Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Idea Bank wprowadził usługę szybkiego fakturowania w Idea Cloud

3
Podziel się:

Warszawa, 10.04.2019 (ISBnews) - Idea Bank wprowadził usługę Chmura Faktur Tax Care, dołączoną do systemu bankowości internetowej Idea Cloud, która ułatwia i porządkuje wymianę dokumentów finansowych, podał bank. 

Idea Bank wprowadził usługę szybkiego fakturowania w Idea Cloud

"Chmura Faktur pozwala na wystawianie nielimitowanej liczby dokumentów sprzedażowych, elektroniczną wymianę faktur pomiędzy firmami, przechowywanie w chmurze faktur przychodowych i kosztowych, generowanie JPK_VAT oraz JPK_FA. Dzięki integracji z systemem bankowym Idea Cloud, klient zyskuje możliwość wykonania przelewu bezpośrednio z poziomu faktury kosztowej i generowania automatycznych rozrachunków, czyli oznaczania statusów płatności faktur przychodowych i sprzedażowych na podstawie historii operacji (przelewów przychodzących). W systemie dostępny jest także podgląd cash flow, dzięki któremu można na bieżąco analizować przepływ płatności" - czytamy w komunikacie.

Z poziomu Idea Cloud klienci mogli już wcześniej korzystać z systemu księgowego Tax Care obejmującego profesjonalne usługi księgowe za miesięczny abonament. Obecnie, dzięki synchronizacji Idea Cloud z bezpłatną Chmurą Faktur, po zalogowaniu do jednego systemu bankowości online, klienci zyskują dostęp konta bankowego, darmowej wystawiarki faktur i podglądu dokumentów księgowych. Integracja bankowości z systemem księgowym pozwala na zarządzanie finansami i rozliczeniami firmy za pomocą jednego logowania, podano także.

"Wprowadzenie Chmury Faktur do systemu bankowości Idea Cloud to odpowiedź banku na potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw, które oczekują rozwiązań ułatwiających prowadzenie biznesu. W jednym miejscu przedsiębiorca ma teraz konto firmowe, szybkie fakturowanie z Chmurą Faktur i możliwość skorzystania z profesjonalnej księgowości. Dzięki temu może prowadzić swój biznes sprawniej i bardziej efektywnie. Oferując tę dodatkową funkcjonalność, bank wpisuje się także w trendy zmierzające do ograniczenia obrotu dokumentami papierowymi" - powiedział członek zarządu Idea Bank Tomasz Górski, cytowany w komunikacie.

Platforma Chmura Faktur dodatkowo tworzy mechanizm, w którym dokumenty przekazywane są kontrahentom w formie linków chronionych hasłem a nie załączników. Jest również zintegrowana z systemami administracji publicznej (REGON, rejestr VAT), co sprowadza sam proces wystawiania faktur do kilku kliknięć, w znaczący sposób zwiększając przy tym bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej.

Według badań przeprowadzonych przez Grupę Idea Bank w ub. roku, aż 72% przedsiębiorców archiwizowało faktury w wersji papierowej w biurze księgowym, a dodatkowo 26% deklarowało, że w ten sposób dokumenty są przechowywane w siedzibie firmy. Tymczasem ok. 30% faktur wystawianych była online, a co czwarta była przekazywana kontrahentowi drogą elektroniczną.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
User3677
3 lata temu
Nasza firma do fakturowania zdecydowała się na Firmao. Na prawdę fajny system, bardzo usprawnił naszą codzienną pracę. Teraz bez porównania lepiej nam się pracuje. Dostępny jest aktualnie darmowy okres testowy: firmao.pl/oferty
Piotrek
3 lata temu
Miałem rachunek firmowy w tym "banku". Słabo sobie radził z klarownością operacji podczas zerowego ruchu na koncie więc tym bardziej nie oddałbym mu odpowiedzialnosci za coś więcej. Ten bank to jakiś marketingowy zart
Piotrek
3 lata temu
Miałem rachunek firmowy w tym "banku". Słabo sobie radził z klarownością operacji podczas zerowego ruchu na koncie więc tym bardziej nie oddałbym mu odpowiedzialnosci za coś więcej. Ten bank to jakiś marketingowy zart