Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

Przejęcie Raiffeisen Banku. BNP Paribas ujednolici systemy

9
Podziel się:

Nadchodzą ważne zmiany dla dawnych klientów Raiffeisen Bank Polska. Po przejęciu banku przez BNP Paribas przyszedł czas na ostatni etap zmian. Klienci dostęp do usług bankowych uzyskają w nowym, ujednoliconym systemie.

BNP Paribas przejął Raiffeisen Bank Polska.
BNP Paribas przejął Raiffeisen Bank Polska. (East News, Wlodzimierz Wasyluk)

BNP Paribas Bank Polska przeprowadzi od 9 do 11 listopada ostatni etap przejęcia podstawowej działalności Raiffeisen Bank Polska i ujednolici systemy informatyczne - wynika z komunikatu.

"Oznacza to, że wszystkie produkty i usługi klientów dawnego Raiffeisen Bank Polska, prowadzone w systemach bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnych zostaną przeniesione do docelowych systemów bankowości internetowej i aplikacji mobilnych Banku BNP Paribas. Ujednolicenie systemów bankowych zapewni nie tylko efektywniejsze, ale i ich bezpieczniejsze funkcjonowanie" - przekonują przedstawiciele BNP Paribas.

Na czas niezbędnych prac technicznych ograniczony będzie dostęp do niektórych usług, w szczególności bankowości internetowej. Transakcje kartami płatniczymi - zarówno płatności w sklepach, jak i wypłaty z bankomatów - będą obsługiwane na bieżąco.

Zobacz także: Likwidacja OFE. "Stanowiły wielki impuls dla rozwoju rynku kapitałowego w Polsce"

Z uwagi na ograniczenie pracy oddziałów i bankowości elektronicznej, BNP Paribas rekomenduje, by zlecenia przelewów do ZUS dokonać odpowiednio wcześniej, najlepiej do 8 listopada.

Na początku kwietnia BGŻ BNP Paribas zmienił nazwę na BNP Paribas Bank Polska wraz z otrzymaniem 29 marca wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Nastąpiło także ujednolicenie marki - pojawiła się ona w placówkach, systemach i aplikacjach, na kartach płatniczych oraz materiałach marketingowych.

31 października 2018 r. nastąpiło przejęcie przez BGŻ BNP Paribas działalności podstawowej Raiffeisen Bank Polska.

BNP Paribas Bank Polska jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na warszawskiej giełdzie. Aktywa razem banku wyniosły 109 mld zł na koniec 2018 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(9)
daz
4 lata temu
Od momentu fuzji nie mam wglądu w wyciąg karty kredytowej, spłata karty odbywa się tak, dzwonię na infolinię a Pani mówi ile mam do spłaty, wtf????????????????????????
chudini
4 lata temu
czas wspierać bankierów z telawiwu i frankowiczów, najlepsze miejsce na sos to przysłowiowa skarpeta, żadna wesz po nie łap nie wyciągnie
ja
4 lata temu
Bankierzy sterują walutami a teraz niskimi stopami procentowymi zniechęcają do oszczędzania a za to hodują dłużników, którzy biorą kredyty na potęgę. Potem stopy podniosą i wszytko im zabiorą. Gdy nie mamy pieniędzy na coś, tzn. że nas nie stać. Problemem nie jest pożyczka, lichwiarze czy windykatorzy i komornicy, tylko brak dochodów pożyczkobiorcy i nadmierne wydatki. Nie rozwiąże tego problemu kolejny dług. To także oznacza, że nie umieliśmy oszczędzać. Więc jak po wzięciu kredytu będzie? Nagle nauczymy się oszczędzać? Branie kredytów przez ludzi ze złymi nawykami prowadzi ich potem do problemów. Przeczytajcie sobie ksiazke „Emeryt.ura nie jest Ci potrz.ebna” Jest o zarządzaniu pieniędzmi, Żeby ludzie nauczyli się zarządzać ograniczonymi zasobami (pieniędzmi), skutecznego oszczędzania i inwestowania, by zbudować majątek a nawet finansową wolność.
exklient
4 lata temu
Kondolencje dla klientów. Ja uciekałem z tego banku, gdzie pieprz rośnie. Nie rozumiem klientów, którzy tam tkwią.
Olo
4 lata temu
Nie ujednolicenie tylko downgrade Raiffeisena do BNP, kilka usług wypadnie.