Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Koronawirus uderza w CCC. Spółka nie spłaci 20 mln zł wymagalnych na 23 marca

202
Podziel się:

Zarząd CCC podjął decyzję o wstrzymaniu spłaty zobowiązań wymagalnych na dzień 23 marca. Chodzi o 20 mln złotych w ramach usługi faktoringu. Choć może to oznaczać problemy z uzyskaniem finansowania z innych źródeł, władze liczą na porozumienie z instytucjami finansowymi.

Sklep firmy CCC.
Sklep firmy CCC. (Wikimedia Commons CC BY-SA, Pavel Ševela)

W oficjalnym komunikacie zarząd CCC wskazał, że powodem takiego stanu rzeczy są zamknięte galerie handlowe. To właśnie przez to spółka utraciła istotną część wpływów.

W związku z tym, że CCC nie dysponuje odpowiednimi kwotami, zarząd zapowiedział złożenie wniosków o odroczenie spłat z tytułu zadłużenia finansowego. Dotyczyć ma to zadłużenia wymagalnego do spłaty na 23 marca 2020 roku, a także tego, które narośnie przez kolejne trzy miesiące.

W komunikacie CCC podaje także, że brak spłaty 20 mln złotych może być przesłanką do "uznania wystąpienia stanu technicznego naruszania innych umów finansowych". Dotyczy to wszystkich umów, których stroną jest CCC i podmioty z grupy kapitałowej.

Co to oznacza? Np. banki, które finansują działalność CCC z kredytów, mogą stwierdzić, że spółka naruszyła warunki umowy. Tym samym może odciąć ją od finansowania.

Zobacz także: Zobacz też: Hausner chce darmowych testów dla firm. "Nie pójdę do fryzjera, niech on przyjdzie do mnie"

Zarząd CCC wierzy jednak, że ze względu na obecny stan rzeczy, a więc głównie utrudnienia w związku z epidemią, będzie w stanie "podjąć rozmowy z instytucjami finansowymi oraz obligatariuszami", które mają potwierdzić wyjątkowość sytuacji, a także wykluczyć zaistnienie technicznego naruszenia zobowiązań, które są zawarte ze wskazanymi instytucjami.

O wpływie pandemii koronawirusa na wyniki CCC informowaliśmy na money.pl przed kilkoma tygodniami.

Te nie najlepsze wieści spółka zakomunikowała późnym wieczorem w poniedziałek. Jak na nie reagują inwestorzy giełdowi? Na otwarciu wtorkowej sesji giełdowej nie obserwujemy spadków, a wręcz przeciwnie - notowania idą w górę. I to nawet blisko 8 proc. Posiadacze akcji zdają się wierzyć, że CCC poradzi sobie z tą trudną sytuacją.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(202)
Ola
4 lata temu
Nie kupuje tam ! Smierdzi tam chińskim badziewiem!
lasocki
4 lata temu
Firma CCC sprzedaje straszliwe badziewie, miałam okazję przekonać się trzy razy. Buty kupione za wysoką cenę nie nadawały się po miesiącu do użytkowania. Przyjmowano moje reklamacje, zostały "naprawione", ale po tygodniu nadal nie można było ich użytkować. Wychodząca śruba w obcasie kalecząca piętę, wyściółka w sandałkach odklejąjąca się, czub pantofla odklejąjący się na widok wody.
tata
4 lata temu
Te molochy, te monopole przez laty niszczą drobny handel, nie żal mi ich. Widać na czym to stoi, na totalnym ryzyku byle odebrać innym ludziom możliwość drobnego zarobkowania.
ollo
4 lata temu
Tyle to P.Miłek właściciel CCC w tylnej kieszeni nosi, więc nie ma obaw.
Nccc
4 lata temu
niech pada. beda inni.moze lepsi.
...
Następna strona