Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

FPB: Liczba terminali w Programie Polska Bezgotówkowa przekroczyła 300 tys.

0
Podziel się:

W ramach Programu Polska Bezgotówkowa zostało zainstalowanych ponad 300 tys. terminali płatniczych w całej Polsce, poinformowała Fundacja Polska Bezgotówkowa (FPB). Łącznie na rodzimym rynku znajduje się obecnie blisko 1 mln terminali do obsługi płatności bezgotówkowych.

FPB: Liczba terminali w Programie Polska Bezgotówkowa przekroczyła 300 tys.
(Flickr)

Za pośrednictwem zainstalowanych urządzeń od początku trwania Programu zrealizowano blisko 300 mln transakcji. Do beneficjentów Programu należą nie tylko małe, średnie oraz mikroprzedsiębiorstwa, ale także podmioty administracji publicznej, związków wyznaniowych i sektora organizacji pozarządowych, podano.

"Milion terminali funkcjonujących w naszym kraju to wyraźny sygnał, że płatności bezgotówkowe są coraz bardziej powszechne i łatwiej dostępne zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów. Niemal co trzeci terminal w Polsce został zainstalowany w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. To oznacza, że Fundacja od ponad dwóch lat precyzyjnie dociera w te miejsca, w których płatności bezgotówkowe nie były wcześniej dostępne" - powiedział prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa Mieczysław Groszek, cytowany w komunikacie.

Według danych zaprezentowanych przez Fundację, z terminali zainstalowanych w ramach Programu korzysta obecnie blisko 218 tys. podmiotów. Stanowi to niemal 50% rynku akceptantów. Ponad 8 tys. wszystkich terminali zainstalowanych przy wsparciu Fundacji Polska Bezgotówkowa działa w sektorze publicznym, podkreślono.

"Dzisiaj dla przedsiębiorców możliwość uruchomienia akceptacji płatności bezgotówkowych jest szczególnie ważna. Stanowi bowiem element modernizacji biznesu oraz skuteczny sposób dotarcia do szerszego grona klientów, którzy obecnie znacznie chętniej dokonują płatności kartą lub telefonem niż jeszcze kilka miesięcy temu" - dodał wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa Paweł Widawski.

Pomimo ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa Program Polska Bezgotówkowa, cały czas aktywnie wspierał przedsiębiorców. Odmrożenie wybranych branż spowodowało wzrost zainteresowania instalacją terminali płatniczych, podkreślono.

Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się mikro-, małe i średnie podmioty, które chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowały płatności bezgotówkowych. Od 1 września 2018 roku Program Polska Bezgotówkowa został rozszerzony o urzędy i inne instytucje sektora publicznego oraz o inne podmioty przyjmujące płatności, a niebędące przedsiębiorcami. Tym samym obejmuje on swoim działaniem także takie instytucje, jak urzędy gminne, sądy, uczelnie wyższe, instytucje kultury, sztuki i sportu, parki narodowe oraz szpitale i przychodnie, przedsiębiorstwa komunalne, a także fundacje czy stowarzyszenia.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)