 13% straty do kwoty wpłaconych składek, więc mam przed oczyma CZARNY scenariusz - a miały to być fajne pieniążki dla syna
dumniy niezalogowany / 83.7.84.* / 2010-09-20 16:18
Temat prosty dlaczego wpeirdzielił sie pan na 20 lat?? Co pana do tego skłoniło?
Rozumiem ze jako osoba dorosła czytał pan OWU i opłata za wyjscie i zna pan mozliwoścui jakie daje polisa??
Ogólnie nie orientuję się w polisach długookresowych na 20 lat bo jak zobaczyłem opłaty za wcześniejszą rezygnację sięgajace zależnie od trwania polisy nawet do 80 % wartości w pierwszych latach , to założyłem z wpłata jednorazową którą mogę zfinalizować po dwóch latach bez opłat. Tam też po pierszym roku można wpłacać regularnie pieniądze na konto dodatkowe i kożystać z tego konta bez ograniczen i wypłaceć i wypłacać kiedy mi sie chce

1) Ja bym teraz absolutnie nie wychodził bo zjedzą pana opłaty likwidacyjne.
2) To jest tylko 13% straty co w zasadzie da sie odrobić przy jednorazowym ruchu dół-góra na wigu 20 (w roku jest 3-5 takich ruchów) tymbardziej ze jesteśmy w fazie odbicia i w najblizszych 2-3 latach mozna siedzieć w akcjach a później hop w pieniężne

3) Proponuję zająć sie protfelem bo w takich polisach konwersje są bezpłatne i zawsze można je wykonać, te 13% straty to tytko i wyłącznie pana wina ,że nie wykonał pan konwersji z funduszy akcji na fundusz pieniężny w 2007 roku tym samym zabezpieczając wypracowany kapitał. Dlatego proponuję naukę o rynkach kapitałowych i śledzenie rynku.
Cudów nie ma

Niestety Fundusze to fundusze i trzeba się trochę znać na rynkach kapitałowych i odpowiednie reagować. Jak coś rośnie 200% to oczywiste ze może spaść. Cudów nie ma. Nikt panu nie powie co trzeba robić, żaden agent itd oni już dawno o panu zapomnieli a ich kompetencję są bardzo słabe tzn mozna posłuchać ale decyzję podejmuje sie samemu (chyba że to forum ale oni przewidują ruchy teoretycznie co tydzień i wykonują bardzo dużo konwersji przypuszczam że niekturzy zmieniają pozycję na portfelach ze 20 razy rocznie)
klient sk / 83.31.176.* / 2010-09-20 15:12
Witam,
Jeśli wybrałeś opcję agresywnego inwestowania, to fakt że jesteś teraz na minusie na inwestowanych środkach jest naturalny przy koniunkturze, która miała miejsce ostatnio. Co proponuję :
- jeśli agent "zniknął" proponuję udać się do jakiego biura oszyldowanego logo firmy - na pewno pomogą (lub do firmy, którą reprezentował agent - Pośrednika)
- znam skandie - inwestuje w skandie od 2007 - akresywnie - regularnie. Weszłam "na górce" więc faktycznie po około 2 latach byłam do tyłu na kapitale. Teraz dokonuję wpłat dodatkowych. Moim zdaniem to dobry moment na "kupowanie jednostek" - jet tanio na rynku finansowy.
- pewnie radziłabym cierpliwość i regularne inwestowanie. Czas inwestycji i procent składany to instrumenty, które potrzebują "czasu".
Pozdrawiam
Rocailler / 89.174.118.* / 2010-08-23 17:44
Witam, nie czytaj, nie orientuj się bo sam dlaeko nie zajdziesz chyba, że się tym interesujesz, największym plusem Skandii jest fakt, że doracy mają interes w tym aby pomagać, wiec po prostu dowiedz się czy jakiś twój znajomy nie ma dobrego doradcy, i po prostu niech on cię przejmie, będzie ci po prostu doradzał i pomagał zarządzać pieniędzmi. Dopiero potem czytaj i ew. konsultuj z nim, jeśli sam nie chcesz zarządzać wpłać pieniążki na Portfel Modelowy lub bezpiecznie inwestuj w czasie hossy, przechodząc na fundusze gwarantowane w czasie bessy, jesli już masz jakies pojęcie, ale nie daj się tak! twój agent ma 0.3% twoich oszczędności w skali roku, nie daj mu zarabiac i zmień agenta na tego który wyciągnie pomocną dłoń! pozdrawiam
Rocailler / 89.174.118.* / 2010-08-23 18:19
zapomniałem dodać trochę uzasadnień, mówi Pan, że w tym roku kończy się 5rok, w takim razie, jeśli Pan, jako osoba nie znająca rynku, 5 lat temu wpłacił pieniążki na portfel modelowy, to nawet nie zaglądając tam pana pieniądze wtedy wpłacone zarobiły odpowiednio:
PM 1 = 36.10 %
PM 2 = 30.47 %
PM 3 = 40.44 %
PM 4 = 45.26 %

