Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Zaczyna się walka o klienta. Dobry czas na kredyt?

Banki będą obniżały marże przy kredytach, by przyciągnąć do siebie klientów? - Tak to działa. Przy wyższych stopach procentowych te marże naturalnie spadają. Miejmy świadomość, że docelowo stopy procentowe będą blisko trzykrotnie wyższe niż przed pandemią. Myślę tu o stopach na poziomie około 4 proc., a przed pandemią było 1,5 proc. Dlatego z biegiem czasu te marże na pewno się zmniejszą - powiedział "Money. To się liczy" Rafał Benecki, główny ekonomista ING Banku Śląskiego. - W przyszłości można refinansować jeden kredyt drugim. Jeśli marże spadną, to można postarać się o kredyt w tym banku, który oferuje niższą marżę - dodał.

5
Podziel się:
KOMENTARZE
(5)
No way
2 lata temu
No jasne. Banki oddadzą cały zarobiek,który im został z kredytu.HEHE
Jak brałem
2 lata temu
kredyt wtedy co frankowicze to oprocentowanie było ok. 12 procent. Więc te 4 procenty to nie jest tak dużo.
kredytobiorca
2 lata temu
Pan Glapiński walczył z komuną. I to mu najlepiej wychodziło. Natomiast jako Prezes NBP dla mnie jest zupełnie niewiarygodny. Kiedy zobaczyłem profesora (sic! profesora) jak z ekranu telewizyjnego mówi, że mamy cud gospodarczy na skalę o wiele większa niż Niemcy po II wojnie światowej, a nawet w 1000 letniej historii Polski- to na drugi dzień poleciałem do banku w te pędy i wycofałem wszystkie zaoszczędzone na starość przez 30 lat pieniądze (ubierała się pokaźna kwota). Kupiłem kasetę pancerną i tam je zdeponowałem. Zapytacie, jaki z tego mam zysk? Odpowiadam . Bardzo duży. Wiadomo, że inflacja dopadnie każdego, ale- przynajmniej Krzywousty nie weźmie mi już ani jednej złotówki, bo dotąd, gdy pieniądze leżały w banku były tyko same straty. (ok 10.000 straciłem przez ostatnie 2 lata, na jakiś tam inwestycjach Rynku Polskiego, Rynku Europejskiego, Samorządowego, Parasolowy czy inny chujowy.....I chociaż przemiła pani odciągała mnie od tego pomysłu (wiadomo, nie będzie miała premii) - to ja się uparłem i na drugi dzień wypłaciłem. Niech to będzie przestrogą dla innych naiwnych.
2232
2 lata temu
Ceny nieruchomości rosną nie dlatego że zwiększa się ich wartość lecz dlatego że złotówka się osłabia. Ludzie uciekają przed inflacją i dewaluacją złotówki, inwestują w giełdę, waluty obce, kryptowaluty, złoto i nieruch., ludzie budują lub kupują pod wynajem. Na wynajmie da się zarobić, ale głównym problemem jest to, że u nas chroni się najemcę, który nie płaci - złodzieja i oszusta, a właściciel traktowany jest jak bogacz-wyzyskiwacz. Jak ktoś nie wywiązuje się z umowy i naraża innego na straty, powinien być wywalony na zbity pysk. Dlaczego nikt nie pomyśli, że ktoś wynajmujący (właściciel) może być bezrobotny, chory itd, a ma np. mieszkanie po rodzicach, które jest jego jedynym źródłem dochodu. Ma niepracującą żonę i chore dziecko. I musi do tego utrzymywać oszusta. Polecam przeczytac na lotdocelu_pl artykuł pt. Jak dobrze wynająć mieszkanie i uniknąć problemów z najemcami? – są tam też dostępne dokumenty najmu
TYLEwTEMACIE
2 lata temu
"dobry czas na kredyt?" - krótka odpowiedź: NIE! dłuższa odpowiedź: NIE W TYM ZŁODZIEJSKIM KRAJU!