Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marcin Łukasik
Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Emerytki z rocznika 1953 nadal z niższą emeryturą

- Panie z rocznika 1953 zostały poszkodowane, bo została zmieniona zasada nabywania prawa do świadczenia. Od kapitału, który uzyskiwały przy przeliczeniu emerytury, został odjęty kapitał, który został wypłacony jaka emerytura wcześniejsza. To spowodowało, że wysokość tego świadczenia była zaniżona w stosunku do tego, co te kobiety wypracowały. ZUS teraz powołuje się na to, że decyzja administracyjna nie może być zmieniona w ciągu 5 lat - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.

36
Podziel się:
KOMENTARZE
(36)
Abc
5 lata temu
Zmienić ustawę i sprawiedliwie przeliczyć wszystkie emerytki a nie wymyślać nowe plusy dla nierobów żeby kupić głosy. Emerytki też mają rodziny, które je popra. Dość rozdawnictwa. Naprawić krzywdy!!!!
sonia
5 lata temu
Miejmy nadzieję że wprowadzenie ppk coś zmieni i ludzie z mojego rocznika lub podobni wiekowo będą w jakiś sposób zadowoleni ze swojej emerytury czy oszczędności. Dobrze, gdyby wszystko się tak przyjęło jak chociażby w Wielkiej Brytani
Emerytka 53
5 lata temu
Podano jakie emerytury mają politycy. Przyprawiają o zawrót głowy. Prezesowi doradcy emerytalno poradzili aby poczekał miesiąc na korzystne zwaloryzowanie. Wielka szkoda, że doradcy nie byli tacy życzliwi i nie informowali emerytki z rocznika 53 o możliwości wycofania wniosku po niekorzystnym przeliczeniu ich emerytur i skazali na tułaczkę po sądach na stare lata.
Emerytka 53
5 lata temu
Wielka szkoda, że doradcy nie byli tacy życzliwi i nie informowali emerytki z rocznika 53 o możliwości wycofania wniosku po niekorzystnym przeliczeniu ich emerytur i skazali na tułaczkę po sądach na stare lata.
Zosia
5 lata temu
To jest bardzo niesprawiedliwe, że ZUS korzystnie przelicza tylko te emerytki, które nie wystąpiły o emeryturę powszechna lub wycofały wnioski. Może to faktycznie nagroda dla pr dużo, dużo wiecej.acowników ZUS i ich bliskich, bo tylko one wiedziały, że tak można i będzie to dla nich korzystne. Pozostałe tracą teraz możliwość korzystnego przeliczenia i tracą pieniądze. Żeby chociaż miały świadomość, że zostaną korzystnie spożytkowane. A tu proszę loty mieszkania i pewnie dużo, dużo więcej przywilejow, które poznamy przy następnej okazji. Pazerność ludzi nie zna granic. A emerytki? Kto by sobie nimi zaprzątał głowy.
...
Następna strona