wiec jeśli panu zależy na tych pieniążkach to proponuję telefon do Skandii, skarga na doradcę i prośba o kontakt do aktywnego doradcy z pana regionu, on pana na pewno chętnie przejmie i doradzi.
Niestety nie kazdy doradca jest uczciwy nawet jeśli czerpie zyski za samo wysłanie maila czy sms'a.... pozdrawiam
margokk / 91.188.97.* / 2010-08-25 14:34
Witam i chętnie odpowiem
Mój agent, nie mam precyzyjnej wiedzy jak teraz, ale była to osoba traktowana jako kluczowy ekspert firmy Provida, w roku 2005 w grudniu, nagrody, wyjazdy, wszystko za wspaniałe wyniki.... zmierzając dalej - kupiliśmy Multiportfel Misiek, a pracowałem sam, dziecko było jeszcze maleńkie.
Niestety żadne z nas nie było zainteresowane pracą w tym charakterze i w ramach obrazy majestatu zostaliśmy pozostawieni sami sobie. I dokładnie tak to wyglądało. Otrzymaliśmy jeszcze radę że pozostawanie w PM to najbardziej kiepski i najdroższy pomysł wszyscy mądrzy zarządzają sami........................... I tyle o współpracy z agentem czy sprzedawcą.
Jako samouk prowadziłem finanse dość dobrze, z zaznaczeniem że trwało to do słynnego 2007 roku, kiedy zaczęły wpadać doły.
margokk / 91.188.97.* / 2010-08-25 14:37
Stąd też moja prośba o radę ... A jestem specjalistą zupełnie innej branży a moje doświadczenia z "doradcami" są jakie są.... Zatem czy dobrym pomysłem jest rezygnacja ze składek regularnych?
privy / 2010-09-20 17:17 / Tysiącznik na forum
Moim zdaniem tak. Składka jest ta z dolnych zakresów więc nie przełoży się to zbytnio na wzrost kosztu zarządzania. JEDEN WARUNEK: jeśli to możliwe przy przejściu na umowę bezskładkową, wpłacaj dalej, ale na KONTO SKŁADEK DODATKOWYCH. Będziesz miał wówczas dwie dodatkowe korzyści: 1. wolny dostęp do tych pieniędzy, 2. spadek średniego całkowitego kosztu zarządzania polisy. No i na koniec znajdź w sieci jakiś system do zarządzania kapitałem na funduszach, wystarczy taki z sygnałami konwersji raz na tydzień i ''będziesz w domu''.
audi43 / 2010-10-14 13:29 / portfel / Bywalec forum
..."pomocnicy inwestycyjni" to może być wskaźnik PMI lub strategia Darwin+defender ale nie do konwersji raz na tydzień tylko w przedziale czasowym miesiąca do trzech miesięcy...ogólnie mówiąc ci "pomocnicy" podpowiadają kiedy uciekać z agresywnych funduszy do bezpiecznych i odwrotnie
max1224 / 2010-10-13 23:08 / Tysiącznik na forum
widzę datę OK ale myślę że to sprostowanie jest bardzoi ważne zasadniczo privy ma rację ale od 6 roku obsługa konta podstawowego kosztuje dokładnie tyle co konta dodatkowego lecz w dalszym ciągu nie ma opłaty wstępnej (na dodatkowym jest 2%) no i jeszcze jedna sprawa te składki po 5 roku też są wolne ( można z nich korzystać jak z konta dodatkowego) w kieszeni zostaje 2% opłaty wstępnej pozdr;-))
tedchom / 2010-10-13 23:24 / Tysiącznik na forum
też potwierdzam max ma rację w 100%
privy / 2010-10-14 13:19 / Tysiącznik na forum
Eeee... Max i Ted, jesteście pewni? Część bazowa to część bazowa i chyba istnieje zawsze aż do wygaśnięcia polisy. To co zainwestuje się od 6 roku ma dopiero niższy koszt zarządzania a baza to baza. Nie mam tego OWU, ale w OWU Złoty Wiek nic takiego, o czym wspominacie, nie pisze.
max1224 / 2010-10-14 19:49 / Tysiącznik na forum
jestem pewny na 100%
w OWU $ 2 definicje ust1 pkt3 i pkt. 4 dokładnie precyzują pojęcie część bazowa i część wolna rachunku pozdr
privy / 2010-10-14 22:34 / Tysiącznik na forum
Chyba nie do końca Cię wcześniej zrozumiałem bo wydawało mi się to nieprawdopodobne, że to co w ramach składki obowiązkowej po 5tym roku też jest wolne od opłaty likwidacyjnej. Jeśli tak jest to ok., chwilowa ciemność mnie dopadła :)
max1224 / 2010-10-14 23:20 / Tysiącznik na forum
zaiste nie ma sprawy;-))
Rocailler / 89.174.118.* / 2010-08-26 11:10
No fakt nie wygląda to zbyt fajnie. Dlatego polecam przejechać się na takie szkolenia czy specjalne fora finansowe, nie aby sprzedawać produkty, lecz aby dowiedzieć się cos więcej o rynku, taka jest taktyka Skandii, skandia Edukuje, prosze spojrzeć że gdyby to była inna firma, to w ogóle od początku byłbyś zdany na siebie. Agenci dążą do tego żeby wyedukować ludzi i nie, zeby pilnować ich ale żeby powoli sami poznawali w miare możliwości rynek no i racja nie kazdy wytrzymuje utrzymywanie kontaktu i pomocnej dłoni przez tyle lat ale co racja to racja - zawalił sprawę.
co do PM hmm jak widzisz zalezy dla kogo, często zaklada się PM na pierwszy rok kiedy ktos może lekko poznać rynek i dowiedizeć sie jak to działa a później zarządzać już sam ale kiedy ludzie są załamani że tracą kiedy inni zarabiają, oznacza to, że źle zarządzają, jednym z rozwiązań jest własnie PM, lepszym czy gorszym ale zawsze to jakieś wyjście.

hmm rezygnacja, no uważam, ze nie jest to jakiś dobry pomysł, ze względu na to, że dodatkowo pan traci, ludzie inteligentni finansowo od tych drugich, różnią się tym że nie tracą kiedy nie muszą a kiedy tracą to straty odrabiają.
W dodatku rynek w najbliższych latach musi pójść do góry, może się to nawet stać w przeciągu tych 2lat przy dobrych wiatrach 2/3lata może, tego nie wie nikt, jedno jest pewne, teraz przy trendzie bocznym jest dobra okazja do kupowania.
pozdrawiam
max1224 / 2010-08-18 14:41 / Tysiącznik na forum
zakładam że to spektrum plus jeśli tak to faktycznie po 5 latach można przejść na system bezskładkowy ale konsekwencje takiej decyzji zdają się byc jasne pozostał bym juz w programie do końca a zmienił nieco portfel i jego skład pisywali tu ludzie o stratach rzędu 40 -60% więc te 13 to nic głowa do góry a jeśli znasz już to forum to jesteś bliżej sukcesu paru gości robi tu niesamoweitą robotę wystarczy czytać pozdr ;-))
fasolens / 2010-08-18 14:57
co najważniejsze, trzeba czytać to forum regularnie. Z biegiem czasu sam człowiek zaczyna rozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Ja tak miałem na początku, non stop w okolicy 0% trochę na minusie. Jednak trafiłem na to forum i zacząłem się stosować do tego co ludzi tu pisali (w szczególności max i zeus ale też wielu innych :) ). I tak w ostatnim roku poszedłem jakieś 28% w górę.
:-) / 83.13.69.* / 2010-03-05 13:18
Tak zgadza się, do 2 msc można zrezygnować bez konsekwencji.
grzegorz77 / 2009-11-09 19:25
To ilu z nas jest na emigracji? ja niestety dopiero 27 grudnia :(
niss / 83.26.179.* / 2009-11-08 14:32
Jest mase innych funduszy. Najważniejsze żebyś był elastyczny w inwestowaniu swoich pieniędzy. Mbank pozwala na to. Poza tym potrzebujesz doradcy. Ja doradzam za darmo
napiwki chetnie przyjmuje przy dobrej współpracy.
Najlepiej skontaktuj sie ze mną mój email
nissprim@gmail.com
Ciułacz / 2009-11-08 18:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niss, nie jestem pewien czy to jest odpowiedz na mój post co napisałem poniżej, bo nie jest umieszczony bezpośrednio pod moim.
Jak to jest domnie to wybacz ale jestem trochę sceptyczny do wymiany korespondencji z osobami nie zalogowanymi i nie polecanymi przez kogoś mi znanego.Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-11-08 18:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co stwierdzenia że :
Poza tym potrzebujesz doradcy

