Forum Polityka, aktualnościKraj

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Wyświetlaj:
agnieszka265 / 46.76.54.* / 2016-06-29 23:23

Znam się na człowieku. Wiem, co człowiek może zrobić, żeby poradzić sobie w życiu.


Wszystko zależy od człowieka, a nie od systemu.

Księże Jacku! A gdzie miejsce dla Boga w naszym życiu. A co z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, ruchowo, mniej zdolnymi (bo przecież jesteśmy w rożnym stopniu obdarzeni talentami, prawda?), chorymi psychicznie, po przejściach, mniej obrotnymi, nieśmiałymi? Są źli? Tak? Nieproduktywni? Bo wydają złe owoce? Bo mało zarabiają? Owszem, powszechne narzekanie u ludzi, którzy mogliby coś zmienić, jest nie fair. Ale bez przesady. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka Kim Ksiądz jest, by stwierdzić, że zna się na człowieku? Bo z lektury Pisma św. wynika, by nie osądzać. Bo tylko Bóg zna serce człowieka. Chyba, że mamy inne tłumaczenia. Albo w innego Boga wierzymy.
krys8000 / 178.183.225.* / 2016-06-27 21:43
Kapitalizm jest w tej chwili bardziej w Polsce znienawidzony, niż był komunizm w latach 1980. I to niebawem wybuchnie. Wystarczy iskra w postaci dobrego lidera, który zaproponuje odrzucenie demokracji i praworządności w obecnej postaci. Zobaczycie.
vice / 88.156.38.* / 2017-03-30 18:49
Myślisz że durne społeczeństwo znowu spróbuje uskuteczniać skompromitowane idee socjalizmu? W Wenezueli ludzie właśnie pływają w szabmie nieludzkiego socjalizmu którego sami chcieli przed 15-ma laty. Może Polska będzie kolejnym krajem który zapragnie znowu zgnoić się i stoczyć się na same dno w odmęty księżycowej ekonomii socjalistycznej, kto wie...
Gruby_jak_xxxx / 83.218.102.* / 2016-06-27 14:56
Ponoć ksiądz to najlepszy zawód, nic nie umiesz, nic nie robisz a kasa konkretna - robi jedno i to samo całe życie i żyje lepiej niż niejedna Polska rodzina. Jestem wierzącym, praktykującym chrześcijaninem ale gdybym był księdzem to zostawiałbym sobie tylko tyle co na jedzenie i lokum a całą resztę na pomoc ludziom dając dobry przykład innym księżom żeby zmienili swoje życie bo Pan Bóg rozliczy wszystkich i zwykłych grzeszników i tych w sutannach a Bogu nie da się naściemniać. Jeżeli ksiądz żyje nieodpowiednio tzn. że nie boi się kary Bożej a tzn. że w Boga nie wierzy a uważa to co robi za dobrą robotę. Niektórym księżom aż nie powinno się spowiadać bo oni na sumieniu mogą mieć znacznie więcej niż niejeden pospolity chrześcijanin.
Marcin308 / 83.26.21.* / 2017-03-31 07:03
Serio porównujesz się teraz do założyciela Szlachetnej Paczki, która uzbierała w zeszłym roku darów dla najuboższych o wartości 54 MILIONÓW złotych? Do roboty się weź leniu a nie hejtuj fantastycznych ludzi na Internecie. Poza tym nic straconego. Czy ktoś zabronił ci wejścia do seminarium? Strzelam w ciemno ale wg mnie jesteś leniem z kredytem na plecach i winisz za ten stan rzczy wszystkich wkoło ale nigdy autora - czyli samego siebie. Może czas na rachunek sumienia?
Bogdan Rink / 89.64.59.* / 2016-06-23 19:05
Ależ oczywiście, że należy brać odpowiedzialność za własne życie....Ta odpowiedzialność za własne życie polega między innymi na zwalczaniu kapitalizmu.
Samuel-- / 84.10.2.* / 2016-06-23 11:05
Mt 10:17-25

Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę» On Mu rzekł: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!» Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Wówczas Jezus spojrzał wokoło i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno jest bogatym wejść do królestwa Bożego». Uczniowie zdumieli się na Jego słowa, lecz Jezus powtórnie rzekł im: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego»
Marcin308 / 83.26.21.* / 2017-03-31 07:10
Zgoda, bogatemu skupionemu na sobie będzie bardzo trudno wejść do królestwa niebieskiego. A biednemu skupiającemu się na odebraniu bogactwa bogatemu? Nie pożądaj rzeczy bliźniego swego, to przykazanie znasz? Nie kradnij? O tym też słyszałeś? Socjaliści do piekła! :D
nemezis123 / 5.133.8.* / 2016-06-22 21:48
'Nikt nie jest skazany na to miejsce pracy, w którym jest... Jeżeli w jego branży nie ma więcej pracy, powinien się przekwalifikować, stopniowo budować swoje kompetencje, żeby z czasem migrować na rynku pracy... Jak ci jest źle, to zmień pracę. Jeśli twój zawód jest słabo płatny, to naucz się tego, w którym płacą więcej. Wszystko zależy od człowieka, a nie od systemu. Nie ma czegoś takiego jak sprawiedliwość społeczna.'

no nieźle... ksiądz się naczytał Friedmana i szpanuje; może też - zgodnie z postulatami Friedmana - zrezygnujemy z państwowych dyplomów, zezwoleń i certyfikatów? w końcu rynek sam się wyreguluje i pozostaną tylko dobrzy lekarze, a i populacja się w międzyczasie zmniejszy;

wstyd, księże; 'Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego' - kojarzysz?
EEss / 178.37.151.* / 2016-05-04 06:42
Bo właśnie ksiądz ma sponsorów którzy Go utrzymują.
edward845 / 95.160.103.* / 2016-04-18 18:03
Czy aby Ksiądz Stryczek ma dobrze pamięta Ewangelię?

Gdy Jezus widzi, że 5 tys. słuchających nie ma jedzenia, cudownie je rozmnaża, chleb i ryby. Co robi? Dzieli sie z głodnymi tym co może dać.

Gdy Jezus idzie na obiad do celnika, po chwili ten oddaje połowę swego majątku, co robi dzieli się z biednymi pod wpływem Jezusa.

A gdy w przypowieści Jezus uczy, że bogaty, który wybudował sobie wiele spichlerzy, może w krótkim czasie stracić życie, to przecież mówi, że bogactwo nie pomaga w uzyskaniu wiecznego życia. Może lepiej podzielić sie z biednymi tym majątkiem.

W końcu stara kobieta co weszła do kościoła dała na tacę wszystkie grosze jakie miała, a bogaty dał dużo więcej niż ta stara kobieta , choć dla niego był to nieznaczący datek. Na co wskazuje Jezus, na dzielenie sie według zamożności. A prezesi dają na tacę wg zarobku?? Wątpię

Wydaje się, że Ks Stryczek jest niestety na bakier z Ewangelią
Aval / 89.250.197.* / 2016-06-23 11:43
1) Ale Jezus nie zabiera chleba i ryb bogatym, tylko sam je daje.
2) Celnik oddaje połowę swojego majątku, ale: celnik wzbogacał się na kolaboracji z okupantem +... Jezus go do tego nie zmuszał...
3) Bogactwo nie pomaga, ale nie musi też przeszkadzać.
4) co ma socjalizm do wartości ofiary?
O Panie... / 94.254.193.* / 2016-06-23 11:13
No tak... Dzieli się. Ale dobrowolnie. Taki szczególik.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ppp86 / 31.11.241.* / 2016-06-23 00:54
A mi się coś wydaje, że Jezus pokazywał, że oczywiście warto się dzielić i pomagać innym aleee... DOBROWOLNIE, a nie pod przymusem tak jak to mamy obecnie.
robak669 / 89.228.232.* / 2016-05-20 11:51
Jak możesz watpić w KSIĘDZA???!!! Na kolana psie i modlić się! Nie zapomnij wiecej na tace dać w przyszłą niedzielę i wyspowiadaj sie z tego
ksiądz Jacek / 176.103.40.* / 2016-04-15 12:14
Po co ten Panisko jest jeszcze księdzem?. Powinien zapisać się do satanistów i lizać pewne części ciała swoim kochanym prezesom, biznesmenom, może się z nim skrawkiem podzielą, mimo, że w jego mniemaniu Pan Jezus nie kazał się dzielić. Czyli popierał ucisk deptanie biednych wykorzystywania naiwnych. Nie wspomnę o kalekich których jak myślę, Pan ksiądz Jacek zaraz po urodzeniu poddawał by ich eutanazji.
Współczuje Katolickiemu kościołowi dalszej egzystencji przy tak wspaniałych antychrystycznych księżach jak Pan ksiądz Jacek.
Damian520 / 89.75.170.* / 2016-06-21 11:17
Rozumiem faszysto, że nie przeszkadza Ci, że ktoś narusza Ci Twoją PRYWATNĄ własność? Rozumiem, że mogę sobie wejść do Twojego mieszkania i wynieść z niego cokolwiek tylko zechcę, skoro nie masz żadnego szacunku do własności prywatnej?
lord120 / 159.220.74.* / 2016-04-27 13:36

Pan Jezus nie kazał się dzielić. Czyli popierał ucisk deptanie biednych wykorzystywania naiwnych


Blad logiczny. Powazny blad logiczny...
Mirek D. / 31.42.1.* / 2016-04-12 09:57
To Ksiądz tworzy mity/idealizuje rzeczywistość ... owszem pracownik może szukać innej, lepszej pracy, jednak realność jest taka, że jej najprawdopodobniej nie znajdzie, a brak wyboru nie usprawiedliwia postępowania pracodawcy wykorzystującego ten stan rzeczy. Drugi mit/odrealnienie! ... twierdzi Pan, że klient "banku" również może zmienić "bank" jednak zapomina Pan o małym szczególe, mianowicie przychody przedsiębiorców/prezesów nie są informacją powszechnie dostępną .....
Anonim630 / 93.157.74.* / 2016-04-26 13:06
Wynagrodzenia Zarządów są informacją ujawnianą w sprawozdaniach finansowych. Może nie imiennie, ale można sobie wyliczyć średnią na osobę i już wiemy jaki to rząd wielkości. Więc chyba można ocenić ile się płaci członkowi Zarządu jakiego banku.
Leszek Stundis / 217.96.216.* / 2016-04-04 21:42
Szanowny księże,
dobrze, że ktoś z komentatorów przypomniał księdzu dwa fragmenty z ewangelii św. Mateusza. Ksiądz jak widzę wychowany na Miltonie Friedmanie przyjął wyidealizowany wizerunek pracodawcy czy przedsiębiorcy. I to jest właśnie mit. Ludzie, którzy zawładnęli gospodarką po Okrągłym Stole to często była nomenklatura lub podejrzani geszefciarze, których najbardziej kreci konsumpcja , gromadzenie dóbr i przemoc seksualna, a nie wizja rozwoju gospodarczego.
Dzięki łobuzom w rodzaju nieżyjącego już ministra Wilczka czy żyjącego, niestety, Leszka Balcerowicza mamy piekło niesprawiedliwości społecznej na niespotykaną skalę. Ja wiem, ksiądz w jakąś równość nie wierzy.
Ale kiedy wszyscy dookoła widzą, że bogacą się miernoty, które nie mają ani kompetencji ani żadnych przymiotów umysłu, a ludzie zdolni idą w odstawkę to żal... mi księdza za jego naiwność.
Rewolucje nie biorą się znikąd. Są reakcją na takie właśnie podejście. A jeżeli już Chrystus księdza nie każe się dzielić (mój odwrotnie - kwestia egzegezy) to chyba za taki kościół podziękuję.
Goj / 31.179.60.* / 2016-04-04 21:26
I Jezus kazał żydom dziabać gojów lichwą.
..../... / 81.190.62.* / 2016-04-04 16:02

Zawsze wydawało mi się, że Kościół gloryfikuje ubóstwo
Tak było dawniej,gdy księża jeździli rowerami do wiernych. Dzisiaj świta kościelna jeździ drogimi,luksusowymi autami. Czasy się zmieniły.
mariababcia / 79.186.18.* / 2016-04-04 09:21
Naprawdę mit? W takim razie co jeszcze? Może całe to nauczanie jest mitem?
Pomiano / 46.169.70.* / 2016-04-02 21:35
"Łatwiej ielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu dostać się do królestwa niebieskiego"
MT 19,24

i jeszcze

"...nie gromadźcie sobie dóbr na ziemi gdzie mól i rdza je toczą..." MT 6 19,21

ks Stryczek nie zna ewangelii
Chl / 81.219.120.* / 2016-04-03 22:04
Z tego co wiem "ucho igielne" była nazwą jednej z bram. Przejście przez nią było możliwe, wymagało jednak wprawy.

Najnowsze wpisy