Notowania

wiadomości
25.01.2019 09:17

Biedroń obiecuje 1600 zł emerytury obywatelskiej. "Żeby wyrównywać szanse"

Minimalna emerytura dla każdego, niezależnie od okresów składkowych, publiczny transport w każdej gminie i wzrost płacy minimalnej - tak Robert Biedroń opowiadał o swoim programie na antenie Tok FM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Robert Biedroń obiecuje wprowadzenie minimalnych emerytur obywatelskich. (Fot: Marcin Bielecki)

Jak zdradził Robert Biedroń, jednym z podstawowych punktów jego programu będzie wprowadzenie jednolitej, minimalnej emerytury, przysługującej wszystkim obywatelom. Niezależnie od tego, ile składek odprowadzili.

- To minimalna emerytura, jaką każda Polka i Polak będą dostawali. Żeby wyrównywać szanse. Sprawi też, że oszczędzimy, bo to będą oszczędności na lepszym życiu, na większym komforcie Polek i Polaków na emeryturze. Mniejsze kolejki do lekarzy, mniej na leki, szczęśliwsi seniorzy. Mamy wyliczenia i źródła finansowania, które będziemy pokazywali. To są realne oszczędności, które przyniosą seniorzy państwu - tłumaczył na antenie Tok FM.

Kolejny punkt programu to wzrost płacy minimalnej powiązany ze średnim wynagrodzeniem.

- Docelowo 60 proc. średniej krajowej - mówił Biedroń. - Jeżeli rośnie średnia krajowa, musi rosnąć płaca minimalna, ponieważ zbyt dużo ludzi zostaje z tyłu.

Były prezydent Słupska chce też wzrostu wydatków na komunikację publiczną.

Zobacz też: Sławomir Nitras odpowiada Biedroniowi ws. bojkotu TVP

- Będziemy przekazywać środki, żeby powiaty organizowały w każdej gminie regularny transport publiczny. Jako samorządowiec wiem, jak to wygląda. Moją dobrą wolą było, czy okoliczne gminy będą miały transport publiczny, czy nie - tłumaczył.

Pytany o to, skąd weźmie pieniądze na realizację obietnic, Biedroń wskazał na lukę w VAT i zmniejszenie wydatków na administrację.

- Odziedziczyłem piąte najbardziej zadłużone miasto w Polsce i wyciągnąłem je z poważnego kryzysu. Ja wiem, że to państwo może być lepiej zorganizowane - tłumaczył. - Odbiurokratyzowanie państwa, przeniesienie jak najwięcej do sfery cyfrowej, będziemy mieli tańsze i sprawniejsze państwo.

3 lutego odbędzie się pierwsza konwencja ruchu politycznego, formowanego przez Roberta Biedronia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, emerytury, robert biedroń, minimalna płaca
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-01-2019

bLdStraszny socjalizm. Nie jeżdżę transportem. Nie jestem na emeryturze i długo jeszcze nie będę. Będę wszystko ludziom sponsorować z moich podatków i … Czytaj całość

25-01-2019

janPanie Biedron a ile dostaniemy emerytury za 45 lat pracy????

25-01-2019

RuzaTen człowiek nie ma pojęcia o ekonomii. Kompletny ignorant.

Rozwiń komentarze (1030)