Bardziej bym powiedział że potrzebuję odpowiednich narzędzi przy optymalnych kosztach a nie doradztwa jak sie nimi posługiwać.Ale przyznam że nauki nigdy nie dość.
Ciułacz / 2009-11-08 13:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Jestem dalej na etapie rozpracowania czy w moim wypadku będzie mieć snes zainwestowania przez Skandie w fundusze. Widząc ogłoszenia o odsprzedaży polisy np.

chciałbym odsprzedać polisę Skandii (cesia). miesięczna składka 350zł. istnieje od lipca
2007, więc ma już półtora roku

Czy to ma sens ,bo może bym sie skusił odkupić już istniejącą, jeśli by była dobra cena itd.
Inna śmieszna sprawa , byłem na stronie Skandi i nigdzie nie widzę jak i gdzie sie zawiera umowy ze Skandią.Czy to robią za nich pośrednicy ?Ale jacy ?
Wybaczie za takie naiwne pytanie, co może dla was jest oczywista-oczywistość ale jestem sporo lat poza krajem i nie zawsze to oczywiste.Pozdrawiam
marcin _S / 213.17.159.* / 2009-11-25 17:31
witam :
oczywiście robią to Agenci (mniej lub bardziej uczciwi),
Valais / 95.48.242.* / 2009-11-09 11:06
czemu od razu naiwne to pytanie? :)
Mój stan wiedzy na obecna chile mówi, że skandia rzeczywiście korzysta jedynie z "pomocy" poredników, takich jak mój pracodawca.
Ale poniewaz nie cierpię "żerowania" na forum to nie zaproponuję Ci pomocy, kontaktu i takich tam, ba, nie zaloguję się.

Po prostu chcę Ci odpowiedzieć, że droga skorzystania ze skandiowskich narzędzi wiedzie przez pośredników.
A skoro bedzie w PL niedługo to i na jedną z ich promocji się załapiesz, zatem polecam
Ciułacz / 2009-11-08 18:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po 15 Listopada mam być kilka dni w PL to może na coś sie zdecyduję.
u2mart / 2009-11-09 18:23 / Tysiącznik na forum
Heh to widzę, że dokładnie w tym samym czasie się wybieramy do ojczyzny bo ja będę od 14 listopada )
max1224 / 2009-11-09 11:10 / Tysiącznik na forum
to masz szansę na promocję 15% do zadeklarowanej składki przez rok pozdr
chinek / 2009-10-10 22:43
Zaczynam na wiosnę budowę domu i mam na niego część pieniędzy, które właśnie ulokowałem na koncie B w Skandi. Trzymam się wskazówek mojego doradcy ze Skandi i opisów na tutejszym forum. Jest kilka osób, które się dłuższego czasu konkretnie wypowiadają i... się sprawdza. Właśnie się przyglądam, jak mi z dnia na dzień kupka rośnie. :)
Inwi / 89.79.193.* / 2009-08-29 15:21
Krótko mówiąc nie opłaca się.
Prowizje pobierane pochłoną ewentualne niewielkie zyski z funduszu obligacji lub funduszu pieniężnego biorąc pod uwagę również lokaty bankowe. Inwestowanie w akcje jeżeli ktoś ma średnią wiedzę można realizować samemu. Wykupienie funduszu napewno nie gwarantuje zysku ale zobowiązuje do płacenia prowizji nawet jeżeli fundusz nie przynosi zysku. Prowizja od kilkunastu czy raczej kilkudziesięcu tysięcy oszczędności może powalić z nóg. W 2009 wiele akcji na giełdzie zyskało ponad 100% i więcej. Nawet płacąc Belkę zyski są nieporównywalne. Każdy orze jak może chyba że niema zielonego pojęcia i opłaca Skandie.
Rocailler / 89.174.118.* / 2010-08-23 17:51
Witam, skąd się panu wzięło, że opłaty Skandii pożerają zyski? to normalne, że w czasie bessy można coś stracić czy wyjśc na zero a mimo to opłaty trzeba uiścić.
Przy dobrym zarządzaniu niemożliwe było, że w czasie ostatniego roku aby pan wyszedł na zero ponieważ nawet jesli w tym 2009 roku wpłaciłby pan pieniążki na portfel modelowy, i sprawdził ile ma teraz, to najagresywniejszy zarobił bodajże 50%, a pan nie kiwnął palcem.

