Forum Forum finansoweKredyty

Ostrzegam przed kredytem w Deutsche Banku

Ostrzegam przed kredytem w Deutsche Banku

lechoos / 157.25.157.* / 2009-04-15 16:51
Jeśli macie porównywalne lub nawet nieco gorsze oferty innych banków,stanowczo odradzam kredyt hipoteczny w Deutsche Banku. Po prostu szkoda zdrowia. Tzw."doradca kredytowy" obiecała,że podpiszemy umowę do 27.03 - nie podpisaliśmy jej jeszcze do dzisiaj (15.04), mimo ze 31.03. otrzymaliśmy promesę kredytową.Co więcej,na dzień dzisiejszy bank nie jest w stanie podać konkretnej daty podpisania umowy!!!Po prostu jeden wielki skandal i burdel!!!Także jeśli macie taką możliwość to trzymajcie się od Deutsche Banku (a przynajmniej od jego oddzialu na ul.Podmlynskiej w Gdansku) z daleka.
Wyświetlaj:
mdabek / 134.134.139.* / 2011-07-05 13:57
Potwierdzam, że w kategoriach jakość obsługi klienta w tym banku nie ma sobie równych... niestety jest aż tak źle.

Moja historia rozpoczęła się w lipcu 2010. Pozytywnie rozpatrzono mój wniosek o kredyt i zaczęły się schody... Ze względu na dwumiesięczny wyjazd służbowy poprosiłem o nadanie sprawie pilności. Dwa dni przed wyjazdem okazało się, że moja małżonka nie jest stroną w umowie o realizacji inwestycji zawartej z deweloperem. Nie będąc osobą związaną z finansami nie znałem tego wymogu. Dlaczego jednak poprawność dokumentacji nie została sprawdzona w Gdańsku i odmowa przyznania kredytu przyszła dopiero z centrali z Warszawy? Spowodowało to stratę kilku dni, co skutkowało brakiem możliwości podpisania przeze mnie poprawionej umowy i koniecznością nadania moje małżonce pełnomocnictwa i dodatkowym czasem oczekiwania na wypłatę środków.

Przyszedł czas wypłaty drugiej transzy kredytu. Okazało się, że harmonogram ustalony przez bank nie zgadza się z harmonogramem z umowy którą zawarłem z deweloperem. Próbowano zmusić mnie do podpisania aneksu i obciążyć mnie opłatą za zmianę warunków umowy kredytowej. Po mojej odmowie płacenia z błędy nie popełnione przeze mnie udało się przygotować i podpisać aneks (za darmo), oraz polecenie wypłaty transzy. Po kilku dniach dostałem informację, że niestety wniosek o wypłatę transzy został źle przygotowany i muszę go podpisać jeszcze raz. Oczywiście, po raz kolejny musiałem stawić się w oddziale banku aby podpisać dokument.

Przyszedł czas na wypłatę ostatniej transzy i tutaj znowu pojawił się problem. Pracownik banku wysłał inspekcję, która wg. dewelopera nie miała uwag, co do stanu zaawansowania budowy (stan deweloperski). Po pewnym czasie od dostarczenia dyspozycji wypłaty transzy dostałem informację o odmowie wypłaty transzy z powodu braku ścian w budynku. Tydzień wcześniej odebrałem ten budynek wraz z inspektorem budowlanym. Aby udowodnić, że dom na prawdę jest zbudowany musiałem dostarczyć protokół odbioru. Następny kontakt z obsługą klienta polegał, na poinformowaniu mnie, że mam wpłacić pewną kwotę na konto dewelopera. Źródła wyliczeń wysokości nie potrafiono mi podać, próbowano tłumaczyć, że to ubezpieczenie niskiego wkładu, co było nieprawdą, gdyż wniosłem wkład własny na poziomie 25%. Ostatecznie wymogłem wysłanie mi całkowitego rozliczenia kredytu.

Reasumując, każda akcja, którą bank miał wykonać kończyła się koniecznością ponownego podpisywania dokumentów, ponownym oczekiwaniem na rezultaty i marnowaniem mojego czasu na dostarczanie kolejnych dokumentów. Ponad to, próbowano mnie obciążyć dodatkowymi kosztami za błędy pracowników banku. Oczywiście, ani razu nie usłyszałem przeprosin od pracowników a jedynie uwagi na temat tego, że oponuję przed prowadzeniem współpracy w szkodliwy dla mnie sposób.

