Notowania

giełda
04.04.2019 18:22

Konsalnet: Dzięki Seris będziemy liderem najnowocześniejszych rozwiązań w branży

Warszawa, 4 kwietnia 2019 roku - Konsalnet ocenia, że połączenie z francuską firmą Seris pozwoli mu stać się liderem najnowocześniejszych rozwiązań w sektorze security w Polsce, podała spółka. Transakcja ma zostać sfinalizowana w połowie roku, po zakończeniu wszystkich niezbędnych formalności administracyjnych i otrzymaniu zgody organów nadzorujących.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Konsalnet i Seris to wyjątkowe połączenie na całym polskim rynku ochrony osób i mienia. Dwa silne podmioty o ugruntowanej silnej pozycji na swoich rynkach po zintegrowaniu zapewnią dalszy dynamiczny rozwój spółki oparty w dużej mierze na wiedzy pozyskanej od inwestora. Jego doświadczenie, historia i długoterminowa wizja gwarantuje klientom ciągłość usług, a tysiącom pracownikom Konsalnet możliwość pracy w międzynarodowej firmie, będącej liderem nie tylko krajowego ale i światowego rynku security" - powiedział prezes Konsalnet Holding Tomasz Wojak, cytowany w komunikacie.

Fundusz inwestycyjny Value 4 Capital, właściciel Konsalnetu, zawarł umowę przedwstępną sprzedaży akcji Konsalnet Holding S.A ze spółką z grupy Seris, obecną na rynku ochroniarskim od ponad 60 lat, przypomniano w materiale.

"Grupa Seris to międzynarodowy podmiot o wiarygodnej, silnej pozycji i doświadczeniu specjalizujący się w świadczeniu usług w obszarze globalnego doradztwa w zarządzaniu ryzykiem oraz dostarczania rozwiązań dotyczących ochrony i bezpieczeństwa osób i mienia na rzecz spółek i organizacji międzynarodowych. [...] Połączenie z Konsalnet Holding pomoże grupie Seris zaistnieć na polskim rynku usług ochroniarskich i przyspieszyć swój międzynarodowy rozwój" - czytamy dalej.

"W tym roku mija 25 lat od powstania Konsalnet. Połączenie z Seris otwiera zupełnie nowy rozdział w historii firmy, który już teraz jest liderem w branży ochroniarskiej w Polsce. Zamierzamy dobrze wykorzystać ten moment i tę współpracę, aby stworzyć lidera najnowocześniejszych rozwiązań w branży ochrony osób i mienia w Polsce" - podsumował Wojak.

Konsalnet jest największą firmą branży ochrony osób i mienia w Polsce. Działa od ponad 25 lat, oferując pełen zakres usług bezpieczeństwa - od usług ochrony fizycznej, przez obsługę gotówki, konwoje, zabezpieczenia techniczne i monitoring po ratownictwo. Firma zapewnia ochronę fizyczną ponad 3200 obiektów, a usługi monitoringu świadczy dla ponad 60 tysięcy klientów. Wśród klientów są m.in. największe banki w Polsce, sieci handlowe, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, strategiczne obiekty i firmy przemysłowe.

Seris to niezależna francuska grupa numer 1 na rynku bezpieczeństwa osób i mienia, zatrudnia według stanu na 2018 r. ponad 22 tys. współpracowników na całym świecie i uzyskuje obrót w wysokości prawie 500 mln euro.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-10-2019

derekTo nie dużo tych obiektów

Rozwiń komentarze (1)