Pana agent, który panu sprzedał polisę dostaje za pana pieniążki, dlatego jesli nie spełnia swojej roli - proszę zadzwonić do Skandii lub Providy, napewno zaproponują panu agentów którzy w danym regionie są aktywni i bardzo chętnie pana przejmą od nieodpowiedzialnego agenta
posiadaczka Skandii / 83.6.34.* / 2009-12-11 12:50
Ludzie... czego wy się czepiacie? Skandia jest jednym z lepszych produktów na rynku, mam go od lat i jestem zadowolona z wyników. Mam doradce, który o mnie dba, pomaga w obsłudze.... gość jest bardzo rozsądny i nigdy nie obiecywał złotych gór.
Mam umowe od prawie 6 lat i jestem na sporym plusie, mimo kryzysu! Wspólnie robimy zmiany funduszy średnoi raz na 6 miesięcy i jest ok. A że dostał prowizje z mojego produktu.... przeciez to normale, gdyby nie dostal tej prowizji od firmy sama chętnie zapłaciłabym mu za usługi.
Rada dla wszystkich: sprawdzcie jaką macie strategie, pogadajcie z dobrym doradcą a nie narzekajcie, bo macie dobre produkty.... tylko żle dostrojone (*tutaj aluzja do wypowiedzi powyżej.... wielolketnie pomnażanie pieniędzy w funduszach rynku pieniężnego- przecież to nie ma prawa duzo zarobić. Jeśli macie fundusze akcyjne trzymane przez wiele lat, na pewno jesteście zadowoleni z zysków. Nie ma takiego funduszu inwestycyjnego który przez 10 i więcej lat w ogólnym rozrachunku zaliczył stratę!!!!!)
Pwodzonka
HRW / 193.200.46.* / 2009-12-12 21:27
Cześć, czy to agent który sprzedał Ci polisę doradza? Ja się zastanawiam co zrobić, mam od kilku miesięcy dopiero i cały czas w PM2. Zysku tyle co akurat na opłaty potrącane co miesiąc.

pozdrawiam
max1224 / 2009-12-12 21:41 / Tysiącznik na forum
większość tylko sprzedaje bo tak to ma wyglądać to głównie pośrednicy ale są i tacy którzy posiadając jakąś wiedzę doradzają swoim klientom sam znam osobiście takich
marcin_s / 213.17.159.* / 2009-11-25 17:35
Skandia to program inwestycyjny a nie jednorazowy wkład.
Nie zapominaj a jednocześnie powiedz wszystkim, że jeśli nie robisz daytradingu tez jesteś koszony przez prowizję. minimalny wkład 15tyś w tym 10 spółek po 1500 zł.
pł / 62.111.158.* / 2009-11-22 09:48
co ty opowiadasz ?? widać że nie masz pojęcia hehe
rentom / 2009-01-05 21:19
chciałbym odsprzedać polisę Skandii (cesia). miesięczna składka 350zł. istnieje od lipca 2007, więc ma już półtora roku
za zmianę nazwiska nic się nie płaci a ja nie dam rady dalej jej ciągnąć.
piotr 25 / 83.1.136.* / 2009-10-10 19:54
jesli naprawde nie jestes w stanie dalej ciagnac tej polisy a niemasz kupca to powinienes wiedziec ze mozesz sobie zawiesic płacenie składki nawet przez rok i po roku nadal to kontynuowac. Przynajmniej jesli dociagniesz z płaceniem do konca obowiazkowych składek to nie stracisz kasy a skladki ci beda pracowac do konca umowy!
FUNFUN / 80.55.110.* / 2008-08-09 12:01
Powiem wam coś - na dzień dzisiejszy Skandia to Maybach wśród produktów ale dostępna prawie dla każdego , możliwości i korzyści jakie daje nie oferuje jak narazie nikt - Aegon próbuje ale mu daleko . To jest potęga dla osób myślących . Polecam wszystkim - największe zyski gdy jest totalny krach na giełdach - coś nie do opisania i uwierzenia ale prawdziwe - moja inwestycja przyniosła mi już ok 27 % rocznie kwotowo 187000 !!!! Nie zastanawiajcie się jeżeli tylko was oczywiście stać aktualnie ale później będziecie wdzięczni że mamy ją w Polsce !!!
mateusz k / 193.93.204.* / 2009-10-28 20:57
Straszny tekst. Kuriozalny wręcz.
abccba / 85.28.159.* / 2009-09-30 14:21
wypier... bezmózgu
wolę spokój i tak bilans na 0 wychodzi / 83.31.147.* / 2008-03-27 17:44
Nikt nie jest prorokiem! Żaden doradca nie jest w stanie i nie będzie w stanie przepowiedzieć tego co się stanie w przyszłości i nie mówi o tym, a jeśli mówi to kłamie bo nie wie ale to jego praca!Niezły zakręt
Zasada działania produktów skandii jest niezbyt skomplikowana ale każdemu kto nie chce wgłebiać sie w tajniki tej złotej żyły odradzam(lepiej póścić pieniądze w dobrą lokatę albo obligacje i się nie denerwować).Po podpisaniu umowy trudno od niej odstapić bo duże opłaty likwidacyjne i jesteśmy w pułapce. Problem w tym że prawdziwa hossa trafia się przez jakieś dwa lata raz na 15 lat i tak naprawdę tylko wtedy na funduszach można porządnie zarobić, i wtedy każdy doradca też jest górą, pokazuje słupki wykresy korzyści dużo uśmiechu aż podpiszemy umowę i co dalej, dalej zaczyna się zbieranie kapitału i cała kwintesencja multiportfela"Czy się stoi czy się leży prowizja i opłaty się należą,i nie ważne czy zyskujesz czy tracisz opłaty i tak zapłacisz" i to co miesiąc i to nie małe.Plus multiportfela jest taki że można swobodnie online pomiędzy funduszami bez opłat wejścia wyjścia ale to się trzeba orientować w temacie a zwykły Kowalski ?Dlatego do tego potrzebny do tematu jest dobry doradca a jak na wstępie wynika z mojej dygresji takich za bardzo nie ma, są do czasu podpisania umowy bo później mają urlop albo nie odbierają telefonów a jak już są to stała gadka "Pana pieniądze pracują na pana" albo "W długoterminowej perspektywie oczekujemy zysków". Zasada inwestowania jest prosta, jest hossa zarabia każdy i każdy jest mądry, jest bessa zarabia 2-4% inwestujących i są wybitni,reszta be.Nie tylko w Polsce ale i na świecie dużej hossy nie będzie długo a nawet bardzo długo, a opłaty za zarządzanie i cała reszta kosztów zostaje
oktaw2 / 2009-10-14 17:36 / portfel
zgadzam się z tą opinią, miałem przez jakiś czas konto w skandii, to są bandyci, ich przedstawiciele mydlą oczy nic nie mówiąc o kosztach prowadzenia u nich portfela, miało byc pięknie a było tragicznie, z miesiąca na miesiąc same straty zamiast zysków, a do tego jeśli podpisujesz z nimi umowe to wpadasz w pułapke, bo jeśli chcesz odzyskac włożony kapitał to musisz czekac do końca jej trwania, w przeciwnym wypadku tracisz wszystkie pieniądze, co to za fundusz, w którym nie możesz elastycznie manipulowac swoimi pieniędzmi, każdy powinien miec prawo do odebrania swoich środków kiedy ma na to ochote ( płacąc przy tym kilku procentową prowizje za wcześniejsze zerwanie umowy, a nie tracąc wszystkie środki ), tak działa profesionalny i nowoczesny fundusz, a nie zacofana skandia, odradzam wszystkim tych złodzieji i partaczy!!!!!!!!!! Ja osobiście poważnie się zastanawiam nad bezpośrednim kupowaniem jednostek uczestnicwa funduszy, bez podpisywania z kimkolwiek jakichkolwiek umów, bo każdy kręci jak może.
gella / 178.42.191.* / 2010-10-13 23:00
Racja, skandia to koszmar. Straciłam 20000 zł tylko dlatego, że uwierzyłam na słowo tzw. "doradcy finansowemu". To są oszuści, nie mówią nic o opłatach likwidacyjnych!!!!!!!!!!Wpłacałam przez 5 lat moje ciężko zarobione pieniądze dla dziecka na jego kształcenie.Wpłaciłam łącznie 33000 zł a jak chciałabym wybrać to dostanę tylko 13000!!!!!!!. Rozbój w biały dzień, powinniśmy się wszyscy skrzyknąć i wystosować pozew zbiorowy do sądu.Może mielibyśmy szansę odzyskać nasze ciężko zarobione pieniądze od legalnej mafii jaką jest skandia!!!!!!!!!
pł / 62.111.158.* / 2009-11-22 10:03
proszę mi pokazać profejonalny fundusz , którym zarządza za jakiś specjalista w którym można dodatkowo wypłacać środki przy jednoczesnym średnim zysku na poziomie 8 %, trzeba wziąc pod uwagę, że decydując się na oszczędzanie długoterminowe 15,20,25,30 lat nie mówimy o szybnkich zyskach w 3 lata - ludzie nie mylcie pojęć!!
Oszczędzanie w skandni współgra z założonym celen długoterminowym np na emeryturę
Nie ma takiej firmy , która nie pobiera opłat za zarządzanie, a jeśli nawet są, to zyski są marne bo zatrudniają partaczy, których nie moga odpowiednio opłacić. Prosty rachunek odpowiednie opłaty w stosunku do zysków. Wszyscy tylko nażekacie i marudzićie , brak wam wiedzy i nie chce wam się nawet poczytać. Dlaczego Niemcy, Szwedzi, Duńczycy, Holendrzy przekonali się do takiej Skandi czy Aegona. Ale polacy nie gęsi i swój mózg mają. Szkoda że niestety taki malutki.
ASA@GAZETA.PL / 213.134.130.* / 2008-06-07 09:59
RACJA RACJA I JESZCZE RAZ RACJA BYłEM WIDZIAłEM STRACIłEM..
max1224 / 2008-03-27 18:13 / Tysiącznik na forum
coś pokręciłeś ja zarabiam w obecnej sytuacji a wybitny nie jestem o czym możesz się przekonać czytając mój wpis w innym miejscu a co do oferty skandii to dam Ci taki przykład od licowych szczytów do styczniowego dołka wspomniany tu Legg Mason stracił ok 29% a schroeder zarobił wtym samym czasie ok 22% pokaż mi lokatę na której są takie możliwości tak dobrany czsokres nie jest próbą manipulacji tylko akurat w takim czasie to kiedyś analizowałem zresztą specjalnie dla Ciebie mogę szybciutko sprawdzić to w innym przedziale czasowym najlepiej kilkumiesięcznym bo tak dla funduszy jest sensownie pozdr.
PS czekam na info o tej lokacie a co do opłat to miesiąc w miesiąc ale przeważnie jest to jedna dniówka a zwykle mniej tego co fundy zarabiają
Art89ns / 83.218.103.* / 2010-12-11 10:05
cześć, ja podam bardzo prosty przykład porównując inwestowanie w Skandie oraz Obligacje Skarbu Państwa.
INWESTOWANIE W SKANDIE:
1.składka 200zl
2.oprocentowanie 11%(szczerze nie wierze w takie oprocentowanie!)
3.opłata administracyjna 10,23
4.opłata za zarządzanie 3,2%
Tak więc:
200*11%=22zł zysku
222zł - ("3"+"4")= 222zl -10,23-(222*3,2%)=204,,666 zł zysku po opłatach
i na końcu podatek belki z kwoty wypracowanej czyli od zysku początkowego(od 20złotych)
20*19%=4,18zł.
204,666-4,18=200,486
Wnioski:
Oto nasze super inwestycje na oprocentowaniu 11% w Skandi(realne oprocentowanie waha się pomiędzy 4-7%)