Miesiąc temu wysłałem taką reklamację do banku, oczywiście bez odpowiedzi. Na infolinii dowiedziałem się, że nie potwierdzają przyjęcia zgłoszenia reklamacji i mają 30 dni na rozpatrzenie. Termin minął dzisiaj i cisza.
kryswit / 89.228.43.* / 2011-06-13 21:09
Ja również stanowczo odradzam kredyt w tym banku.Jest to chyba najdroższy bank na świecie.Całkowity koszt kredytu /koszty oczywiście ukryte/ok 50procent potwierdzam,że nie szanują klienta Od roku nie mogę doprosić się harmonogramu spłat kredytu a dzisiaj dowiedziałam się,że nie mogę korzystać z e-konta Teraz nie dziwię się ,że oddział tego banku przetrwał w moim mieście tylko kilka miesięcy
ALEX111 / 83.8.59.* / 2011-06-16 11:59
NIGDY WIĘCEJ DB!!!!
WSPÓŁPRACA Z TYM BANKIEM TO JAKIŚ KOSZMAR,PIĘKNE SĄ TYLKO REKLAMY- KLIENTA MAJĄ GENERALNIE W ...
OD CHWILI PODPISANIA UMOWY O KREDYT HIPOTECZNY CZEKAŁAM PONAD 3 M-CE NA WYPŁATĘ KREDYTU-STRACIŁAM 30-40TYS.ZŁ.CIĄGLE PRZEKŁADALI TERMIN WYPŁATY-CO CHWILE INNA WYMÓWKA-KOŚ POSZEDŁ NA URLOP, KTOŚ ZACHOROWAŁ, BLE BLE BLE...
WYCIĄGNIĘCIE JAKIEGOKOLWIEK ZAŚWIADCZENIA GRANICZY Z CUDEM-OCZYWIŚCIE TRZEBA JESZCZE SŁONO ZA TO ZAPŁACIĆ, WYKONAĆ MILION TELEFONÓW, WIZYT W ODDZIALE-JEŚLI POWIEDZĄ CI, ŻE ZAŁATWIĄ COŚ W TERMINIE 7 DNI- TO MOŻE TO BYĆ ROWNIEŻ 70 DNI-I NAWET PRZEPRASZAM NIE USŁYSZYSZ, A SPORO STRACISZ!! MOJE DOŚWIADCZENIA SĄ Z ODDZIAŁU LEGNICKIEGO- ŻENADA, NIE CHCE SIĘ GADAĆ!!!! OMIJAJCIE TEN BANK Z DALEKA!!!!!!!
Darek R Gdynia / 83.25.32.* / 2011-06-07 15:22
Ja powiem krótko, stałego klienta od 8 lat odprawadzającego zarobki ponad 6 tys złotych co miesiąc traktują jak śmiecia. Tylko tyle i aż tyle, szczegóły sobie podaruje.
Krzysiek22s / 87.206.200.* / 2011-03-18 15:14
poszukajcie szczęścia w ING - http://www.finansosfera.pl/kredyt-hipoteczny/161-ing-bank-slaski-kredyt-hipoteczny/
NALAYLA / 79.163.64.* / 2011-03-18 12:48
Bank Deutsche nie szanuje w ogóle klienta, a wręcz powiedzieć można, że im w ogóle nie zależy na kliencie.
Starałam się u nich o kredyt mieszkaniowy 350.000ZŁ na 30 lat, 30.000 zł wkładu własnego dodatkowo zdeklarowałam się kupić ich produkty finansowe, jak to mój doradca określił jestem klientem idealnym – jestem sama, nie mam żadnych osób na utrzymaniu, żadnych kredytów, żadnych zobowiązań, średnie zarobki ponad 8.000 zł, a jednak ku zdziwieniu kredytu nie otrzymałam. Najpierw Deutsche przeciągał decyzje z tygodnia na tydzień karząc uzupełniać dokumenty: to zrobić wycenę, która początkowo jak twierdził w ogóle nie będzie potrzebna, później znów zarządzał oświadczenia od pracodawcy o przedłużeniu umowy o prace, kolejny tydzień przedłużył decyzje ponieważ mój wniosek miał zobaczyć jeszcze jeden dodatkowy analityk. W końcu po ponad 3 tygodniach czekania i marnowania mojego czasu dostałam decyzje NEGATYWNĄ , a dlaczego? Ponieważ jestem za młoda (22lata) i nie mam stabilności życiowej. To są po prostu kpiny co ten bank wymyśla!!!!!! To jest dyskryminacja młodych osób. Dlatego, że jestem młoda mam nie dostać kredytu i nie kupić własnego mieszkania. To jest śmieszne!!!!!!!!! ZDECYDOWANIE NIE POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
X822ZAJ / 79.191.174.* / 2012-11-08 23:10
A mozna wiedziec gdzie pracujesz?
dk / 79.162.217.* / 2011-02-20 14:59
Potwierdzam zdecydowanie najgorszy bank zarówno jesli chodzi o czas zawierania umowy o kredyt hipoteczny (ja czekałem 5 miesięcy )jak i o obsługę kredytu gotówkowego - telefony od konsultantów sms-y ze jutro rata do zaplacenia dzien przed datą wymagalności raty !!!!!skandal i nękanie klienta!!!
mmmapi / 77.252.38.* / 2013-09-24 14:18
