Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Alior Bank oferuje od 50 do 500 tys. zł finansowania fotowoltaiki

24
Podziel się

Alior Bank oferuje małym i średnim firmom finansowanie od 50 do 500 tys. zł na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych, przeznaczonych do produkcji energii na własne potrzeby.

Alior Bank zaoferował kredyty dla prosumentów OZE na panele fotowoltaiczne
Alior Bank zaoferował kredyty dla prosumentów OZE na panele fotowoltaiczne
bEqjMbnp

Mikrofirmy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, które zgodnie z ustawą o odnawialnych źródłach energii (OZE) są prosumentami energii odnawialnej, mogą w ramach oferty kredytu Ekofirma uzyskać w Alior Banku od 50 do 500 tys. zł finansowania na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych (PV) przeznaczonych do produkcji energii na własne potrzeby - podał bank.

"Przedsiębiorcy, którzy zawnioskują o kredyt Ekofirma, mogą otrzymać od 50 do 500 tys. zł na realizację inwestycji związanej z wytwarzaniem prądu z własnej mikroinstalacji przy wykorzystaniu energii słonecznej" - czytamy w komunikacie.

"Kredyt uruchamiany jest jednorazowo lub w transzach na okres do 10 lat, a przyznane pieniądze należy wykorzystać w ciągu 12 miesięcy od uruchomienia finansowania - w tym czasie klient spłaca tylko raty odsetkowe. Kredytobiorca zobowiązany jest do posiadania wkładu własnego na poziomie minimum 10 proc. kosztów inwestycji netto, tj. koszt zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych" - dodano.

bEqjMbnr
Zobacz także: Obejrzyj: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł

Oferta kredytu Ekofirma została przygotowana w oparciu o warunki uzyskania w Banku Gospodarstwa Krajowego gwarancji spłaty kredytu i dopłaty do oprocentowania kredytu objętego gwarancją w ramach portfelowej linii gwarancyjnej FG POIR Biznesmax.

- Zabezpieczeniami tej formy finansowania są Gwarancja Biznesmax i weksel własny in blanco. Gwarancja udzielana jest bez prowizji i może zabezpieczyć nawet 80 proc. wartości kredytu. Dzięki temu rozwiązaniu klient zyskuje również możliwość otrzymania w formie dotacji zwrotu części lub całości zapłaconych odsetek - wyjaśnia Aleksandra Podobińska-Durka, dyrektor Działu Funduszy UE i Programów Publicznych.

bEqjMbnx

- Zwrot dotyczy pierwszych 3 lat spłaty kredytu licząc od daty uruchomienia finansowania i wynosi 5 proc. rocznie dla kredytów objętych gwarancją udzieloną do 31 grudnia 2021 r. lub 3,33% rocznie dla kredytów objętych gwarancją udzieloną od 1 stycznia 2022 r. - dodaje.

Alior Bank uzależnia decyzję o przyznaniu finansowania od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej firmy. Oferta jest już dostępna w oddziałach banku. Jest ważna 12 miesięcy od daty jej wprowadzenia, czyli od 19 czerwca 2020 roku, podano także.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqjMbnS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(24)
IDG
rok temu
Powiem tak. Walcie się na yj ze swoim kredytem banksterzy z Aliora.
Polak
rok temu
do Georg: xxl ma rację jeśli chodzi o koszty - kredyt nabija kabzę firmom instalatorskim. Wystarczy zsumować wartość urządzeń i porównać z ich ofertą. Sąsiad zapłacił 32 tysie za zestaw ca 5 kW. Dobrze zarabia, stać go. Spokojnie te komponenty można kupić za 12 tysi! Za robociznę i gwarancję zgłoszenia do ZE 20 000 PLN???
Fovo
rok temu
Nic tak nie niszczy przyrody jak postep i ekologia. Za 20 - 30 lat swiat zasypia zuzute panele - nowy rodzaj smiecia trudnego do utylizacji. Przez ten czas tysiace km kw. zmienia sie w fotowoltaniczne pustynie.
bEqjMbnT
ach te promoc...
rok temu
'Zabezpieczeniami tej formy finansowania są Gwarancja Biznesmax i weksel własny in blanco'. Weksel własny in blanco oznacza że bank ma możliwość w każdej chwili do wypisania zobowiązania dłużnika na dowolną kwotę do czasu spłaty pożyczki, także jeśli powstają zobowiązania nie uszczegółowione kwotowo w umowie. Ach te wspaniałe banki
lolus
rok temu
Wszędzie ale nie kredyt w AliorBanku odsetki i prowizje zjedzą kredytobiorcę
...
Następna strona