Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Asseco zmodernizuje Podziemną Trasę Turystyczną Rzeszowa za ok. 22 mln zł

2
Podziel się:

Warszawa, 15.11.2019 (ISBnews) - Asseco Data Systems podpisał z Urzędem Miasta Rzeszowa umowę na modernizację Podziemnej Trasy Turystycznej, podała spółka. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Asseco zmodernizuje Podziemną Trasę Turystyczną Rzeszowa za ok. 22 mln zł

"W ramach projektu "Rzeszowskie piwnice - interaktywna instytucja kultury" powstanie multimedialna ekspozycja z wieloma efektami specjalnymi. Rzeszowskie Piwnice będą drugim, po Podziemiach Rynku w Krakowie obiektem tego typu w Polsce" - czytamy w komunikacie.

Zlokalizowana pod płytą Rynku Starego Miasta w Rzeszowie Podziemna Trasa Turystyczna jest położona na trzech kondygnacjach. Składa się z 40 komnat i 25 piwnic, połączonych 15 korytarzami o łącznej długości prawie 500 m. Obecnie trasa nie posiada żadnego wyposażenia multimedialnego. Asseco Data Systems podpisało z Urzędem Miasta Rzeszowa umowę na realizację projektu "Rzeszowskie Piwnice - interaktywna instytucja kultury". Podziemny obiekt zostanie zmodernizowany i wyposażony w sprzęt, który pozwoli widzom na wirtualną "podróż w czasie", podano także.

"Zwiedzający Rzeszowskie Piwnice będą bohaterami interaktywnej opowieści o historii miasta. Efekt iluzji osiągniemy dzięki zastosowaniu rozwiązań świetlnych, dźwiękowych, powietrznych, teatralnych oraz wizualnych przedstawionych zarówno w rzeczywistej, jak i wirtualnej przestrzeni. Przykładowo - oglądając historię wielkiego pożaru miasta z 1681 r., słychać będzie trzask palonego drewna, a specjalne urządzenia rozpylą sztuczny dym" - powiedział dyrektor ds. rozwoju w obszarze smart city w Asseco Data Systems Paweł Sokołowski, cytowany w komunikacie.

W części nadziemnej, obok wejścia do piwnic powstanie "skwer kultury". Będzie to miejsce wydarzeń kulturalnych, wyposażone m.in. w posadzką ledową, mobilną scenę i interaktywną studnię z efektami świetlno-dźwiękowymi.

Realizacja przedsięwzięcia potrwa do 30 listopada 2020 r. Projekt będzie sfinansowany m.in. ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury, Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Wykonawcą będzie konsorcjum firm Asseco Data Systems (lider), Art FM i New Amsterdam. Asseco będzie odpowiedzialne za opracowanie dokumentacji i wykonanie robót budowlanych koniecznych do realizacji ekspozycji multimedialnych - m.in. systemów elektrycznych, teletechnicznych i nagłośnienia. Stworzy również sieć IT niezbędną do funkcjonowania wystawy oraz dostarczy potrzebne urządzenia techniczne, sprzęt i wyposażenie multimedialne. Partnerzy Konsorcjum będą odpowiedzialni za przygotowanie projektu aranżacji, treści multimedialnych i scenariusza wystawy.

Asseco Data Systems powstała w styczniu 2016 r. z połączenia kompetencji 6 spółek z Grupy Asseco (ADH-Soft, Centrum Komputerowe ZETO, COMBIDATA Poland, Przedsiębiorstwo Informatyki ZETO Bydgoszcz, Unizeto Technologies, Zakład Usług Informatycznych OTAGO. Firms produkuje i rozwija oprogramowanie (m.in. dla sektora leasingowego i samorządów), dostarcza infrastrukturę informatyczną, szkolenia i systemy zarządzania kapitałem ludzkim, specjalizuje się też w usługach bezpieczeństwa i zaufania oraz komunikacji masowej. Współpracuje zarówno z biznesem, jak i jednostkami administracji publicznej.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Tuy
4 lata temu
22 mln za kilka ekranow Led! Bez jaj! I od kiedy asseco zajmuje sie rozrywka multimedialna bo z opisu splki wynika:bazy danych,programowanie its.
JuCo
4 lata temu
A co tak drogo?