Notowania

Koronawirus uderza w CCC. Spółka nie spłaci 20 mln zł wymagalnych na 23 marca

Zarząd CCC podjął decyzję o wstrzymaniu spłaty zobowiązań wymagalnych na dzień 23 marca. Chodzi o 20 mln złotych w ramach usługi faktoringu. Choć może to oznaczać problemy z uzyskaniem finansowania z innych źródeł, władze liczą na porozumienie z instytucjami finansowymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
Sklep firmy CCC. (Fot: Pavel Ševela)

W oficjalnym komunikacie zarząd CCC wskazał, że powodem takiego stanu rzeczy są zamknięte galerie handlowe. To właśnie przez to spółka utraciła istotną część wpływów.

W związku z tym, że CCC nie dysponuje odpowiednimi kwotami, zarząd zapowiedział złożenie wniosków o odroczenie spłat z tytułu zadłużenia finansowego. Dotyczyć ma to zadłużenia wymagalnego do spłaty na 23 marca 2020 roku, a także tego, które narośnie przez kolejne trzy miesiące.

W komunikacie CCC podaje także, że brak spłaty 20 mln złotych może być przesłanką do "uznania wystąpienia stanu technicznego naruszania innych umów finansowych". Dotyczy to wszystkich umów, których stroną jest CCC i podmioty z grupy kapitałowej.

Co to oznacza? Np. banki, które finansują działalność CCC z kredytów, mogą stwierdzić, że spółka naruszyła warunki umowy. Tym samym może odciąć ją od finansowania.

Zobacz też: Hausner chce darmowych testów dla firm. "Nie pójdę do fryzjera, niech on przyjdzie do mnie"

Zarząd CCC wierzy jednak, że ze względu na obecny stan rzeczy, a więc głównie utrudnienia w związku z epidemią, będzie w stanie "podjąć rozmowy z instytucjami finansowymi oraz obligatariuszami", które mają potwierdzić wyjątkowość sytuacji, a także wykluczyć zaistnienie technicznego naruszenia zobowiązań, które są zawarte ze wskazanymi instytucjami.

CCC podsumował wyniki finansowe.
CCC notuje gorsze wyniki. Zarząd komentuje koronawirusa i zapowiada kolejne sklepy

O wpływie pandemii koronawirusa na wyniki CCC informowaliśmy na money.pl przed kilkoma tygodniami.

CCC opublikowało właśnie strategię na najbliższe 3 lata. Chce stawiać na ekologię i stawiać kasy samoobsługowe
CCC zdradziło plany na najbliższe lata. Będzie kilka nowości

Te nie najlepsze wieści spółka zakomunikowała późnym wieczorem w poniedziałek. Jak na nie reagują inwestorzy giełdowi? Na otwarciu wtorkowej sesji giełdowej nie obserwujemy spadków, a wręcz przeciwnie - notowania idą w górę. I to nawet blisko 8 proc. Posiadacze akcji zdają się wierzyć, że CCC poradzi sobie z tą trudną sytuacją.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: zadłużenie, ccc, zarząd, dług, koronawirus, koronawirus 2019-nCoV, Covid-19, COVID19, spłata, wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-03-2020

MarcinŻeby CCC uznawała reklamacje , to na pewno miało by więcej klientów,a nie zawsze wina użytkownik, może zaoszczędza raz , tak jak w moim przypadku … Czytaj całość

24-03-2020

EdwardTysiące polskich sklepów handlujących obuwiem polskich producentów z polskich półfabrykatów musiało paść przez azjatyckie trepki sprowadzane przez tą … Czytaj całość

24-03-2020

nie kupieBiedniutkie to CCC jeszcze za mało naoszukiwali klientow ja tam nic u nich nigdy nie kupuję

Rozwiń komentarze (202)