Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Emeryci tracą na Polski Ładzie. Co z wyrównaniem? Minister: nie trzeba nic robić

- Zapewniam, że dla emerytów pobierających świadczenia od 4,921 zł do 12,8 tys. zł zmiany w Polskim Ładzie będą neutralne - powiedziała w programie "Newsroom" WP Marlena Maląg, szefowa resortu rodziny. – Seniorzy nie muszą nic robić, nie ma konieczności składania wniosku do ZUS. Emeryci automatycznie wraz z lutowa wypłatą świadczenia otrzymają wyrównanie. To oznacza, że będą otrzymywać emeryturę taką jak w roku 2021. Od marca nastąpi waloryzacja. Czekamy na wskaźnik inflacji, ta informacja będzie z końcem stycznia i wtedy będzie wiadomo, o ile wzrosną świadczenia. Powtarzam: emeryci nie muszą nic robić, by w utym otrzymać wyrównanie za niesłusznie pobrany podatek. Przy wdrażaniu tak dużej reformy błędy się zdarzają.

176
Podziel się:
KOMENTARZE
(176)
zorba
2 lata temu
U nich wszystko to albo pomyłka albo wina Tuska !!!!! Oni inaczej nie potrafią !!!!!! Grecja nadchodzi ! Kupujcie dolary !!!!
Obserwator
2 lata temu
Pani minister, to nie są błędy, to jest celowe działanie. Senat dodał poprawkę do tej pisowskiej śmiesznej 700 stronicowej ustawy o Polskim Nieładzie, którą to poprawkę posłowie, korzystając z pomocy m.in. " .... Kukiza" odrzuciliście, a teraz pieprzycie farmazony, że to był błąd. Nie róbcie takich rzeczy w przyszłości, gdyż przegracie takie sprawy w sądach, kradnąc ludziom, którzy uczciwie pracowali chcąc mieć wyższą emeryturę, ich uczciwie zapracowane świadczenie. Tłumaczac przy tym, że tylko niewielka ilość emerytów na tym przekręcie straci. Przemyślcie to, że naród w całości nie jest głupi. To, że poprzez rozdawnictwo nie swoich pieniędzy z budżetu państwa, poprzez propagandę, że wszystkiemu co wydarzyło się złego za waszych rządów winien jest pan Tusk i koalicja PO i PSL, zyskaliście aprobatę ludzi nieświadomych tego co dzieje się z budżetem Państwa, to nie upoważnia was do tego, żeby postępować jak pospolity złodziej.
Wystarczyło b...
2 lata temu
brać pod uwagę propozycje opozycji - ale po co
pozbPrawNabyt
2 lata temu
Wkurzeni wszystkich krajów łączcie się.
gosc37
2 lata temu
Przepracowałem 44 lata mam emeryturę 5500 tak wyszło z kapitału i to są moje pieniądze i teraz ci złodzieje mi pomniejszą jakim prawem niech rząd sobie obniży pobory dali sobie 40% podwyżki takiego złodziejstwa jeszcze nie było.
...
Następna strona