Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Projekt Selvity dot. technologii TCRact otrzyma 11,7 mln zł dofinansowania NCBR

0
Podziel się:

Projekt Selvity pn. "Stworzenie innowacyjnej, opartej na sztucznej inteligencji technologii TCRact w celu wprowadzenia na rynek nowej usługi polegającej na projektowaniu in silico receptorów limfocytów T (TCR) do wykorzystania w immunoterapiach nowotworów" został umieszczony na liście projektów wybranych do dofinansowania przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 działanie 1.1/poddziałanie 1.1.1 Szybka Ścieżka, podała spółka. Wartość całkowita projektu netto wynosi 20 181 114,38 zł, a rekomendowana wartość dofinansowania - 11 701 901,06 zł.

Projekt Selvity dot. technologii TCRact otrzyma 11,7 mln zł dofinansowania NCBR
bEssOKtN

"Celem projektu jest opracowanie, walidacja i wdrożenie innowacyjnej, opartej na uczeniu maszynowym technologii TCRact, która pozwoli na wdrożenie nowej usługi polegającej na przewidywaniu i optymalizacji TCRów rozpoznających specyficznie antygeny nowotworowe związane z HLA (Human Leukocyte Antigen) na potrzeby firm farmaceutycznych i biotechnologicznych opracowujących immunoterapie nowotworów" - czytamy w komunikacie.

Projekt będzie realizowany przez spółkę zależną Ardigen w okresie od lipca 2020 do czerwca 2023.

Ostateczna kwota dofinansowania może ulec nieznacznej zmianie na etapie przygotowania dokumentacji do właściwej umowy dotacji, podkreślono.

bEssOKtP

Akcje Selvity (wcześniej Selvita CRO S.A.) zadebiutowały w połowie października 2019 r. na rynku głównym GPW. Wcześniej sąd rejestrowy zatwierdził podział Selvity. Decyzja sądu oznaczała dla Selvita S.A. formalną finalizację procedury związanej z podziałem spółki na dwa niezależne podmioty - Selvita S.A. (wcześniej Selvita CRO S.A.) i Ryvu Therapeutics S.A. (wcześniej Selvita S.A.).

bEssOKuq
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)