U mnie to samo - nie nasuwa się inne słowo, jak nękanie. To kwalifikuje się do prokuratora!
omijac / 83.24.167.* / 2009-09-22 10:00
A ja ostrzegam takze z innych powodow. Jestem kretobiorca DB od 3 lat. Splacam raty regularnie. Od kilku miesiecy nie pracuje, co nie przeszkadza mi utrzymywac regularnych wplywow na konto osobiste z tytulu umow zlecenie, czynszow itp. Niestety ze zdziwieniem przeczytalam otrzymana ostatnio korespondencje, w ktorej bank informuje mnie, ze nie dotrzymuje warunkow kredytu, poniewaz na moje konto nie jest przelewana pensja od pracodawcy... Paragraf na ktory sie powoluja brzmi " Kredytbiorca jest zobowiazany do posiadania rachunku osobistego w DB PBC na ktory przez caly okres kredytowania bedzie przelewane wynagrodzenie od pracodawcy". Wg rejestru UOKiK taka klauzula jest niedozwolona i bank powinien aneksowac umowe usuwajac ten zapis!!! A oni nie dosc ze nie usuwaja, to jeszcze iterpertuja ten paragraf w sposob ABSURDALNY, sugerujac ze przez 30 lat nieprzerwanie powinnam byc zatrudniona na umowe o prace jak w PRL-u. To nie jest obawa o stan kredytu. Splacam raty regularnie, mam stale wplywy na konto i lokaty w tym banku. TO JEST CELOWE DZIALANIE UMOZLIWIAJACE BANKOWI WYPOWIEDZENIE UMOWY KREDYTU. Przeczytajcie swoje umowy i bójcie się, bo pani z DB twierdzi ze taki zapis jest prawie we wszystkich umowach.
pozyczkasa.pl / 160.83.30.* / 2016-06-08 11:30
taki zapis jest w umowie I doradca powinien przekazać, że istnieje możliwosć przelewania dwukrotności raty kapitałowo-odsetkowej. W tym momencie można złożyć prośbę o aneks i zapłacić za niego. Pożniej można dokonywać dowolnych przelewów i wpłat.
Ganesa / 2011-06-07 15:41
Bank nie wypowie Ci umowy tylko podwyższy marżą zgodnie z warunkami promocji.
wewewe / 212.67.148.* / 2009-09-22 19:05
Przecież w DB nie ma NAKAZU przelewania wynagrodzenia do tego banku. To jest warunek otrzymania atrakcyjniejszej marży (identycznie jak w Polbanku). Jeśli nie chcesz przyjąć takiego warunku, nie masz prawa do obniżenia marży o 0,5%. Chyba proste...
Wujek Franek / 193.200.232.* / 2009-04-28 19:00
Zgadzam się w 100%, choć w innym mieście to stosują te same praktyki , wytrzymują klientów do końca , by postawić ich przed faktem dokonanym, albo zgoda na ich warunki, albo nici z umowy.
Beznadziejna obsługa klienta
jaroos / 129.35.231.* / 2009-04-16 13:44
A jaki jest powód takiego opóźnienia? Bo jeżeli bank wymaga dodatkowych dokumentów do uzupełnienia, czy spełnienia przez Pana konkretnych warunków zawartych w decyzji kredytowej, tak by zamowić umowę, to ja nie widzę skandalu:)
Swoją drogą widzę, że buszuje Pan po wszystkich forach internetowych wklejając tą samą wiadomość, czyżby nagonka?
pzdr.
NIEdb / 149.226.255.* / 2011-01-25 17:39
Niestety musze sie zgodzic z fatalna obsługa DB. Co z tego ze spełniłem ich wymagania- decyzja pozytywana.Warunkiem spelnienia była zmiana umowy dewelopera (niezasadna niby niezgodna z RNS). Wykazałem iz analityk sie myli pracownicy przyznali mi racje i do tej pory "dział prawny probuje odkrecic bledna decyzje analityka"sprawa trwa 2 miesiace a miała trwac 4dni. Gratulacje.Wystarczy fora poczytac...
Wujek Franek / 193.200.232.* / 2009-05-04 21:09
Nie brak dokumentów, chodzi o to, że bank wyczekuje na odpowiedni moment dla podpisania kredytu walutowego i odpowiedni dla banku oczywiście czas wypłaty - w umowie na wypłatę kredytu bank rezerwuje sobie 3 miesiące. Szkoda czasu by opisywać jak ten bank działa, ale jeszcze trochę....
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: