Notowania

Kredyty we frankach. Bank Millennium zwiększa rezerwę na hipoteki walutowe

Decyzję o zwiększeniu rezerwy Zarząd Banku Millennium podjął 16 stycznia. W lakonicznym komunikacie prasowym podkreślono, że decyzja ta jest spowodowana ryzykiem związanym z walutowymi kredytami hipotecznymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
Bank Millennium zwiększa rezerwę o 150 mln złotych. (Fot: NDT)

Zarząd Banku Millennium S.A. przekazał, że w czwartek 16 stycznia zdecydował się na zwiększenie rezerwy o 150 mln złotych. Wszystko przez "ryzyko prawne związane z walutowymi kredytami hipotecznymi", które "wpłynie na wynik banku przed opodatkowaniem za IV kwartał 2019 roku".

Na więcej informacji od banku Millennium trzeba poczekać do połowy lutego.

"Więcej informacji o ryzyku prawnym i tej rezerwie zostanie ujawnionych w raporcie rocznym za 2019 rok, który zostanie opublikowany w dniu 14 lutego 2020 roku" - informuje zarząd w lakonicznym komunikacie.

Zobacz też: Wojna na lata. Frankowicze muszą uzbroić się w cierpliwość. "Sądy są niewydolne"

W praktyce oznacza to, że Millennium dmucha na zimne i chce się zabezpieczyć przed ewentualnymi roszczeniami kredytobiorców, którzy wzięli pożyczki hipoteczne we frankach. Jest to związane z październikową decyzją Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wydał on wtedy wyrok korzystny dla tzw. frankowiczów. Dzięki temu wygrywają oni swoje sprawy z kredytodawcami w sądach. Wygrała także rodzina Dziubaków, której dotyczył bezpośrednio wyrok TSUE.

mBank zwiększył rezerwy na hipoteki walutowe o 66 mln zł
Kredyty frankowe. mBank zwiększył rezerwy na hipoteki walutowe

Nie jest to pierwsza instytucja, która zdecydowała się na ten krok. Wcześniej bowiem rezerwę finansową zwiększył m.in. mBank.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: millennium, bank millennium, kredyty frankowe, kredyty we frankach, kredyty hipoteczne, wiadomości, wiadomości, wiadomości, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-01-2020

PabloTe kredyty to ordynarny przekręt na setkach tysięcy rodzin. Gdzie jest prokuratura???czy ktoś wreszcie poniesie odpowiedzialność za ten złodziejski … Czytaj całość

16-01-2020

inaNo i pięknie!Wreszcie banksterski beton kruszy się. Dość dojenia rodaków

17-01-2020

AkcjonariuszCiekawe czy ówczesny i obecny zarząd odda premie albo akcjonariusze pozwą ich za działanie na szkodę banku. Przecież wprowadzenie tak niebezpiecznego … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)