Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Na GPW jest coraz lepiej

Na GPW jest coraz lepiej

Money.pl / 2009-06-12 17:36
Komentarze do wiadomości: Na GPW jest coraz lepiej.
Wyświetlaj:
modliszka / 2009-06-12 20:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przy weekendzie :-)
Polsko-wloska skandalistaka- Laura Drzewicka, przez ktora Berluskoni dostal kilku zmarszczek na swojej buzi, wypacykowanej botoksem :-)))

http://www.onet.tv/polka-ma-romans-z-premierem-wloch,5137476,1,klip.html#5137476,c=1
JB / 2009-06-12 20:20
Powiedziałbym, żeby unikać jak ognia... ale ona jest tak głupia, że nie będzie w stanie nikogo uwieść.
marlowe / 2009-06-12 20:52 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Zresztą Berlusconi pewnie zna nasze forum i doskonale wie, czego unikać jak ognia :)))
Bytomia i kobiet :)))
nieuk. / 80.55.243.* / 2009-06-12 20:01
zaras spokojny bez paniki...

wzrost w us...
2 % ?????
ururu / 2009-06-12 20:04 / Uznany Gracz Giełdowy
-0,42 SP
janlew / 2009-06-12 20:26 / portfel / Tysiącznik na forum

-0,42 SP


Opór na 944 okazał się dużo mocniejszy niż myśleli. Dziś widać, że czują przy nim teraz wielki respekt. I nawet cudofixu wczoraj nie było, żeby wyciągnąć ponad 944.

Ale nie oszukujmy się, 944 może zostać za ileś dni przebite. Następny opór dopiero na 1005, któego nie dali rady przebić ani 5 listopada ani 13 października 2008. Tam jest też bardzo silny opór wynikający ze zniesienia Fibonnaciego. Dojechanie tam mało realne, tym bardziej, że obroty są już tak niskie, jak w czasie świąt w grudniu zeszłego roku. Nie ma już chętnych na tak drogie akcje to tym bardziej tam wyżej nie będzie. Od 900 w górę SP500 ma ewidentne problemy.

Na Dow Jonesie obroty ostatnio aż... 25-krotnie mniejsze niż jeszcze w kwietniu/maju.

Na SP500 obszar 800 rynek pokonał w miesiąc i 10 dni. A nawet połowy obszaru 900 nie jest w stanie pokonać już równo w miesiąc i 10 dni (wszedł w ten obszar 1 maja). To świadczy o słabości rynku, czemu towarzyszą drastycznie spadające obroty po każdym wyjściu powyżej 900. Bez silnej realizacji zysków raczej nie obejdzie się.
ururu / 2009-06-12 20:47 / Uznany Gracz Giełdowy
dzięki Bogu, że tu jesteś coraz mniej jest z kim pogadać:-)
faktycznie obroty spadają od dłuższego czasu, RSI też ledwo zipie,
ale walczą bo stawka jest wysoka
janlew / 2009-06-12 21:10 / portfel / Tysiącznik na forum

dzięki Bogu, że tu jesteś coraz mniej jest z kim
pogadać:-)
faktycznie obroty spadają od dłuższego czasu, RSI też
ledwo zipie,


Na SP500 oscylatory wyglądają właściwie fatalnie i zapowiadają od dłuższego czasu koniec tych wzrostów, co nie znaczy, że koniec ten nastąpi za parę dni, ale z drugiej strony wzrostów do specjalnie nowych poziomów na SP500 nie ma już tak naprawdę od miesiąca, więc oscylatory dobrze zapowiadały wcześniej coś co widać dopiero od jakiegoś czasu.

Na w20 oscylatory wyglądają trochę lepiej (ale nadal negują ten trend) po dzisiejszym cudnym zakończeniu :-)

Zobaczymy jak będą wyglądały w przyszłym tygodniu.

Zauważ, że na SP500 nie ma już wzrostów po 3-4% jak w kwietniu i na początku maja. Właściwie jest tylko walka o przetrwanie na starych poziomach.

Nie patrz już na SP500 ani na jego mękę, on już i tak zdycha, obserwuj ropę, moim zdaniem korekta zacznie się właśnie stamtąd. Jest już ona blisko 80 USD/bar a więc blisko jej do poziomu z czasów przedrecesyjnego prosperity i dusi ledwo zipiące gospodarki. A przecież jest recesja. Jak zacznie spadać ropa to zaczną na wall street sprzedawać akcje surowcowe, które napędzały te wzrosty. I lawina spadków gotowa. Bo jak inni zobaczą spadki głównych indexów to też zaczną sprzedawać. A potem już i tak nikt nie będzie pamiętać czemu zaczęło spadać.

Jak to mawia Buffett "pamięć Wall Street jest bardzo krótka".
b a r a k u d a / 2009-06-12 20:06 / Pogromca mitów giełdowych
piękny proporczyk i wybicie przez spodek, a close na 955+ ...tak to widzę..
ururu / 2009-06-12 19:55 / Uznany Gracz Giełdowy
grają tam gdzie gra wchodzi na podatny grunt, w USA "20 u nas 200", ciekawe czy dociągną do końca tej serii, nie byłbym taki pewien
nieuk. / 80.55.243.* / 2009-06-12 19:28
takie ssanie widze na papier... ze chyba bez zadnych wiekszych korekt....

stragany bedą ciagnac...

bo i tak wiadomo ze po kryzysie... czyli za rok...))

indexy do swoich poziomów wróca..))

w usa..... cisza brzed burza..??? )))
nieuk. / 80.55.243.* / 2009-06-12 19:35
no i troche dzis jankesi od naszych

panikarzy papieru zebrało...))
benny23 / 2009-06-12 19:22 / portfel / Bystry leszcz
Witam. Dlaczego Paged tak rośnie? Miał straty, ma długi a za...la jak nie wiem. Żal mi dupe ściska że go nie kupiłem.
dont / 83.26.233.* / 2009-06-12 19:25
przedstawili ladne prognozy, 15mln zysku w tym roku
benny23 / 2009-06-12 19:28 / portfel / Bystry leszcz
Wziąłem Kopex bo dobre wyniki, niby rośnie, ale bez fajerwerków.
facecio2323 / 83.21.0.* / 2009-06-12 18:55
dodam ze przy wigu okolo 1800
facecio2323 / 83.21.0.* / 2009-06-12 18:54
wielu z was pisalo ze bedzie korekta a ja posluchalem i czekam czekam a moglem juz wejsc przy wig 20.
janlew / 2009-06-12 19:48 / portfel / Tysiącznik na forum

wielu z was pisalo ze bedzie korekta a ja posluchalem i czekam
czekam a moglem juz wejsc przy wig 20.


Nie wiem jak można podejmować decyzje inwestycyjne w oparciu o wpisy na forach :-)

Musisz to robić sam. Wtedy będziesz miał pretensję tylko do siebie. Co więcej będziesz uczył się na swoich błędach, stratach, lub zyskach. Uwierz mi - nie ma lepszej nauki.

Giełda to jedyne miejsce, gdzie nie da się uczyć na cudzych błędach. Bo musisz czuć aby się uczyć, a czuć możesz tylko wtedy jak tracisz lub zarabiasz własne pieniądze. Nie czyjeś, ani nie wirtualne. Swoje i prawdziwe. I giełda to takie miejsce, gdzie lepiej nie mieć racji samemu lub mieć rację razem z wszystkimi.

I pamiętaj, okazja będzie jeszcze niejedna. Jak mówi Buffett,

"jeśli jednego dnia Pan Rynek oferuje ci za wysokie ceny, to nie przejmuj się, odwróć się na pięcie a za jakiś czas Pan Rynek i tak wróci do ciebie i zaproponuje ci takie ceny jakie chcesz. Bądź cierpliwy, Pan Rynek ma naturę depresyjno maniakalną i niezbyt długo będzie się trzymał tylko jednego zdania".

Jeśli największym się to sprawdzało, to tym bardziej nam maluczkim.

Cierpliwość to najważniejsza cecha. Lepiej na chwilę stracić okazję niż na zawsze pieniądze. Pieniądze dużo trudniej zarobić i odzyskać niż doczekać aż schizofrenicznemu i zmiennemu maniakalno-depresyjnemu Panu Rynkowi odwidzi się. Tym bardziej w czasie takiego kryzysu jak teraz ten naiwny optymizm dużo szybciej wywietrzeje niż ci się wydaje.
b a r a k u d a / 2009-06-12 20:01 / Pogromca mitów giełdowych
wyjątkowo mądry wpis....
musiałeś czytać to forum 2 lata temu i wcześniej...:-)
janlew / 2009-06-12 20:09 / portfel / Tysiącznik na forum

wyjątkowo mądry wpis....
musiałeś czytać to forum 2 lata temu i wcześniej...:-)


Nie czytałem, szczerze mówiąc. Choć money.pl czytam gdzieś od 2005, ale w sumie tylko anali i informacje.

Na forum przyszedłem i zacząłem czytać/pisać gdzieś dopiero w marcu b.r. z bardzo prozaicznej przyczyny: mój współpracownik biurko w biurko, z którym gadaliśmy sobie czasem o giełdzie, zwolnił się z pracy. No i jako, że nie miałem już z kim o tym gadać a potrzeba pozostała to przyszedłem to kontynuować na forum.

I wcale nie jestem tu dlatego jak widać, że rzekomo pracuję w firmie naganiającej na spadki :-)
Dont Koniobij / 83.26.233.* / 2009-06-12 18:58
ciesz sie ze nie wpakowales sie w eski jak maria555, ktora jeszcze wczoraj byla pod wrazeniem wiedzy mistrza don kenobi
b a r a k u d a / 2009-06-12 19:23 / Pogromca mitów giełdowych

Dont Koniobij

hehe,,,pamiętaj o prawach autorskich...:-)
dodge / 2009-06-12 18:42 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
He ... Chińczycy chcą kupić Volvo
anonim_03 / 2009-06-12 18:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dzisiaj PALM trzyma honor portfela :-))
anna. / 2009-06-12 18:33 / Uznany Gracz Giełdowy
w USA to kiedy rozliczenie kontraktów ?

Na miedzi 240 to mocny opór, ale narazie naszego grubasa to nie rusza :)
Navigare----- / 2009-06-12 19:41 / Uznany Gracz Giełdowy
Piątek, 19 Czerwca 2009
Na całym świecie wygasają czerwcowe linie instrumentów pochodnych. Wygasa też czerwcowa linia kontraktów na WIG20
janlew / 2009-06-12 18:45 / portfel / Tysiącznik na forum

Na miedzi 240 to mocny opór


Na miedzi opór jest na 239,25.

Średnia 200-sesyjna SMA na 213,76.
anna. / 2009-06-12 18:48 / Uznany Gracz Giełdowy
napisałam w przybliżeniu ;)
janlew / 2009-06-12 18:36 / portfel / Tysiącznik na forum

w USA to kiedy rozliczenie kontraktów ?


chyba przyszły wtorek (niech ktoś potwierdzi)
anna. / 2009-06-12 18:44 / Uznany Gracz Giełdowy
Też tak mi się wydaje , ale nie mam pewności .

Janki będa się pocić sapać a nie pozwolą na większa korektę do rozliczenia.
janlew / 2009-06-12 19:35 / portfel / Tysiącznik na forum

Janki będa się pocić sapać a nie pozwolą na większa
korektę do rozliczenia


Tak będzie. Kontrakty na ich indeksy ewidentnie faworyzują L a każdy krótki jest bezlitośnie wyciskany z rynku. Na krótkich pozycjach w poprzedniej serii LOP mieli jednak większy niż teraz na L.

Warto dodać, że od 8 maja janki są wciąż w jednym obszarze między 929 a 940 na SP500.

Natomiast my od 8 maja zrobiliśmy na w20 210 pkt.

Wszystko to dlatego, że.......... kontrakty na janki rosły przed sesją..... a my mieliśmy nadzieję, że za każdym razem oni w końcu "jakoś" urosną. No i tak rośliśmy coraz wyżej pod te nadzieje, podczas gdy oni wciąż w konsoli między 929-944. Oni 20 punktów a my..... 200.....

Jak widać "powód" zaiste "był".
janlew / 2009-06-12 18:17 / portfel / Tysiącznik na forum
W kontekście coraz większych problemów z przebiciem oporu na 944 na SP500 warto zauważyć też mocno kontrastującą z resztą ichnich wskaźników słabość Nasdaqa. Wcześniej dużo mocniej niż reszta rósł teraz dużo mocniej z sesji na sesję traci. Co ciekawe dojechał on do silnego oporu na 1838 z 13 października 2008 i ma duży problem z przebiciem go. Oscylatory wyglądają ładniej na nasdaq niż na sp500, choć i ostatnie szczyty na 1838 są przez nie mocniej zanegowane. Średnią 200 sesyjną przebił już na 1731 i od tamtej pory jakby nie bardzo wie co ze sobą zrobić.