INWESTOWANIE W OBLIGACJE SKARBU PAŃSTWA(2letnie ponieważ oprocentowanie jest stałe... nie zależnie od inflacji):
1.składka 200zł
2.oprocentowanie 4%
3.podatek belki od zysku 19%.

200*4%=8 zł(zysku)
8zł*19%=1,52(podatek belki)
208-1,52=206,48 zł

Wnioski:
Inwestowanie w oprocentowanie 4% jest bardziej korzystne w porównaniu z inwestowaniem na oprocentowaniu 11%.
Wniosek końcowy:
Według mnie lepiej np. zacząć od stycznia 2011 zbierać po 200zł/miesięcznie włożyć składkę co miesiąc na jakaś lokatę krótkoterminowo i powtarzać to systematycznie... czysty obrót pieniędzy bez pośredników. Po roku wpłacany 2400zł na obligacje 2letnie, przez dwa kolejne lata zbieramy i inwestuje krótkoterminowo kolejne składki czyli po 2latach otrzymujemy pieniądze z obligacji + 4800zł i znowu wpłacamy je na obligacje i tak systematycznie.
Nie prościej samemu zadbać o swoją emeryturę?
PS:
W przypadku wcześniejszego wypłacenia pieniędzy z obligacji np. po roku płacimy koszty związane z rezygnacją w postaci procentowej od zysku!.
Pozdrawiam!
tedchom_nielog / 83.15.162.* / 2010-12-12 14:09
Art89ns -również dołączam się z gratulacjami.
Nie liczyłem tego ale na pierwszy rzut oka co mi się już nie zgadza (chyba popełniłeś skrót myślowy):
" NWESTOWANIE W OBLIGACJE SKARBU PAŃSTWA(2letnie ponieważ oprocentowanie jest stałe... nie zależnie od inflacji):
1.składka 200zł
2.oprocentowanie 4%
3.podatek belki od zysku 19%.

Pytam się Ciebie jako fachowca:)
jak inflacja wyniesie 3% to ile rzeczywiście przybędzie Ci w portfelu?

z ilu zapłacisz podatek?
- z 8zł
8zł*19%=1,52(podatek belki)
208-1,52=206,48
pozostało Ci z zyskiem 206,48 zł
a ile kupisz za te pieniądze?
206-3%=200,28zł
ale pomysł miałeś dobry;)
Dokładając do tego fakt że w skandi nie zapłacisz podatku i razem z nim będziesz dalej te kwoty inwestował to wybacz ale nie ma możliwości by obligacje same dały Ci taki zysk ale każdy lis swój ogon chwali powodzenia w inwestowaniu życzę.
max1224 / 2010-12-11 16:40 / Tysiącznik na forum
to Ci gratuluję "wiedzy inwestycyjnej" i znajomości matematyki kup sobie obligacje a za dwa lata wróćmy do tematu zysków ja pozostanę ze swoimi dwoma skandiami pozdrawiam;-))
ki / 77.65.74.* / 2011-04-14 15:54
mam pytanie czy jak wplacilem skladke pierwsza u doradcy to ja odzyskam bo patrzac na wasze opinie o skandi to sie boje i wole np isc do kantoru i kupic dzis funty
max1224 / 2011-04-14 16:47 / Tysiącznik na forum
nie bądź taki strachliwy wszędzie jest masa frustratów zawsze na tym forum znajdziesz pomoc i nie będzie źle :-))
jacekpoznan1 / 2007-10-27 10:42
Jeżeli jesteś poważnie zainteresowany proszę o kontakt. Jestem doradcą finansowym i bezpłatnie pomogę Tobie wybrać najlepszą formę oszczędzania i inwestowania. Dobrze jest choćby wymienić poglądy na ten temat..

Programów inwestycyjnych jest wiele, każdy z nich ma zalety i wady. Wybór najlepszego z nich uzależniony jest od wielu czynników (nie tylko od strategii inwestycyjnej, okresu inwestowania i kasy jaką chcemy zainwestować).

Dlatego im więcej informacji zasięgniesz tym lepiej, są to bardzo dobre produkty inwestycyjne ale dość złożone.

mój e-mail: jacekpoznan1@wp.pl

Pozdrawiam
J.S. / 2007-10-26 08:21 / Bywalec forum
ale kto to wie kiedy bedzie kiniec i poczatek hossy albo bessy.
max1224 / 83.29.204.* / 2007-10-26 08:29
nikt i to jest w tej "zabawie" najlepsze na podstawie calej masy informacji można taki moment wyczuć z większym lub mniejszym błędem zwykle większym
najczęściej zmiany są zaskakujące i nadchodzą w takiej sytuacji kiedy ogół myśli że jest albo tak dodrze albo tak źle że nie ma szans na pogorszenie albo poprawę sytuacji a na wszystkich wykresach "widać niebo"
max1224 / 195.117.209.* / 2007-10-25 17:29
skandia ma wiele produktów można wybrać wśród nich i takie na których są dwa konta tzw. stałe gzdie wpłaca się składki regularne i dodatkowe z którego w każdej chwili można dokonać wypłaty
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy