Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Emerytura bez podatku. "Kupowanie głosów trzynastką to nie jest rozwiązanie"

- Emerytury bez podatku to ciekawy pomysł, który złożył PSL – powiedział w programie „Money. To się liczy” Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego. – Patrząc systemowo to lepsze rozwiązanie niż emerytury stażowe. Natomiast koszty tego pomysłu są liczone z miliardach zł zatem mogłoby to funkcjonować zamiast 13. emerytury, która – umówmy się – nie jest niczym innym jak kupowanie głosów 9 mln wyborców. Zwiększanie waloryzacji to rozwiązanie roczne, które powinno dać dobry efekt.

279
Podziel się:
KOMENTARZE
(279)
loper
4 lata temu
zus to G !!!!!!!!!!!!
Kt
4 lata temu
Emerytura już była bez podatku. Opodatkowano za Buzka, a wcześniej ubruttowiono. PiS (dla niektórych niestety) jest zwolennikiem państwa egalitarnego. Likwidacja podatku bez wcześniejszego unettowienia emerytur spowoduje, że ci którzy mają więcej będą mieli jeszcze więcej. Trzynastka jest egalitarna - wszyscy po równo.
Tadeusz
4 lata temu
Panie ekspercie , dlaczego negujesz istnienie emerytur stażowych , przecież one istnieją dla wybranych już po 15 latach pracy nie płacąc do ZUS ani grosza a ja mam tyrać 50 lat i to skadkowych , walnij się w górną część ciała . A ty ile lat masz składkowych , ile będziesz miał po 65 roku życia ???????.
Sliwa
4 lata temu
PAMIĘTAJCIE precz z PIS PO PSL i SLD !! Wystarczy już 30 lat podnoszenia podatków . Czas na redukcję urzędników , urzędów , oraz polityków o 70 % !! TYLKO KONFEDERACJA !!!
Jaś
4 lata temu
Bez podatku ale tylko dla obcych firm
...
Następna strona