Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MLP Group rozpoczęło realizację MLP Business Park Niederrhein w Niemczech

0
Podziel się

MLP Group rozpoczęło realizację drugiego projektu typu biznes park w Niemczech - MLP Business Park Niederrhein, podała spółka. Rozpoczęcie budowy projektu MLP Business Park Niederrhen zaplanowane jest na początek 2021 roku.

MLP Group rozpoczęło realizację MLP Business Park Niederrhein w Niemczech
bDAAUPvV

Nowe centrum znajduje się 3,5 km od autostrady A52, 16 km od miejscowości Mönchengladbach i 40 km od Düsseldorfu, podano.

"Nadrenia Północna - Westfalia to jeden z najbardziej atrakcyjnych obszarów inwestycyjnych w Niemczech. Wpływa na to kilka czynników, m.in. doskonale rozwinięta infrastruktura, logistyka całych Niemiec oraz dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej" - powiedział country manager w MLP Group odpowiedzialny za Niemcy i Austrię Patrick Kurowski, cytowany w komunikacie.

MLP Business Park Niederrhein będzie pierwszym tzw. parkiem hybrydowym obsługującym zarówno obiekty City Logistics, niewielkie moduły magazynowe z nowoczesną przestrzenią biurową, których powierzchnia najmu zacznie się już od 1500 m2, jak i obiekty wielkopowierzchniowe typu Big Box - BTS, z powierzchnią dostosowaną do indywidualnych potrzeb najemców, wskazano również.

bDAAUPvX

"Zauważalny bardzo dynamiczny rozwój branży e-commerce z pewnością jeszcze nasili się w nadchodzącym czasie. Konsumenci coraz częściej wybierają zakupy online, w związku z tym większość firm decyduje się na sprzedaż internetową i to właśnie dla najemców z tego sektora obiekty SBU są znakomitym rozwiązaniem do prowadzenia swojej działalności. MLP Group wychodzi naprzeciw temu wyzwaniu i dzięki realizowanej strategii grupa obecna jest w newralgicznych miejscach, zapewniając przestrzenie dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Projekt MLP Business Park Niederrhein zagwarantuje niewielkie o wysokim standardzie moduły biurowe klasy A w obrębie miasta z powierzchnią ekspozycyjną czy wystawienniczą lub powierzchnią magazynową, dzięki czemu zapewni dogodne warunki dla najemców z wspomnianego sektora" - czytamy dalej.

Centrum MLP Business Park Niederrhein jest drugim obiektem MLP typu Business Park, po realizowanym aktualnie projekcie w okolicach Berlina - MLP Business Park Berlin I.

"Firmy, optymalizując koszty, decydują się na połączenie swojej siedziby z zapleczem magazynowym, jednocześnie nie rezygnując ze standardu biura klasy A. MLP Business Park Niederrhein to unikalny projekt łączący dwie funkcje City Logistic i Big-Box" - dodał Kurowski.

Projekt MLP powstanie na działce ok. 125 tys. m2 i będzie się składał z 4 hal magazynowych o łącznej powierzchni najmu ok. 55 tys. m2.

bDAAUPwd

"Naszym celem strategicznym jest to, żeby w ciągu najbliższych kilku lat projekty w Niemczech stanowiły więcej niż połowę portfolio magazynowego MLP Group" - podsumował CEO MLP Group Radosław T. Krochta.

MLP Group jest deweloperem powierzchni magazynowo-produkcyjnych. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 140 mln zł w 2019 r.

bDAAUPwy
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)