Wydaje się, że Nasdaq nie zasłużył aż na takie spadki, ale co zrobić, krach ani bessa nikogo nie oszczędziła.
anonim_03 / 2009-06-12 18:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

słabość Nasdaqa.

nasdaq od początku roku wzrósł o 20% (nie od dołka, od początku roku), jeżeli dla Ciebie to słabo to chyba pora zweryfikować oczekiwania.
janlew / 2009-06-12 19:05 / portfel / Tysiącznik na forum

nasdaq od początku roku wzrósł o 20% (nie od dołka, od
początku roku), jeżeli dla Ciebie to słabo to chyba pora
zweryfikować oczekiwania.


Widzę, że przeczytałeś dwa słowa stojące obok siebie i wydaje ci się, że coś zrozumiałeś. Tymczasem nie zrozumiałeś tak naprawdę nic, bo zamiast całego zdania przeczytałeś tylko te dwa słowa, które wydzieliłeś.

A jakbyś przeczytał rzeczone zdania w całości a nawet kontekst je okalający to zobaczyłbyś, że mówiłem o słabości nasdaqa w kontekście ostatnich nieudanych prób forsowania oporów na sp500 (takich jak dziś), kiedy to nasdaq spada w czasie konkretnych sesji razem z sp500, ale mocniej niż ten drugi. Dlatego, że wcześniej rósł mocniej niż ten drugi.

Czytamy ze zrozumieniem, staramy się przynajmniej, nawet jeśli wcześniej nie pozwoliliśmy naszym drogim polonistkom nauczyć nas tego przez kilkanaście lat w różnych szkołach (pod warunkiem, że je w ogóle je kończyliśmy).
janlew / 2009-06-12 18:28 / portfel / Tysiącznik na forum
Ło Jezu! Spojrzałem na wolumen na dow jonesie z wczoraj i widzę wartość...... 71 912 304

A przedwczoraj była wartość 127 679 024.

Dla porównania w kwietniu i maju wolumen osiągał wartości rzędu....... 2,5 miliarda (!).

Ci co mieli kupić już kupili? :-)
u2mart / 2009-06-12 18:50 / Tysiącznik na forum
Czy możesz podrzucić link do strony gdzie mogę sprawdzić wolumen u nich?
Dzięki
janlew / 2009-06-12 18:56 / portfel / Tysiącznik na forum

Czy możesz podrzucić link do strony gdzie mogę sprawdzić
wolumen u nich?
Dzięki


Ja nie znam takiej strony, wszystkie notowania i tego typu dane plus cała analiza techniczna mam w jednym kawałku na swoim rachunku maklerskim.
janlew / 2009-06-12 19:25 / portfel / Tysiącznik na forum

Ja nie znam takiej strony, wszystkie notowania i tego
typu dane plus cała analiza techniczna mam w jednym
kawałku na swoim rachunku maklerskim.



Trochę poszperałem i znalazłem ci np. to:

http://finance.yahoo.com/indices?e=sp

poszperaj więcej, na pewno coś jeszcze znajdziesz.
u2mart / 2009-06-12 20:25 / Tysiącznik na forum
Rewelacja )
Dzięki wielkie za linka
A skoro już tu jestem to zapytam
Co myślicie o dolarze w najbliższym czasie.
No bo idąc prostą drogą sprawa wygląda tak iż mocna korelacja z giełdami utrzymuje go w przedziale 3.10 - 3. 30 ale jak zacznie się zwałka , plus zamieszanie z nowelizacją budżetu u nas no i nawet przebąkiwania Fedu o możliwości podniesienia stóp powinny pozwolić mu na powrót do 3.60, może więcej no ale... czy jest jakieś ale o którym nie wiem ???
mmm3mmm / 77.65.144.* / 2009-06-12 17:36
tak jak robili przewały na złotówce, tak teraz robią na giełdzie
yu / 83.5.30.* / 2009-06-12 17:46
święte słowa ,przecież to co zrobili na koniec sesji to był cyrk .Widać jak nasza gpw jest rozwinięta ,śmiech i jeszcze raz smiech
123inwestor / 77.112.55.* / 2009-06-12 18:13
Cyrk na całego, GPW to powoli arena dla wariatów
renia.... / 62.172.214.* / 2009-06-12 18:24
nie cyrk tylko szybka hossa
janlew / 2009-06-12 18:03 / portfel / Tysiącznik na forum

święte słowa ,przecież to co zrobili na koniec sesji to był
cyrk .Widać jak nasza gpw jest rozwinięta ,śmiech i jeszcze
raz smiech


Takie coś już kiedyś raz było, miałem deja vu. Zawsze jak idzie rozliczenie kontraktów dzieje się takie cuś.
JB / 2009-06-12 19:06
Szkoda tylko, że pociągneli Orlenem a nie PKO. :|
modliszka / 2009-06-12 18:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tyle razy to widzieliscie i tyle samo sie razy kazy dziwi...
anna. / 2009-06-12 18:29 / Uznany Gracz Giełdowy
Po co gruby ma ciągnąć całą sesje jak może w 20min, a gołym okiem widać jaką ma pozycje.
janlew / 2009-06-12 18:35 / portfel / Tysiącznik na forum

Po co gruby ma ciągnąć całą sesje jak może w 20min,
a gołym okiem widać jaką ma pozycje.


Karty odkryte, już wiemy, że w marcowej i czerwcowej serii zajął pozycje L.

Pytanie jakie pozycje zajmie w dwóćh następnych seriach. Wiecznie rosnąć w takim otoczeniu makro się nie da.
anna. / 2009-06-12 18:40 / Uznany Gracz Giełdowy
Właśnie jaką pozycje ?.......kto to odgadnie sporo zarobi. Wydaje mi się, że może zagrać na S, poprawy w gospodarce jeszcze nie widać więc ryzyko niewielkie a i korekta na surowcach też chyba się pojawi.

Modliszka grubasz rozszyfrowała , może i teraz ma rację .
janlew / 2009-06-12 18:53 / portfel / Tysiącznik na forum

Właśnie jaką pozycje ?.......kto to odgadnie
sporo zarobi. Wydaje mi się, że może zagrać
na S, poprawy w gospodarce jeszcze nie widać
więc ryzyko niewielkie a i korekta na
surowcach też chyba się pojawi.


Wjazd kolejne circa 850 pkt. na w20 oznaczałby dojechanie do 2850 w tym stylu jaki mają grubi (czyli expressem). A tam byliśmy w czasach gdy nawet recesja nie była pewna dla gospodarek. Kierunek na północ mało realny.

Warto dodać, że w czasie poprzedniej bessy nie było nawet recesji a byliśmy grubo poniżej 2000. Teraz jest największa recesja od Hitlera a my dużo wyżej niż w czasie poprzedniej bessy.

I niech nikt nie mówi, że wtedy byliśmy mniej rozwinięci, bo jak widać dla grubych nasza gospodarka nie ma znaczenia, liczy się tylko USA i UE.

Nie ma też znaczenia to, że w hossie byliśmy na 3900, w następnej będziemy wyżej, więc teraz jest niby "jeszcze relatywnie nisko" bo wcale nie wiadomo jaka będzie następna hossa i jak wysoko dojedziemy. SP500 w czasie ostatniej hossy wcale nie zajechał wyżej niż w czasie poprzedniej. Na rynku niedźwiedzia nie patrzy się poza tym w górę, tylko w dół, bo jazda w dół jest prawdopodobniejsza. A to właśnie podstawowy błąd graczy, że na rynku niedźwiedzia jak rośnie patrzą w górę zamiast w dół (polecam na ten temat Pringa).

Reasumując, w dół widać już dużą przestrzeń i okazję do zarobku a w górę coraz trudniej jechać.

Co wybiorą grubi chyba nie trudno zgadnąć tym razem.
Niknejm / 2009-06-12 21:42 / Zatwardziały hobbysta giełdowy
Tez tak mysle.
Ale z ta opcja jest jeden duzy problem - obstawia ja pewnie z 90% graczy i anali. A to oznacza, ze gruby moze musiec pokombinowac... Moze zrobi do 1 lipca szalony rajd do gory? Zalatwiloby mu to 3 sprawy:
- wycisneloby ludzi z eSek
- daloby odpowiednia zmylke - pod swoje eSki
- pozwoliloby zainkasowac premie (window dressing)
Dlatego cosik mi sie zdaje, ze zjazd nie nastapi zaraz po 19tym.
Ale co taki leszcz jak ja moze wiedziec ;-)
10 11 12 13 14 15
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy