Trwa ładowanie...
bEqrPuXp

Notowania

Przejdź na

Frankowicze wygrywają w sądach. Banki się odwijają, składają swoje pozwy

Kredyty we frankach, banki przegrywają w sądach. - Mamy mniej więcej 450-460 tys. czynnych umów kredytowych, a tu mowa o 20 czy 30 przypadków, powołując się na kancelarię, która zarabia krocie na tego typu przypadkach. Wszyscy, którzy czują się poszkodowani przez sektor bankowy, powinni udać się do wymiaru sprawiedliwości. Musimy jednak pamiętać, że teraz jednym z najlepszych biznesów w Polsce to działalność tak zwanych kancelarii odszkodowawczych, które pobierają gigantyczne pieniądze, nie gwarantując zwycięstwa w sprawie - powiedział w programie "Money. To się liczy" Przemysław Barbich ze Związku Banków Polskich. - Pojawiają się już pierwsze procesy ze strony banków za użycie kapitału. Ktoś w 2008 roku pożyczył pieniądze, przez 12 lat korzystał z tego kapitału, dziś uważa umowę za nieważną, a po wygranej w sądzie myśli, że sprawa jest zakończona. Bank może złożyć pozew o zapłatę za użycie kapitału - dodał.

0
0
38
Podziel się
Komentarze (38)
zobacz więcej komentarzy (38)
bEqrPuXB
KOMENTARZE
(38)
Andrzej W
10 miesięcy temu
tu nie chodzi o kursy tylko o to, że w umowach były zapisy niezgodne z prawem, które powodują wobec prawa nieważność tych umów. Banki tworzyły te umowy co więcej nie można było przedstawić tych umów do konsultacji z prawnikiem a o otrzymaniu umowy trzeba ją było podpisać na miejscu w banku. Dlaczego banki mając na swoich usługach stada prawników tworzyły wadliwe umowy na niekorzyść kredytobiorców ? Kredytobiorcy podpisywali bo wówczas banki miały wizerunek instytucji zaufania publicznego. Banki są sobie winne. Reszta to konsekwencja prawa. Bank (przedsiębiorca) w stosunku do kredytobiorcy 3 lata od wypłaty kasy a kredytobiorca konsument 10 lat od wpłaty raty. Koniec kropka. Każde oszustwo wcześniej czy póniej zostanie zdemaskowane. Swoją drogą jaką mentalność muszą mieć bankowcy żeby posuwać się do takich oszustw ? Co maja w głowach ci sprzedawcy tych pseudo kredytów ? Dno i degeneracja
milo
10 miesięcy temu
Czy pan Barbich manipuluje, czy rzeczywiście nie wie, że na oprocentowanie kredytu, także frankowego, wpływa nie tylko LIBOR lub WIBOR, ale także marża? Porównuje całe oprocentowanie kredytu złotowego (WIBOR + marża) z LIBOREM CHF. Wstyd!!!
stefan
10 miesięcy temu
wyatarczy że Szwajcaria pezestała by ukrywać i prać kasę i kurs wróciłby do normy.
bEqrPuXT
Jarema
10 miesięcy temu
Szukać takich kancelarii które pobierają procenty od odzyskanej od banku kwoty , a nie pobierające zapłatę za jakieś często pozorowane działania . Banki boją się dużych ilości pozwów , dlatego próbują odstraszać .
,,,,
10 miesięcy temu
OLAĆ FRANKOKWICZÓW. DŁUGI TRZEBA SPŁACAĆ, A NIE PRZERZUCAĆ NA INNYCH KLIENTÓW.
...
Następna strona